Pomidor Gourmansun F1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Awatar użytkownika
jode22
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4034
Od: 22 lut 2011, o 14:07
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, Rembertów

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

Dzięki za informację. Kupiłam 10 nasionek, choć tyle nie posieję i mam zamiar zebrać duużo nasion. No może nie aż tak dużo, bo to nie jest pomidor z dużą ilością nasion. Z tego, co podczytuję o pomidorach F2 wynika, że generalnie powtarzają cechy. Dobrze to usłyszeć od profesjonalisty ;:180
Pozdrowienia, Jola, Utile dulci miscere Spis aktualnych wątków
Ogród przydomowy Joli
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

Może mi się tak trafiło,ale nasion z Gournansuna sporo miałem,pomimo że kwiaty zapylałem.Nie w temacie może tego pomidora,ale bardziej powtarzalności,parę lat temu w drugim pokoleniu Rosamundy parę krzaków pokazało trochę inny kształt niż sakiewki.I nie były to jakieś zniekształcone gargamele,bardziej płaskie,żebrowane,duże owoce.Kiedyś trzeba będzie posiać i stwierdzić co dalej pokażą tak z ciekawości.Sakiewki generalnie są bardzo stabilne,największy rozrzut miałem przy prowadzeniu tradycyjnej okrągłej malinówki którą selekcjonuję już 8 sezon,tam to dopiero na początku było pokracznie.Teraz to praktycznie ustalona odmiana i stabilna od kilku lat.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2884
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

Może by spróbować wysiać jeden, albo dwa, trzy krzaki F3, a nóż by się udało ustalić :wit
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2152
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

Cieszę się, że powstał wątek o odmianie Gourmansun, zwłaszcza, że mam ją w planach na przyszły sezon.
Rosamundę miałem F1, F2 i F3. Były nie do rozróżnienia. W tym sezonie również posieję w trzech pokoleniach i porównam raz jeszcze.
Pozdrawiam, Jacek
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5956
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

A ja może zapytam inaczej, jest sens uprawiać go w gruncie , bez osłon?
Asia
alter
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 22 maja 2023, o 22:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

Ja miałam w gruncie z sadzonki, ale nie wypowiem się czy to miało sens, bo to mój pierwszy sezon ogrodniczo był i pewnie można było zrobić lepiej. Był ostatni z dojrzewaniem, ale też ostatni posadzony. Smak jakoś mnie nie porwał na surowo, ale super był w omlecie pomidorowym ;:167
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6708
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Pomidor Gourmansun F1

Post »

To stosunkowo nowa odmiana więc nie sądzę by znalazły się osoby, które testowały tę odmianę w gruncie. Ja mimo, że mam spory zapas nasion w tym sezonie nie będę testować jej pod daszkiem. Cień nadziei daje fakt, że odmiana reklamowana jest do uprawy w tunelu foliowym a nie do uprawy w szklarni więc powinna poradzić sobie w gruncie. Wiele zależy od tego jaka pogoda będzie latem. :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”