Początki nowego ogrodka

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Monia68
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11672
Od: 25 wrz 2007, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Felu, roślinność na zdjęciach obłędna :D
To prawda, trzeba kupić urządzenie do raclette, ale to wydatek jednorazowy. Trochę kalorii te dania mają, zwłaszcza fondue :lol: Nie jada się ich jednak codziennie, więc można przeżyć. :)
Ratatouille uwielbiam, kaczkę zresztą też :) Jestem ciekawa, w jaki sposób Ty ją przyrządzasz?
Serdecznie pozdrawiam, Monika
AFRYKA
Mój ogród.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Felu ...hortensje bajka...dzięki za fotki. ;:196 ...no i te domki.....całość tworzy niesamowite wrażenie.
Tak mi się podoba, że aż mi się smutno zrobiło.
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witaj Felu :)
Pozwoliłam sobie pospacerować w Twoim królestwie.
Masz rewelacyjne osiągnięcia ogrodnicze,doniczkowce rosną imponująco.
W najcudowniejszy sposób przedstawiasz na romantyczne zakątki Francji.Jeśli pozwolisz...będę podglądała :)
Awatar użytkownika
Andrzej Max
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1609
Od: 15 lip 2009, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

OOooj... :shock: :shock: :shock: Co tam bretonki - mężatki zresztą - bo w tych "średniowiecznych" czepcach, ale te hortensje i chałupka :shock: :shock: :shock: - NIEPRAWDOPODOBNE! ;:180 ;:180 ;:180 Jak ja sobie takie chciejstwo z głowy wybiję... ;:14 ;:124 ;:124 ;:125 ;:125 :;230 :;230
Pozdrawiam słonecznie
Andrzej M.
:-) Moje ogłoszenie.
Moje kamienie Moje kamienie 2011
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Andrzej Max pisze:OOooj... :shock: :shock: :shock: Co tam bretonki - mężatki zresztą - bo w tych "średniowiecznych" czepcach, ale te chortensje i chałupka :shock: :shock: :shock: - NIEPRAWDOPODOBNE! ;:180 ;:180 ;:180 Jak ja sobie takie chciejstwo z głowy wybiję... ;:14 ;:124 ;:124 ;:125 ;:125 :;230 :;230
Faktycznie- Twoje zdjęcia zachęcają do wiosennej wycieczki w te strony
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

oj zachęcają i to bardzo, ja nie mam korzeni ale mam trochę dalekiej, bardzo dalekiej rodziny - od nich nauczyłam się jeść cykorię - często gości na naszym stole, do sosów używam tylko musztardy z Dijon Amora - trudno ją u nas kupić, ale zawsze ktoś mi podrzuci :)
Pamiętam jak w latach 80 teść powracjący z winobrania przywoził la vache gui rit - do dziś w domu się mówi waszkir - na ten ser. Umiem też zrobić ryjetkę i bardzo ja lubię.
Kuchni zazdroszczę to moje klimaty, a to co pokazujesz na fotkach też bardzo zachęca do odwiedzenia tych miejsc. Zawsze mnie zastanawia jak ludzie mieszkają w takich starych klimatycznych chatach, no ale chyba nie nowocześnie, mam ochotę zajrzeć przez okno do środka :)

Klimat sprzyja roślinom, hortensja pewnie tez ma swoją historię, piękny okaz :)
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Oj kochana w 95 % te klimatyczne chaty są nowoczesnymi domami z antycznymi meblami :)
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Moniko, kupuję tylko dwie nóżki, więc obsmażam i duszę w żeliwnym garnku. Nic specjalnego. Zastanawiam się co mogłabym zaproponować Tobie z mojej kuchni...Pierwsze to na wskroś polskie danie ? jajka w skorupkach. Bardzo eleganckie danie, pięknie prezentujące się na zielonych liściach sałaty. Obawiam się, że to niegdyś tradycyjne danie zaczyna być coraz bardziej rzadkie na polskich stołach. A szkoda.. Druga rzecz to brownie. Moj M zawsze je jada na śniadanie. Pomyślisz pewnie, że to nic nadzwyczajnego, ale ja mam przepis w którym są tylko cztery małe łyżeczki mąki i je się to ciasteczko niczym mus czekoladowy :D .

Elizabetko, doznaję podobnych uczuć kiedy oglądam Wasze ogrody. Ostatnio odwiedzając pewien ogród miałam ochotę płakać i nie wiem czy bardziej wzruszona jego pięknem, czy bardziej z żalu, że nie mam podobnie ładnego. Myślę sobie, że to dobrze, gdy w sercach nam tak pięknie gra :D .

Witaj Alino, znam Twój ogród i wiem, że masz mnóstwo kwiatów doniczkowych. Pewne rośliny mamy nawet takie same. Miło mi ,że zajrzałaś i dziękuję za miłe słowa zachęcające do kontynuacji. Przede mną okres bardziej intensywej pracy i myślałam o tym, aby zawiesić wątek, ale jest tu tak przyjażnie i miło... :D

Andrzeju, to panienki a czepce mają skromne, bo pochodzą z warstwy chłopskiej. Po czepcu można poznać nie tylko status społeczny ale też pochodzenie. Najpiękniejsze koronkowe spotyka się u mieszkanek miasteczka malarzy Pont Aven. To malowniczy port, w którym osiedlali się chętnie nie tylko francuscy malarze(Paul Gaugin), ale i amerykańscy. Ślady polskich artystów też tu można spotkać (Ślewiński Makowski).

Moniko, wiem, że znasz ten port :lol: . Przyznasz, że to śliczne miasteczko. Niestety zdjecia, które mam robiłam w zeszłym roku , w grudniu. Nie było więc tak kolorowo jak w innych porach roku. To dziwne, aby je odwiedzić wystarczy nam pokonać dystans 15 km, ale zawsze wolę jechać gdzie indziej. Pewnie dlatego, ze Pon Aven jest badzo znane i tłumnie odwiedzane przez turystów.

Grażynko, nie chcę Cię martwić, ale o ile pamięć mnie nie myli, to fabrykę musztardy w Dijon, w wyniku kryzysu, zamknięto w tym roku. No ale technologia została to może będą ją produkować w innym kraju? Rozśmiesza mnie Twoje słowotwórstwo i bardzo mi się podoba plastyczność polskiego języka. Francuz mówi:? Krowa, która się śmieje?- i nie wiadomo o co chodzi. Polak mówi:? Waszkir? i wiadomo że to ser :;230 . Też taką zabawę uprawiam i n. p. zamiast powiedzieć ?komputer?, mówię ?ordynatorek?. Ciekawi mnie bardzo Twój przepis na rijetkę. Tu robi się je z mięsa lub ryb, a najlepsza jest ze świeżej makreli z algami.
Nigdy nie byłam wewnątrz takiego domku ?z grzywką?, ale myślę, że brakuje tam przede wszystkim światła.

Listopadowy, deszczowy dzien w Pont Aven.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A co jest w tym malutkim domeczku?
Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13452
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Niesamowite zdjęcia.
Zupełnie jak z innej epoki :roll:
Awatar użytkownika
Alima2
1000p
1000p
Posty: 1498
Od: 16 sie 2009, o 22:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witam
OJ, nie rób tego!!!
W żadnym wypadku nie wolno Ci zawieszać wątku i pozbawić nas Twoich wpisów i zdjęć!!!
Oglądałam dzisiaj z mężem Twoje zdjęcia -i tak sobie myślimy -właśnie takie osoby są najlepszymi ambasadorami regionu. Przyznam szczerze ,że nie za wiele wiedziałam o Bretanii- ale teraz doczytałam historię,położenie geograficzne,klimat......zobacz co zrobiłaś !!!!
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłej niedzieli ;:196
Awatar użytkownika
e-genia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 32013
Od: 5 wrz 2008, o 19:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Witaj cudne te zdjęcia , chciałoby się choć na chwilkę tam zawitać .
Fajnie że jesteś z nami , ja nigdy nie byłam we Francji i chyba nie będę to chociaż poczytam sobie u Ciebie i po oglądam zdjęcia . ;:196
Życzę miłej i słonecznej niedzieli.

Genia
Awatar użytkownika
stasia109
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4312
Od: 7 lip 2008, o 10:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. opolskie

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Zdj ęcia wygladają jak obrazy. Są cudowne i cudowne widoki na nich! ;:108 :uszy ;:63
Adresy do moich wątków
Zwierzęta też odczuwają głód, pragnienie, ból, strach... i to już powód by nie zadawać im cierpienia i krzywdy.
Awatar użytkownika
fela
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1565
Od: 23 lut 2009, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Fr

Re: Początki nowego ogrodka

Post »

Mariolu, Stasiu, gromnie mi przyjemnie, że podobają się Wam zdjęcia i bardzo dziękuję za wszystkie miłe słowa :D .

Alino, cieszę się, że udało mi się sprowokować Ciebie do szukania informacji. Teraz już wiadomo gdzie przyszłe wakacje spędzi nasza Alinka ;:138 ! Chętnie służę pomocą w zaplanowaniu podróży, chociaż widziałam dotychczas tylko niewielką część tego regionu, a są tu jeszcze do odwiedzenia okoliczne wyspy. Może nie wszystkie, ale te najpiękniejsze jak Belle Ile to na pewno.

Geniu, wszystko jest możliwe, tak samo i Twoja podróż do Francji. Tymczasem miło mi będzie się dzielić moimi zachwytami dzięki genialnemu internetowi. W jakiej cudownej epoce żyjemy :D . Można się łączyć z najróżniejszymi zakątkami świata i swobodnie rozmawiać. Wczoraj, na Skypie rozmawiałam (rozmowa konferencyjna) z dwiema osobami i wszyscy, w tym samym czasie, byliśmy w innym zakątku Europy :D .


A na zdjęciu ten uroczy malutki domeczek to ustronne miejsce, czyli toaleta, a jak kto woli wychodek.

Obrazek
Ogródek Feli
A tu wątek Wisienki i nasze klimaty "Francja znana i nieznana"
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”