Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Adwena
50p
50p
Posty: 63
Od: 24 kwie 2019, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Robertkicia25 + pisze: 30 maja 2023, o 12:32 Mówisz że zamykasz szklarnie na noc.Czy rano jak odwierasz szklarnie liście są mokre i zaczyna świecić na pomidorki słońce?
Liście są suche, słońce świeci, ale jest stłumione, bo od wschodu przy szklarence jest siatka cieniująca 90%.
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 651
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Adwena skoro liście rano suche to dobrze,poranne słońce im nie zaszkodziło, a siatka cieniująca 90 dobra , też taką używam w upały.

Czy dolne liście zaczęły się już zwijać gdy miałaś pomidorki w doniczkach?


Jak byś mogła to sprawdźaj temperaturę w okolicy pomidorków gdy pada na nie słońce od strony połódniowej.
Może będzie trzeba zacieniać. ;:3

Liście też mogą się obwieszać a nawet wisies od nagłych przeciągów połoczonych z wysoką temperaturą, dodatkowo zwijać w ruloniki. Te liście które są mocno zwinięte będę z biegiem czasu schnąć,w zawiązywaniu pomidorków nie zaszkodzą.
A z magnezem to nie wiadomo, może to przez stresy, i pomidorkom minie.
Pozdrawiam Robert :-)
Adwena
50p
50p
Posty: 63
Od: 24 kwie 2019, o 18:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Dziękuję. Przeciągów raczej nie ma, ale nie wykluczam. Liście zwijały się już na etapie rozsad (jakiś czas po przepikowaniu), w momencie wysadzania do ziemi wyglądały nawet gorzej niż teraz (bardziej pożółkłe liście), stąd moje podejrzenia, że trochę głodowały. Mam w planie na dniach zarzucić na dach i ścianki szklarenki białą włókninę, żeby trochę obniżyć temperaturę, wiem z doświadczenia, że w lecie jest tam jak w piekarniku. Co roku sobie to obiecuję, może w tym roku się uda ;:306
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Robertkicia25 + pisze: 30 maja 2023, o 16:32 (...)A z magnezem to nie wiadomo, może to przez stresy, i pomidorkom minie.
;:oj ;:306 :;230
Nie wiesz o czym piszesz. Samo z siebie nic nie minie i nie należy bagatelizować niedoboru magnezu.
Niedobór magnezu powoduje osłabienie wzrostu rośliny, jest też odpowiedzialny za kwaśny smak owoców.
Magnez (łącznie z potasem) ma decydujący wpływ na smak pomidorów, ponieważ decyduje o zawartości cukrów w owocach.
Opryski należy wykonać niezwłocznie po zauważeniu zmian na liściach, oraz każdorazowo profilaktycznie przed spodziewaną długotrwałą deszczową pogodą.
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Awatar użytkownika
Robertkicia25 +
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 651
Od: 29 mar 2023, o 06:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Ja tak samo co roku kombinuje jak nie z folią to włókniną, to z siatką cieniujacą, kupiłem na płot i mi została przydała się na upały żeby dać oddechnąć pomidorom jak leje się skwar z nieba .
Ostatnio też budowałemem daszek co chwilę coś. :)
Pozdrawiam Robert :-)
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Adwena - masz możliwość zmierzyć pH gleby? Nie posadziłaś ich przypadkiem w kwaśnym torfie? Bo coś masz chyba mocno przekombinowane.
Woda do podlewania z sieci czy studni?

Sugeruję podlewać wodą z sieci (w miarę pewne parametry) i zastosować dolistnie kristalon zielony. Bo mam wrażenie, że coś im blokuje jedzenie z gleby.
Możesz też wykopać jeden krzak, usunąć trochę ziemi dookoła, wsadzić w ziemię ogrodowa bez żadnych dodatków typu oborniki czy inne nawozy i spróbować fertygacji. Jak pomoże to znaczy, że przekombinowalas z przygotowaniem gleby.
Pozdrawiam,
Tomek
Ewaca
200p
200p
Posty: 392
Od: 12 lut 2023, o 18:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Może ktoś doradzi, który pęd usunąć? To Brandywine Sudduth's Strain. Wielki staśmiony kwiat i pędy, z którymi nie wiem co zrobić.
Obrazek

Obrazek
Nie ma to jak porozmawiać z kimś o pomidorach;) Pozdrawiam Ewa
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2853
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Staśmiony kwiatek do wywalenie, osobiście zostawił bym na przewodnik prawy pęd, wyglądało by przynajmniej jak prawidłowe grono. U mnie też było kilka takich kombinatorów.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1418
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Tam staśmiony jest też kolejny - na końcu grona jeszcze nie rozwinięty, oba do usunięcia. I jak pisał Kamil pęd na prawo wygląda lepiej.
Na drugim zdjęciu też masz kwiat staśmiony.
Pozdrawiam,
Tomek
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Witajcie :) proszę o doradzenie czy usunąć lewy pęd czy zostawić? odmiana aussie. Przespałam moment jak go wypuścił a teraz trochę mi szkoda i sama nie wiem jak dla niego będzie lepiej.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 809
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Karolcia92 pisze: 31 maja 2023, o 11:50 Witajcie :) proszę o doradzenie czy usunąć lewy pęd czy zostawić? odmiana aussie. Przespałam moment jak go wypuścił a teraz trochę mi szkoda i sama nie wiem jak dla niego będzie lepiej.
Też to przerabiałem, jak chyba każdy z nas. Szkoda, szkoda, a później są problemy :)
pozdrawiam,
Tomek
Karolcia92
100p
100p
Posty: 126
Od: 3 cze 2022, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Czyli uciąć. Nie wiem czy mi to wybaczy :)
Na niebie słońca, w sercu radości, niech Cię dzisiaj nic nie złości:-) Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Pomidory uprawiane pod folią, w tunelu cz. 8

Post »

Ja bym nie usuwał...
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”