Może w końcu opanuję ogród....

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

Tak- to jest Robinia-ma ją 3 latka...własnie ulubionym zajęciem mężusia jest przycinanie - formy :)
Mam 2 biała i fioletową. Biała kwitnie tylko w maju-fioletowa powtarza w sierpniu ( nawożę maleństwo i wynagrodziła :)

Daszek jest ławeczki przywiezionej z Indii :0 Siadać nie wolno- grozi utratą życia lub kalectwem trwałym :)...ale popatrzeć jest na co.....
Oj południowece-powiadasz...jutro wkleję kolekcję :):):)
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Nie mogę się doczekać :P
W taki razie do jutra i spokojnej nocy życzę :wit
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

No nic...chciałam chwalić się dalej-ale wchodza tylko miniaturki ;(
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

No to próbuję dalej :)
A to drzewo storczykowe-daleko od domu ale pod lasem ( osłonięte pięknie w tym roku podrosło )
Obrazek

Chińskie drzewko szczęscia-ponoć miało wściekle rosnąć- to mam już drugi rok ( zimuje w gruncie )

] Obrazek

Małą śliczna magnolia-mam ją już drugi rok ( rośnie między duuużymi brzozami-kwitła w kolorze wina!!

Obrazek

To-moim zdaniem najładniejszy słup w okolicy :)
Obrazek

Mój złotokap wybujał na prawie 5 metrów :) Kwitł bardzo obficie...
Obrazek

Ta kopułka z przodu-to studnia :)
Natomiast wierzba z tyłu-moja ulubienica..... 6 lat temu dostałam od męża bukiet urodzinowy. Dla ozdoby były dodane witki wierzby,puściły korzonki-zaniosłam na taras,jesienią wsadziłam do ziemi. Przez 4 lata mąż obcinał ją tak mocno,że nie mogłam na nią patrzeć. Oceńcie sami efekt końcowy :)
Obrazek
tego biedaka uchodowałam z 10 cm szczepionki ( rośnie bardzo wolno-ten ma 3-4 latka :)
[url=http://www.fotosik.pl]Obrazek[/url
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

A tutaj oczka w głowie-męża..powykręcane drzewka ..hahaha
Obrazek
Klonik-czerwony ( wiosną-po ulewach myślałam ,że nie przetrwa-jednak wysłuchał moich próśb .....)
Obrazek
Zestaw "okienny" pasiflora(nie wiedziałam ,że mam ją obciąć-zrobię to),begonia i bakopa(jeszcze w ubiegłym tygodnu była białym dywanikiem )
ObrazekObrazek
Wejście do domu-psianka jasno niebieska,niecierpek i mix,mała oliwka ...mąż uformował na kuleczkę :)
Obrazek
druga strona drzwi-psianka ciemno niebieska...drzewko 22 letnie :)( kocham go!!!)
Obrazek
A tutaj ciekawostka..... Mam 3 oleandry-różowy,biały i ...nie wiem jaki :)
Mam je juz kilka ładnych lat. Zawsze stawiałam je w przewiewnym miejscu bez zadaszenia. Kwitły zaraz po przeniesieniu do domu-bardzo słabo. W tym roku zaczęłam chodzić po forach ogrodniczych i jeden Pan doradził mi tylko przenieśc kwity pod dach. Cóż... bez większego przekonania przeniosłam jednego-zobaczcie efekt!!!!
Obrazek

JEDEN KWITNIE-RESZTA NIE ;(
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

No i nie byłabym sobą-gdybym nie poprosiła o identyfikację :) Jak zwykle nie weim co to jest:
To rośnie jak drzewko( duży krzaczek) ma chyba ze 3 lata!!
ObrazekObrazek

Tę ślicznotkę mam w domu ( dbam o nią jak mogę-odwzajemnia się subtelną urodą :) )

Obrazek
Obrazek

Z góry dziękuję.
Zyczę miłych snów. Jutro znowu wyruszę na fotograficzne safari :)
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Post »

Czuję, że wiele interesujących rzeczy się tu wydarzy, wystarczy popatrzeć na pierwszą stronę. Kucyk, koza i szef to wystarczy aby było nie tylko orginalnie, ale też zabawnie. Alinko piękne masz rośliny, a Twoja psiaka... :shock: Niebieska... :shock: Co za kolor cudny! Intensywnie jasno-niebieski! Jeszcze takiej nie widziałam. Ja znam psiankę jako pnącze i nie wiedziałam, że może rosnąć jak drzewko. Jakże ja bym chciała mieć taką niebieściutką psiankę ;:65 . Nie sądzisz, że ta piękna roślinka zasługuje na ładniejszą nazwę. Wolę mówić na nią solanum. Miłego dnia :D .
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Katarynka
500p
500p
Posty: 643
Od: 1 kwie 2009, o 14:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Borucin k/Raciborza

Post »

:D Cudnie! Bardzo mi się podoba! Zwierzyniec ekstra! Dojrzałam też owczarka długowłosego. Dobrze dojrzałam? Uwielbiam je... u mnie szefuje taki jeden właśnie! Ale Twój mały szef też fajny...A roślinki ciekawe...
Katarzyna, zapraszam
sterlizja36
500p
500p
Posty: 799
Od: 14 paź 2008, o 18:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Witam!Wspaniale się zapowiada twój ogród!Domowych zwierzaków masz zatrzęsienie ,ja z ledwością jednego psa muszę gonić z moich kwiatków aby ich nie obgryzał a co dopiero koza :roll: .Nie dałabym rady aby ją mieć :lol: ,dostałabym prędzej zawału że moje cudeńka skubie.Masz dużo betonowych rzeżb,filarów wkomponowanych w otczenie, oddają zupełnie inny klimat.Czekam na dalsze zdjęcia.
Pozdrawiam-Ewa.
Ogród Sterlizja36
Zolinka
100p
100p
Posty: 124
Od: 23 sty 2009, o 13:12
Lokalizacja: woj. pomorskie

Post »

Alinko PIĘKNIE !!! kiedy przeczytałam pierwszego posta pomyślałam, że się dopiero urządzasz ale Ty już jesteś pięknie urządzona - ogród z wyjątkowym kilmatem- kolumny, wielkie donice, ławeczka z Indii - super !!! rozczulił mnie kucyk - słodziak !!!! wrzucaj więcej fotek swojego pięknego ogrodu i kucyka też !!! :D :D
pozdrawiam serdecznie
Zolinka
100p
100p
Posty: 124
Od: 23 sty 2009, o 13:12
Lokalizacja: woj. pomorskie

Post »

Alinko - pochwal się proszę jeszcze bardziej tym miejscem
Alima2 pisze: Obrazek
pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

Witaj Alinko!!!
Wydaje mi się, że Twój ogród nie ma końca .... Coraz to nowsze cuda pokazujesz :shock: Już czuję, że zapadam na kolejną chorobę "chciejstwa".
Pewnie się wygłupię :oops: ale Twoje drzewo storczykowe przypomina mi tulipanowca, a chińskie drzewo szczęścia paulownię puszystą :oops: Zawsze myślałam, że chińskie drzewko szczęścia to właśnie albicja.

Psianki są zachwycające! :P
Przybliż nam to cudo, o którym pisałaś
tego biedaka uchodowałam z 10 cm szczepionki ( rośnie bardzo wolno-ten ma 3-4 latka
Niezidentyfikowane drzewko rośnie w pięknym zakątku :P
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Post »

eukomis pisze:Witaj sasiadko ogród zapowiada się pięknie, za rok będziesz miała już busz będzie co oglądać pozdrawiam
Witam ,witam- do nas faktycznie o trzut beretem :):)
Zapraszam na kawę :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”