Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
stefka
200p
200p
Posty: 464
Od: 18 sty 2012, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: blisko Wrocławia

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

KamilK02 to, że parapety masz nowe i są z plastiku wcale nie znaczy,że są cieplejsze od lastriko. Otóż to czy parapet jest ciepły czy zimny zależy od tego jak był oprawiony. Mam to u siebie - stare parapety miałam na piance i były cieplutkie a nowe są oprawiane na cement bo fachowcy twierdzili, że pianka wypycha parapety no i mam co mam czyli rośliny mają zimno w nogi. Zimą kwiatki muszą stać na styropianie lub w kilku podstawkach. Fiołki afrykańskie trzymam w szklankach, kieliszkach na wino - to zależy jak duża jest doniczka. Teraz rozsady stawiam albo na styropianie albo robię półki i na nich stawiam pojemniki z sadzonkami.
Pozdrawiam Ela
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

KamilK02 Właśnie tak jest j/w pisze Ela-stefka . Parapet jest zimny i chłodzi nóżki pomidorkom. Połóż sobie termometr na parapecie pod ramą okna i sprawdź temp. Dlatego izolujemy doniczki stawiając je na styropianie lub pudełkach po butach(na pudełka kładę jeszcze folię bąbelkową lub ręcznik). Dodatkowo rozsadki stojąc wyżej ramy okiennej, łapią więcej światła i temp. jest wyrównana w całej doniczce-więc rozsadki zdrowiej rosną i przyswajają pokarm.
Rowerzysta pisze: 23 mar 2023, o 17:33 Kurzak nasypałem według zaleceń producenta. Zastanawiam się jak to jest z tym kurzakiem bo wszyscy straszą, że można popalić.

Rowerzysta Czy pytasz o nawożenie kurzakiem rozsadki w doniczkach?
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

KamilK02 Właśnie tak jest j/w pisze Ela-stefka . Parapet jest zimny i chłodzi nóżki pomidorkom. Połóż sobie termometr na parapecie pod ramą okna i sprawdź temp. Dlatego izolujemy doniczki stawiając je na styropianie lub pudełkach po butach. Dodatkowo rozsadki stojąc wyżej ramy okiennej, łapią więcej światła i temp. jest wyrównana w całej doniczce-więc rozsadki zdrowiej rosną i przyswajają pokarm.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Na parapetach jest 20* w chwili obecnej.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Kamil Z ciekawości sprawdziłam jak to u mnie dzisiaj wygląda. Położyłam czujnik pod doniczkę i po chwili jest o 3st. mniej niż obok doniczki, ale kaloryfer gorący akurat, więc parapet nagrzany. Doniczka duża i stała wyżej ,więc też ciepła, ale po chwili stania bezpośrednio na parapecie temp.pod nią zaczęła spadać. Nie będę czekała do rana jak kaloryfer zimny, bo ja już swoje wiem :wink: . No to tak jako ciekawostkę, skopiowałam mój post z przed 4 lat :) .
''Telimenka''
Re: Wszystko o pomidorach cz. 15
Post » 10 kwie 2019, o 11:23
''Już wiem co może być przyczyną,że pomidory zahamowały wzrost i robią się fioletowe. Moim to samo zaczęło doskwierać i wiecie co im dolegało? Za niska temp. w nocy . Jak położyłam wczoraj o godz.8 rano, termometr pomidorom pod nogami na parapecie to się okazało, że tylko 10 st. mimo, że na termometrze na ścianie w pokoju 20st. Po przepikowaniu doniczki postawiłam bezpośrednio na kamiennym parapecie i to im ewidentnie nie służy. Zawsze robiłam izolacje od parapetu (steropian,pudełka tekturowe) i dopiero stawiałam doniczki i tak być powinno (przynajmniej w moich warunkach domowych).Ogień robiłam tylko wieczorem ,na 2-3 godz. i w domu ciepło, a parapety jednak za zimne dla pomidorków. A więc ,jeżeli ziemia i oświetlenie wydaje się Wam OK, a pomidory zaczynają łapać fioletowy kolorek, sprawdźcie dokładnie czy nie są zbyt oziębiane od podstawy.''
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8670
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Nie udało mi się zmierzyć temperatury na parapecie bo wszystkie termometry do ogrodu wyniosłam .
Wczoraj spotkałam znajomego ogrodnika , o którym już pisałam , że rozsadę pomidorów od początku robi
w tunelu . Pytałam jak teraz wygląda . Mówił , że dobrze rośnie , ale wolno .
Dzisiaj wysiewam Purpurinę , Zardzewiałe Serce Everetta (to tłumaczenie) i coś jeszcze wybiorę .
Sprawdziłam , teraz na parapecie jest 17 stopni . Paraper zamontowany na piankę . Pompa ruszyła o 6 .
Nie jest żle , ale pewnie bywało mniej .Do kiełkowania parapety się nie nadają .
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Zastanawiam się czy przypadkiem, taki kiepski rozwój tych moich pomidorów, to nie kwestia podłoża, gdyż siałem do podłoża z dwóch worków i w jednym ta ziemia robi się twarda jak skała i przybiera brunatny kolor, dziś je przesadzę.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8670
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Ziemia to główny powód problemów . Moim zdaniem to podłoże jakie kupiłam w tym roku jest gorsze niż w ubiegłym .
Ta sama firma i nazwa .
Ziemia przeznaczona do wysiewu , papryka w niej nie wykiełkowała , na wacikach wykiełkowała . Takie samo doświadczenie miałam z jedną
odmianą pomidora .
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Przesadziłem towarzystwo, które zaprzestało wzrostu i było całe czerwone do innego podłoża, mam nadzieję, że coś to pomoże.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

U mnie dzisiaj dzień wysiewu pomidorów gruntowych.

-Aussie
-Brutus
-Brandywine Yellow
-Promyk
-Malinowy Ożarowski
-Sunrise Jazz
-Babushkin Sekret
-Anna Russian
-Krasnomordina
-Czarne Serce z Noskiem
-Katja
-Hapynet F1
-Mahitos F1

Za około dwa tygodnie wysieję jeszcze Megagroniastego czerwonego i żółtego.
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

;:7
Też dzisiaj wysiałem -
Faworyt
Bawole serce
Mirek19
Red Pear
Noire de Crimée
Beorange
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 985
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

Mirku , mam nasionka odmiany Mirek19, masz gdzieś opis tego pomidora ?
Wpisując ta nazwę w szukajke odnajduje mi setkę twoich postów , a nic na temat tej odmiany ;)
Piotr
Awatar użytkownika
Mirek19
1000p
1000p
Posty: 2167
Od: 20 maja 2016, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Odmiany pomidorów sezonu 2023.

Post »

;:7
Uprawa tego pomidora była prezentowana chyba w 2020r
Krzak wysoki, zdrowo rośnie, wymaga palikowania i ogławiania. Wg mnie bezproblemowy w uprawie.
Grona po 3-4 owoce, uprawiany wyłącznie w gruncie.

Udało mi się odszukać trochę zdjęć sprzed dwóch lat...

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Mirek
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym, następującym po tym terminie. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”