Campsis radicans - kto ma?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Campsis radicans - kto ma?

Post »

Kupiłam nasiona na allegro, wysiałam zgodnie z instrukcją, coś wyrosło, i zdechło.
Myślałam, że ja coś źle zrobiłam, że nasiona nie takie, że sprzedawca kto wie co mi wcisnął, że roślina nie na nasze warunki...

Tymczasem ktoś w ogródku w moim mieście (przejeżdżam obok codziennie, odbierając dziecko z przedszkola) ma campsis, i jest.... cudne! W dodatku kwitnie od czerwca, i nie wygląda, żeby chciało przestać - mam nadzieje, że roślinie nie zaszkodzą moje zazdrosne spojrzenia...

Macie u siebie takie pnącze? skąd? z nasion? w szkółkach nie widziałam. Jak macie, pochwalcie się :)

Kusi mnie, by spróbować wyhodować znowu :roll:
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Mój milin został posadzony z zakupionej sadzonki w 2002 roku, kwitnie corocznie obficie, rośnie w słońcu do godzin popołudniowych, później cień. Proponuję Ci zakupić sadzonkę( moja zakwitła dopiero po 3 latach), bo posiana z nasiona długo może nie kwitnąć. Pozdrawiam. Tadeusz.


Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Piękny ;:13

Gdzie kupiłeś?
Awatar użytkownika
anwi
200p
200p
Posty: 336
Od: 21 lut 2008, o 11:00
Lokalizacja: Ardeny

Post »

Ja też kupowałam sadzonkę, zasadziłam na wiosnę, więc w tym roku jeszcze nie kwitł, ale ładnie się rozrasta.
pozdrawiam
Aneta
tadeusz48
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3402
Od: 5 wrz 2007, o 17:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Gdzie kupiłeś?
Milin jest dostępny prawie w każdej szkółce, ja kupiłem na cotygodniowym targu w Biłgoraju, mam jeszcze o kolorze żółtym, kupiony w 2006 roku w szkółce "Pinus" Kurowskich, powinien w przyszłym roku już zakwitnąć. Pozdrawiam. Tadeusz.
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Ja mogę tylko się zgodzić z Tadeuszem i powiedzieć że jest on już wszędzie dostępny. każda szkółka dobra go ma a i te mniej znane też czasami, na targach jest i w marketach się pokazuję. Nie ma się co dziwić bo to piękna roślina.
A tak przy okazji tego Milina Tadeusz masz niesamowitego. Pięknie wygląda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”