Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 607 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  
Autor Wiadomość
Blueberry
 Tytuł: Re: Truskawkowa działka cz.2
PostNapisane: 30 kwi 2018, o 11:34 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Beatko łąka nie jest moja, to łąka za ogrodem działkowym ;:108 Mniszek wykorzystywałam jedynie do mieszanej gnojówki - "miodku" nie robię, bo używa się w nim cukru, a ja go jeść nie mogę. Nie wiem co tam jest po drugiej stronie - teleobiektyw "spłaszczył" perspektywę, w rzeczywistości to spora odległość i nigdy tam nie byłam ;:131
Bogusiu dziękuję ;:196 od roślin doniczkowych zaczynałam i nie wyobrażam sobie ich nie mieć, zwłaszcza zimą - a właśnie trochę takich kwitnących jesienią i zimą mam: storczyki, hippeastra, grudniki... One bardzo umilają te szare miesiące ;:108
Soniu bardzo dziękuję ;:196
Jadziu znam ten przepis, ale sama nie robię - wykorzystuje się do tego cukier którego nie mogę jeść ;:185

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ewarost
PostNapisane: 30 kwi 2018, o 15:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Natalio wpadam z rewizytą i spieszę donieść, że syrop z mniszka można zrobić bez cukru https://zielonyzagonek.pl/syrop-mlecza-bez-cukru-ziola/ jest równie smaczny i o wiele bardziej wartościowy. ;:333 Pozdrawiam ;:168

Maska
PostNapisane: 1 maja 2018, o 07:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Natalko czas kwitnienia sadów to i mój ulubiony czas, brzęczenie owadów na takim drzewie to muzyka miła dla oka. No a potem zrywanie owoców, ale z tym już bywa różnie :wink:
Nie wiem na czym dowcip polega ale czasem są łąki z pojedynczymi mleczami, a nagle wśród nich jedno poletko na którym rośnie prawie nic tylko mlecz? Jak kwitnie wygląda ładnie, ale jak przekwitnie to już mniej :;230

Lyanna
PostNapisane: 1 maja 2018, o 15:38 
1000p
1000p

0 szt.
Wpisuję się w nowej części :). Rzodkiewki bardzo malownicze.

Blueberry
PostNapisane: 1 maja 2018, o 20:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ewo bardzo dziękuję ;:196 w tym roku go nie zrobię, bo mam urwanie głowy, ale link zapisuję na przyszłość ;:108
Marysiu czasem to wygląda tak, jakby ktoś ich nasiał celowo w jedno miejsce ;:oj mniszek na mniszku - raj dla fotografa, koszmar dla ogrodnika :;230
Asiu witam w kolejnej części :wit

Tym razem zrobiłam zdjęcia na działce, nawet szybciutko się uwinęłam z obróbką ;:224 Na początek rozsada w produkcji - na razie wszystko idzie dobrze, roślinki ładnie rosną, nic nie pleśnieje. Na pierwszym zdjęciu fioletowa bazylia, prawdopodobnie pójdzie do skrzynek na balkonie, dalej cukinie które mnie zaskoczyły. Dwie wystrzeliły w ciągu kilku dni, trzecia się gramoli, reszty ani widu, ani słychu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zakwitła aronia rosnąca w płocie - niestety okazało się, że młoda roślinka którą brałam za siewkę aronii jest śliwką :? Jeżeli chcę więc w przyszłości uprawiać aronię (tę z płotu trzeba będzie usunąć), to muszę po prostu kupić sadzonkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec floksy w popołudniowym słońcu i pierwsze kwiaty przeniesionych truskawek - rośliny mają się dobrze, po wyrwaniu z chwastowiska miały szansę by zacząć rosnąć. Może w końcu doczekam się więcej niż jednego owocka :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

koziorozec
PostNapisane: 3 maja 2018, o 08:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Witaj Natalio,cudowny czas mamy ,zakwitło tyle roślin małych i duża owocówka ,wesoło i pachnąco jest w naszych ogrodach,taki błogi czas i nastrój ,pozdrawiam i cudownych chwil na łonie natury życzę ;:168

JAKUCH
PostNapisane: 3 maja 2018, o 18:48 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Moje truskawki tez kwitną a niektóre mają już zawiązki owoców. Kiedyś siałam w tych rurkach papierowych, jednak wszystko mi zaszło pleśnią dlatego zrezygnowałam z takiego siewu.Twoje jak widać maja sie dobrze i żadnej pleśni nie widać

pela11
PostNapisane: 4 maja 2018, o 18:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Natalko , sporo masz własnych wysiewów , a to bardzo cieszy jak uda się samemu wyhodować piękną i zdrową roślinę .Trzeba jednak przeznaczyć pod to sporo miejsca i z tym jest zazwyczaj duży problem , więc dobrze , że go nie masz . Melduję się zatem w nowym wątku i życzę udanych roślinek . Pięknie Ci teraz drzewa kwitną . Pozdrawiam

ewarm
PostNapisane: 4 maja 2018, o 18:48 
500p
500p

0 szt.
U mnie też już kwitną truskawki, w ogóle w tym roku wszystko naraz kwitnie, jeszcze kwiaty mają te wczesnowiosenne a już kwitną te późniejsze, jakoś tak wszystko się zlało.
Może dlatego, że wiosna jest w tym roku gorąca i sucha. :roll:

Blueberry
PostNapisane: 4 maja 2018, o 19:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marto dziękuję ;:196
Jadziu moje truskawki to młode rośliny, nie spodziewam się jeszcze cudów w tym roku ;:185 W rurkach nic nie pleśnieje, zapewne dzięki ziemi kokosowej. Już wysadziłam pierwsze cukinie razem z rurkami i rośliny mają się świetnie, dużo lepiej niż zeszłoroczne ze zwykłej rozsady ;:108
Elżbietko dziękuję i witam w kolejnej części :wit

Aktualizacja miała być wczoraj, ale nie wyrobiłam - zamiast wypadu na działkę miałam najpierw sprzątanie, a potem nalot rodziny :? Niby fajnie, ale przygotowania już mniej fajne. Wracając do zdjęć: te są jeszcze z poprzedniej wizyty.

Tak jak obiecywał producent tulipany które kupiłam zmieniają kolor - widać to wyraźnie w porównaniu ze zdjęciami zrobionymi tydzień wcześniej. Niestety, podczas przeprowadzki schowałam fiszki tak dobrze, że kwiaty na razie pozostaną bezimienne. Dalej niebieski bratek którym nie mogę przestać się zachwycać, nawet nieco zmiętoszony po ulewie jest piękny:) Kwitnienie zaczęła również przesadzona dąbrówka rozłogowa która dobrze korzysta z wolnej przestrzeni wokół siebie, dookoła rośliny jest już mnóstwo rozłóg którym zawdzięcza swą nazwę. Na końcu dwa nn - pąki które nie wiem do kogo należą i jedna z roślin które dostałam jesienią od sąsiadki. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

plocczanka
PostNapisane: 4 maja 2018, o 20:21 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Natalko, wszyscy jesteśmy zapracowani, dodatkowo nawiedzani rodzinnie, ale nasze ogrody, ogródki, działki i działeczki pieszczone cieplutkimi promieniami ;:3 pięknieją z dnia na dzień i niech już tak zostanie aż do zimy. ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam i więcej czasu dla działeczki życzę. ;:167 ;:196

Maska
PostNapisane: 5 maja 2018, o 09:06 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Bardzo lubię dąbrówki i mam ich parę odmian, szczególnie ładnie teraz się prezentują, bo pod koniec lata to jedyne kwiatki które u mnie łapią mączniaka i to te zwykłe nie odmianowe :wink:

Blueberry
PostNapisane: 5 maja 2018, o 19:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Lucynko dziękuję ;:196 oj przyda się to życzenie, więcej czasu i więcej sił ;:108
Marysiu a to ciekawe - tutaj dąbrówki są dosłownie wszędzie i nigdy nie widziałam by chorowały :shock:

Uporałam się z kolejną porcją zdjęć, a więc kwitnących widoków ciąg dalszy ;:108 Rozkwitły pączki nn które pokazywałam poprzednio oraz niebieski kwiatek, którego widywałam na forum, ale bez nazwy. Zauważyłam że fotosik trochę pozmieniał mi kolejność zdjęć, jedna chodzi o te na początku. Dalej w mieszance - piękny gość na przekwitających tulipanach, hosty, rozchodnik okazały oraz kolejny nn (ostatnie zdjęcie). Tę konkretną roślinę znalazłam na nieużywanej działce, nigdy nie widziałam kwiatów, za to liści jest zdecydowanie więcej niż rok temu :wink: Jako przerywnik jedna z dwóch posadzonych ostatnio cukinii, urosły jak na drożdżach ;:oj W ich przypadku sadzenie razem z eko doniczką się sprawdza, mam tylko nadzieję że przeżyją pod przykryciem majowe przymrozki ;:202

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Florian Silesia
PostNapisane: 5 maja 2018, o 21:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Choć rośliny pospolite, to zdjęcia rewelacyjne! Dla nich warto zaglądać do Ciebie ;:333

pela11
PostNapisane: 5 maja 2018, o 22:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
U mnie zielone chrząszcze oblegają głównie parzydło leśne .

tu.ja
PostNapisane: 5 maja 2018, o 23:52 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Jak zwykle piękne zdjęcia Natalio! ;:138 Wiosna jest cudowna i ma magiczną moc - dodaje uroku nawet chwastom :wink:
Chyba znam Twoje rośliny NN. Te niebieskie kwiaty to floks kanadyjski. Dość intensywnie i przyjemnie pachnie, a te różowe to na pewno jakaś firletka, ale jest ich sporo i nie wiem dokładnie jaka.
Ja również lubię bratki i pozwalam im się wysiewać bez umiaru. Są urocze i niezawodne.

silversnow
PostNapisane: 6 maja 2018, o 08:19 
500p
500p

0 szt.
Natalko ja też zaczynałam od doniczkowych. Konkretnie dwa lata temu i byłam wtedy pewna , ze nigdy nie będę dbać o ogródki, bo to mi się wydawało takie trudne w porównaniu z uprawą parapetowców. A rok później pod wpływem Waszych ogrodów coś mnie pokusiło.Myślałam że są one tak cudowne, ze ja tez chce spróbować :D Mieszkasz w pięknej okolicy.Te rozległe przestrzenie, widoczne horyzonty. Kiedyś tak u mnie było, ale wiadomo ludzie się wprowadzają, budują.. Tęsknię za czasami, gdy przed oczami rozciągały mi się tylko pola. Jest kilka miejsc podobnych do widoczków z twoich fotek w okolicy, ale zdecydowanie mniej niż kiedyś Ogród masz przepiękny..Ujęcia roślin niesamowite. Każdy nawet najmniejszy kwiat w tych zbliżeniach pokazuje swoje piękno.. I urocze tulipany, i drobne bratki , floksy i te małe piękne drobinki, których nazw nie znam .

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 607 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Annau, Google [Bot], PEPSI i 108 gości