Ogród moją ostoją cz.41

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4587
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu a może masz zdjęcie z pamiętnej wyprawy w Himalaje, którym mogłabyś się z nami podzielić? Widoki są na pewno niesamowite. Pomidorki... ja na zimą bawię się w kiełki, nie mam szklarni więc nawet to dobre.
ps. Anabuko czy masz otwarty wątek? Nie mogę go znaleźć..
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Mario witaj :)
Zaglądam do wielu wątków ale jakoś zimą sporo osób lekko je wycisza.
U Ciebie natomiast są porady, wspomnienia, zwiastuny wiosny w ogrodzie i pierwsze siewy w domu co by zająć czymś czas ...
U mnie też już coś rośnie więc każdy poranek zaczynam od wzrokowego przeglądu tak na szybko i dopiero ruszam dalej, to już takie uzależnienie. Długie tygodnie bez odrobiny słońca nie pomagają naszym siewkom i czasem tez myślę o doświetlaniu ale prąd taki drogi więc dam sobie spokój.
Pozdrawiam i życzę dużo ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1016
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Piękną miałaś zimę i te bażanty :)
Widzę że bardzo wcześnie wysiałaś pomidory, działasz ostro. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witam serdecznie w kolejnym dniu nieustających wiatrów i huku drzew!

Najczęściej przez ogród tylko przemykam. Na parapecie, a raczej na parapetowym regaliku ładnie zielenią się pierwsze nowalijki, które nie wiem kiedy pójdą do gruntu. Jak tak dalej będzie wiosna szła to mokry grunt nie obeschnie tak szybko, bo opadów w tym roku nie brakuje. Krety i podziemny świat wywala coraz to nowe pagórki spodniej gliny, ale nie jestem w stanie tego rozplantować, prędzej mogę robić gliniane pociski ;:306
Pierwsza przesyłka już oczekuje w tunelu na posadzenie, a ja codziennie tam chodzę i zachwycam się wyglądem kwitnących cyklamenów i dumam co będzie za rok czy też uda mi się zachęcić je do tak bogatego kwitnienia :D

Martusiu jak widziałam ostatnio zacinający śnieg to mnie aż skręcało, ale na szczęście temperatura plusowa nic nie zostawiła białego. Masz rację to wielkie szczęście odkryć opłakanego kwiatuszka. Zastanawiam się jak nowe posadzić skoro teraz już są w pełni kwitnienia. Muszę chyba napisać do szkółki może coś poradzą :idea:
Bażanty chyba poleciały na ksiuty, bo już mnie nie odwiedzają ;:306 Kaczki ostro pilnuje kaczor.
Spokojnego bezwietrznego tygodnia ;:196

Lucynko dziękuję za radę ziemiórkową, mam nadzieję że inni też skorzystają, bo to czas kiedy nie fruwają owocówki tylko ziemiórki ;:306 Pałeczki musze zakupić, bo nawóz w proszku używam.
Bardzo dziękuję za tyle miłych słów i pięknie opisane dziobate noski ;:167
Wszyscy poczuli wiosnę i głośniej kwaczą, wyśpiewują swoje trele kiedy tylko choć na chwilę wiatr ucichnie.
Zdróweczko przygarniam i mocno całuję życząc tego samego ;:4 ;:196

Aniu trochę z nudów, trochę z tęsknoty za wiosną posiałam pomidorki i powiem jak na razie jestem zadowolona. Pójdą do donic i mogę wystawiać na taras od kwietnia, a na zimne noce zabierać do domu. No i mam nadzieje na wcześniejsze owocowanie. Papryka nigdy nie spieszy się ani ze wzrostem ani z owocowaniem.
Nie dziwię się, że masz jeszcze plany do zrealizowania skoro tyle nowości zaistniało ostatnio u was.
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Olu pomyślę o tym tylko muszę przetworzyć slajdy, bo wtedy o takiej filmy było najłatwiej, na zdjęcia. Wspomnień i zdjęć mam dużo, bo to były zjeżdżone tysiące kilometrów w 4 krajach, w sumie 2,5 miesiąca w dwóch ratach. Ale coś przygotuję :) tylko proszę o trochę czasu.
Ania ma wątek, a adres jest w stopce.


Krysiu jak miło, że mnie odwiedzasz ;:168
Tak zima w zasadzie dla jednych zapadanie się w sen, a dla innych nadrabianie zaległości z sezonu.
Ja ogród odwiedzam przynajmniej 2 razy dziennie, bo otwieram i zamykam kurnik oraz domek kaczek. Dlatego wgląd w zmiany mam na bieżąco. Jak pogoda dopisuje to wychodzę częściej, a nawet coś przytnę czy powyrywam :D
Doświetlałam siewki zwykła lampką nocną, ale jak wysiałam dużo więcej to muszą sobie radzić same, ja jedynie kręcę kuwetką z doniczkami, żeby nie rosły w jednym kierunku.
Szybkiej i cieplutkiej wiosny Ci życzę ;:3 ;:3

Ed to taki mały eksperyment i na razie widzę, że idzie w dobrym kierunku.
Bażanty u nas mieszkają, ale kiedyś były jeszcze kuropatwy niestety już od lat nie spotykam.


a to pierwsza przesyłka

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Radość ogromna, ale jeszcze większa będzie jak zakwitną na grządce za rok :D
Kalina gotowa do wiosny!

Obrazek

zdjęcie marne, ale wawrzynek też ;:219

Obrazek

no i takie tam!
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję za odwiedziny i życzę spokojnego tygodnia :wit
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Witaj Marysiu cieszę się ,że już zdrówko wróciło , i jakie duże już pomidory , to chyba do foliaka , zakupiłaś tez dużo fiołków , mam parę z już kilka lat i kwitną pod drzewem , jedne wiosną , i drugie jesienne , u mnie jeszcze nic wiosennego , zaglądam do szkółek i oczekuję wiosny , pozdrawiam dużo zdrówka ;:167 ;:3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, byłam, widziałam, podziwiałam, ale pisać mi się nie chce. Taki wstyd ;:222 ;:171
Jutro wpadnę i pewnie coś napiszę.
Trzymaj się cieplutko i zdrowiutko. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Tereniu jak miło ;:196 widać wiosna w opłotkach skoro pojawiasz się na FO :D
Jest już zdecydowanie lepiej i nawet jak coś nowego się przyplątuje to mniej mnie dołuje :D Zresztą mam swojego Anioła Stróża lekarkę LPK ;:118
Pomidory pójdą do donic, które będę wystawiać może od kwietnia na taras, a jak będzie zimno to wciągnę do domu...taki eksperyment :D
Wzajemnie dużo zdrówka i pozdrawiam serdecznie ;:167 ;:4

Lucynko Kochana jak się cieszę, że chociaż raz Ty nie masz chęci ;:4 Nie martw się ja poczekam ile trzeba będzie, bo przecież masz kredyt nieograniczony u mnie ;:167
Zdróweczka i bezwzględnie zmiany pogody tej w przyrodzie i tej w serduszku ;:196 ;:196
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Proszę proszę u Marysi już wysiewy i nowości zakupowe. Mnie też kusi żeby coś zakupić, a tak w ogóle to wzięłam się już pomału za przesadzanie roślin doniczkowych.
Miłego wieczoru życzę
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16663
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Jestem, Marysiu! ;:196
Za oknami świeci słoneczko (jeszcze, bo na horyzoncie już się zbierają chmurzyska), a to dało mi porządnego kopa do działania i do pisania, a nade wszystko do uruchomienia szarych komórek. :lol:
Wróciłam więc do Ciebie i widzę ogromną kolekcję nowo zakupionych cyklamenów pięknie kwitnących. ;:215 ;:303 Będę trzymała kciuki ;:215 , by spełniły Twoje oczekiwanie i zakwitły nie tylko za rok, ale za dwa, trzy, cztery ...i następne kolejne lata. ;:333 ;:333
Parapety u Ciebie też ostro już zagospodarowane ogrodowymi wysiewami. :D Pod tym względem jesteś o niebo lepsza ode mnie. U mnie jeszcze malutko nowalijek. ;:108
A pomidorki to zapewne już w maju będziecie zajadali. :shock: Takie już duże sadzonki! ;:138 ;:138
No i ten słodki obrazek z kaczuchami. ;:215 Jakież one słodkie! ;:63 ;:63

Bardzo dziękuję za ten "nieograniczony kredyt" u Ciebie i cieplutko pozdrawiam. ;:3 Zdrówka dla wszystkich domowników i mieszkańców ogrodu. ;:167 ;:167 ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8089
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu
Szokujesz mnie wielkością pomidorków :shock:
Popatrz, jakie piękne i nie wyciągnięte :!:
Moja papryka jeszcze nie wykiełkowała a pomidorki w marcu sieję.
Kaczuchy dają dużo radości :!:
Jak robisz ,żeby wróciły do kurnika :?:
Pasiesz je i pilnujesz :?:
Wszystko co wyrosło tej ''wiosny'' bardzo raduje. ;:138
A cyklamenki posadziłaś do gruntu :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu witam i pozdrawiam :)
Ja też lubię eksperymentować z roślinkami bo to wielka frajda i praktycznie niewielkie straty mamy jeśli się nie powiedzie nasz plan :)
Dziś przygotowałam ziemie do wysiewów i pewnie po niedzieli ruszę z jednorocznymi.
Pomidory coś koło 10 marca. Zimuję sporo sadzonek koleusów i lada chwila zacznie się ich czas rozmnażania więc miejscówki na parapecie wyliczone do centymetra.
Wspaniałe zakupy czyli już zaczęłaś upiększać sezon 2022
Miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2925
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu, cudne te cyklamenki ;:167 , zadołowałabym je w tunelu i siedziałabym tam całymi dniami :tan , a dopiero przekwitnięte znalazłyby się w ogrodzie.
Ciekawe, co doradzili Ci u źródła?
Kalina juź rozwinęła kwiatuszki ;:oj , to na swoją muszę pochuchać, bo się leni!
Wawrzynek zapączkowany, wcale nie marny, on już taki jest niesforny, wypuszcza patyki w różne strony i dopóki nie okryje się liśćmi, dla mnie jest mało fotogeniczny :roll: ,ale za to jak pachnie ;:138
Kiełków pełno w ogrodzie i na parapecie, a pomidorki, to już masz ogromne ;:333 Podobno zimy już ma nie być, ale taki przymrozek -5, to mi się wcale nie podoba ;:185 , ale idzie wiosna :heja jaka by nie była, to jednak wiosna! Nawet kaczuszki radośniejsze ;:215
Pięknej niedzieli, Marysiu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Ogród moją ostoją cz.41

Post »

Marysiu jakie Ty już masz pomidorki a moje jeszcze w planach ;:oj ,zamówione kwiatki cieszą oczy a i te pokazujące pierwsze listki zachwycają.Czekam z niecierpliwoscią na Twoje poletko żonkili ;:215,pogoda u mnie dzisiaj cudowna wiec wybrałam sie na działkę,mokro bardzo a w studni tyle wody jeszcze nie miałam.Jutro zaplanowałam zrobić porządek z borówkami i jabłonką ale zobaczę co wyjdzie bo w pracy mamy nawał i może znowu zostaniemy po godzinach,już jestem zmęczona ta gonitwą ;:145
Pozdrawiam serdecznie ;:196
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”