Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 11  
Autor Wiadomość
miikaka
 Tytuł: Malusieńki mini-ogródeczek Miki
PostNapisane: 13 lis 2007, o 11:00 
200p
200p
Witam!

Za namową KaRo pokażę Wam moich kilka metrów ogródeczka :)
Przy Waszych pięknych ogrodach mój to jak mała rabatka :wink: Kilka metów mam przed domem i kilka za domem.
Zacznę od części - tarasowej.
Na początku kwietnia założyłam - jak to brzmi :wink: mój ogródek. Większośc roślin dostałam dlatego nie jest to ogródek w jakiś sposób zaplanowany.
Ponieważ jestem bardzo ograniczona miejscem krzewy, które posadziłam zamierzam mocno przycinac.
Na początek pokażę zdjęcia przed moim wyjazdem. Taki ogródeczek zostawiłam na pół roku pod opieką znajomych.
Po powrocie nie poznałam tego miejsca - kompletna dzicz. Chwasty olbrzymy, krzewy połamane, powyginane. Wiele roślinek zginęło. Pnące róże w ogóle nie poszły w górę. Jedna miała jeden pęd i nie kwitła. Teraz żałuję, że nie zrobiłam fotek...ale po prostu rzuciłam się na ten gąszcz i plewiłam, plewiłam i plewiłam.

Oto moja częśc ogródeczka:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Mam też pytanko. Na trzeciej fotce, po obu stronach trzmieliny rosną dwa krzaczki. Nie wiem jak się nazywają. Teraz są już wysokie i mają czerwone gałązki. Zrobię fotkę i postaram się wrzucic.

miikaka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 11:06 
200p
200p
Oto ten krzew teraz:

Obrazek

tulipanka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 12:18 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Witaj Miko!
Ogródeczek zapowiada się bardzo ładnie. Porobiłaś świetne rabatki swoim roślinkom. Wszystko takie dopieszczone, wypielęgnowane. Bardzo ładnie.
Obrazek
A co do tej roślinki w drugim poście to wydaje mi się, że to dereń biały.

Karo
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 12:21 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Pięknie! :D
Dziękuję ,że dałaś sie namówić.
Lubimy bywać w naszych ogródeczkach a nawet domach na parapetach :D
Zobaczysz ile za chwile będziesz mieć gości na swoim tarasie gotowych dzielić sie z Toba doświadczeniami.
Na prawdę ciesze sie ,że dołączyłaś do nas.

Ten krzew to dereń ,Cornus alba "Sibirica".
Rośnie szybko i bardzo mocno ,ale jednocześnie nadaje się do bardzo silnego cięcia.
Ozdobne zimą pędy ,wiosną możesz ciąć nawet przy ziemi i tak każdego roku,dzięki czemu będziesz mogła go hodować,bo inaczej zarośnie Ci Twój ogródek.
Widzę jednak,że wiesz jak postępować z krzewami w swoim ogródku więć z przyjemnością będę Cię odwiedzać.Pozdrawiam serdecznie Miko :D

❤ KaRolinki

Karolcia
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 12:56 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
Miko, to fantastyczna sprawa że pokazałaś nam twój mini ogródeczek. Będę wpadać tu do ciebie i obserwować jak rosną twoje roślinki. Bardzo ładna ta twoja rabatka. Pozdrawiam Magda ;:50 ;:50 ;:50

Zobacz profil Wyślij e-mail      

k-c
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 13:32 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

0 szt.
ładnie zaczyna się :) więc życzę powodzenia w pracach w swoim mini ogródku - i może warto by było byś zapatrywała się w krzewy mniaturowe które nie osiagają dużych rozmiarów

Katarzynka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 13:51 
500p
500p

więcej niż 1 szt.
Witaj Miko :D bardzo ładne rabatki, ciekawe nasadzenia a że małe to nic , ważne że Twoje własne i tak jak ja będziesz je podgladać z dnia na dzień czy już urosły :wink: Pozdrawiam Kasia

miikaka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 15:46 
200p
200p
Wiolu i KaRo bardzo dziękuję za "rozpoznanie" :wink: , już zapisane.
Jesteście wszyscy bardzo mili, dziękuję za tak miłe i ciepłe przyjęcie.
Karolu na pewno wezmę pod uwagę twoją sugestię codo miniaturek. Te roślinki , które teraz posiadam - dostałam i z wielką radością je przyjełam i posadziłam :D Tak jak pisałam zamierzam pilnowac, żeby za bardzo się nie rozrosły. Chciałabym troszkę zieleni widziec na płocie :wink:

Przedstawiam kolejne zdjęcia. Tak wyglądał ogródek we wrześniu po długim pieleniu. Częśc roślinek zginęła. Posadziłam więc jednego ognika, chryzantemki i hebe. Pędy Derenia związałam do góry, przyciełam bo leżały na ziemi i korzonki wypuszczały. To samo zrobiłam z Forsycjami, w przyszłości chcę uformowac z nich kule.
Nie wyglądało to najlepiej ale i tak o niebo lepiej po tym co zastałam po przyjeździe.

To trochę nie najlepszy czas na "inaugurację" mojej rabatki....brak jest kwiatów..a ja zamierzam miec tutaj dużo kwiatów. Poczekajcie do wiosny :wink: :D

Obrazek Obrazek

Fleur 78
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 16:31 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Słyszałaś, Miko, takie powiedzenie: "małe jest ładne"... :D Mimo, że malutki, bardzo ładny jest Twój ogródek. A dzięki temu, że mały, będzie Ci łatwiej starannie go pielęgnować. Gratuluję dobrych początków i życzę powodzenia! :D

Ewelina
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 20:09 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Witaj ! Niektórzy mówią nawet, że " małe jest piękne :D ". Ale o jak " małym " rozmawiamy ? Jaka to powierzchnia?
To co pokazałaś jest świeże , zadbane i dopieszczone. Rzeczywiście przy małej powierzchni konieczne będzie silne cięcie krzewów- zresztą większości bardzo dobrze to robi. Pomyśl też o tym, by pójść " w górę" , tzn. przy ogrodzeniu posadź bluszcze, pnące róże , clematisy...gdy się nieco rozrosną zyskasz piękne , wielobarwne tło dla krzewów i kwiatów, o których mówiłaś . Życzę wielu ogrodniczych sukcesów :D :D :D

Fleur 78
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 20:25 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Ewelina napisał(a):
Witaj ! Niektórzy mówią nawet, że " małe jest piękne :D ".

Oj tak, tak! :lol: :lol: :lol: Wiedziałam, że coś przekręciłam... :oops:

A i z propozycjami Ewelinki również się całkowicie zgadzam. :D

Priam
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 21:29 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Fajnie że także Ty przedstawiasz swój ogródeczek, a roślinek na pewno przybędzie. To pewne

miikaka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 22:11 
200p
200p
Wiem,że małe jest piękne :D bo sama jestem mała :wink:

Jeżeli chodzi o powierzchnię, to szerokośc segmentu to ponad 7 metrów, odległośc od domu do płotu chyba też coś koło tego. Jak widzicie większośc to trawnik...w przyszłości chcemy zrobic jakis mały tarasik.

Oczywiście bardzo chcę "zazielenic" górną częśc płotu. W prawej części rabatki rosną winogrona...niestety też marniutkie, mam nadzieję że w przyszłym roku odbiją. Mam również dwie róże pnące...rosnące niedaleko forsycji. Pisałam już wcześniej, że wśród gąszczu chwastów jedna w ogóle nie urosła a druga ma jeden pęd.
I mam pytanko: czy róże pnące też trzeba przysypac kopczykiem? :?:
Lewa strona płotu rabatki już zaczyna zarastac winobluszczem.
Obrazek Obrazek

miikaka
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 22:28 
200p
200p
Na zdjęciu pierwszym widac winobluszcz na płocie. Rośnie koło bereberysa i tawułki. Ten młody człowiek to mój synek :D

Na trzeciej fotce widac miejsce w którym planuję posadzic kilka krzaczków truskawek. Jest to jedyne miejsce wktórym jest duuuużo słoneczka. Rabatka jest zacieniona przez płot i drzewo rosnące tuż za nim. Mój mężulek "wyraził" zgodę :wink: żebym"wycięła" trochę jego trawnika :D

Ostatnia fotka to mój kawalątek ogródka przed domkiem. Większośc dnia w cieniu. Róża pienna została mocno przycięta bo dzikie pędy właziły wręcz do kuchni przez okno. Hebe, irga płożąca posadzone we wrześniu.
Na wiosnę chciałabym tutaj założyc mikroskopijny jak wszystko, skalniaczek :) Firletki przesadzę, ostózki też nie będzie...i tam między choineczką a różą chcę usytuowac skalniaczek. I tak jak z tyłu chciałabym aby rosło tu wiele kwiatów.Krokusu, narcyzki, żonkilki i tulipanki oczywiście już posadzone :D

Zdjęcia z połowy października
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

lila31
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 22:44 
Moderator Forum.
Moderator Forum.

więcej niż 1 szt.
Miko ogródek malutki, a mimo to już jest w nim dużo roślin, a planujesz jeszcze więcej, wspaniale. :D :D :D
Jak przeglądniesz ogródki, to zobaczysz, że niektórzy mają jeszcze mniejsze, więc właściwie jesteś właścicielką całkiem sporego ogrodu. :D
A tak poważnie, to Twój ogródek zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno wiosną będziemy podziwiać duuużo pięknych, kolorowych kwiatów.
Jak Twojemu M. znudzi się ciężka praca przy trawniku, a jest naprawdę ciężka, żeby trawnik był ładny, to zapewne chętnie odda Ci jeszcze trochę powierzchni pod kwiaty, zobaczysz.
Jest na forum kilka mistrzyń w zagospodarowywaniu małych powierzchni, więc na pewno coś podpatrzysz, i naprawdę okaże się, że masz duży, piękny ogród. :D

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 22:58 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Dopiero gdzieś czytałam, jak KaRo namawiała Cie na pokazanie Twojego ogródeczka. Cieszę się, że dałaś się przekonać :D Nawet najmniejszy kawałeczek ziemi daje jakieś mozliwości.
Odnoszę wrazenie, ze Ty swoje mozliwości wykorzystałas znakomicie! Jak jeszcze dosadzisz roslinek, a wszystko urosnie, jak zakwitnie, to mąż ulegnie urokowi kwiatów i odda Ci swój trawnik ;) Świetnie sobie radzisz i jestem pewna, ze od wiosny bedzie u Ciebie kolorowo, przytulnie i ślicznie :D

Beata T
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lis 2007, o 23:44 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Bardzo ładny kawałeczek działeczki wszyściutko tak zadbane i posadzone :lol:
Potem będziesz pomalutku podbierać trawnik na nowe okazy ... :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 180 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 11  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: artipas, Google [Bot], Google Feedfetcher, Ocia, sabkis, stasia_ogrod i 69 gości