Szczepienie pomidorów

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2877
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

massur zostaw jedną nie szczepioną podkładkę ciekaw jestem jakie to pomidory wyda :;230 Swoją drogą z Litwy zamawiałeś?
Na Auriji zdaje się szczepią, podejrzewam, że Malachitowa szkatułka i wiele innych silnych by się nadało na podkładki.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1453
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Trochę boję się gron z ziemniakami z takiej podkładki. ;:306
A zamówienie to tak - jedzie z Litwy.
Ja mam jeszcze dwie odmiany, które mogłyby się nadawać na podkładki, jedna to skrzyżowany koralik z megagronem - grona rosną jak u koralika ale mają po 40-50 pomidorów i są smaczniejsze, nie jest samokończący. Możliwe, że to nie jest krzyżówka jak wymieniłem i megagaron tak się ustalił od któregoś pokolenia. Drugi to prawdopodobnie De Barao Red - jest wyraźnie silniejszy od wszystkich innych jakie testowałem, w sezonie zdąży na krzaku dojrzeć 10-12 gron po 5-9 owoców wielkości kurzego jajka. Kiedyś jak posadziłem go na zewnątrz przy balkonie to do przymrozków dorósł do balkonu na jakby to nazwać 1,5 piętrze - jakieś 5 metrów.
Pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
agaM
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1330
Od: 23 kwie 2008, o 19:29
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Szczepienie pomidorów

Post »

Kiedyś szczepiłam megagronka na podkładce maxifort. Tak z ciekawości.
Pod koniec sezonu tak wygladały: po lewej zwykły K14 a po prawej też K14 tylko na ww podkładce.
Obrazek


Myślę, że do szczepienia nadałby się k12/1. Ma naprawdę silny system korzeniowy i masywny krzak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”