Papryka do gruntu. Część 8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

2l miałem tylko dlatego bo sadzonki zostały i je u pchałem w tunelu raz na woziłem i to był błąd wydały po 2-3 owoce z krzaka, jak bym je normalnie nawoził było by lepiej. Rozsady papryk robię w 0.3l doniczkach co rok.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Co prawda większość jest o uprawie w tunelach ale i dla uprawiających paprykę w gruncie może się również przydać.
Obrazek
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Sylwester88 pisze: 18 sty 2023, o 11:01 U mnie do testu grubo ponad 50 odmian będzie tyle że w tunelu tylko, rok temu w gruncie udała się palermo, jakaś kapia nn, i żółta pomidorowa nn w tym roku wszystkie będą znów by je porównać w równych warunkach podlewania, nawożenia itp może za rok do gruntu wrócę jak coś będzie wczesnego.
Jak to wszystko ogarniesz, jeszcze ile odmian pomidorów ? :shock:
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2106
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

przemek1136 pisze: 19 sty 2023, o 16:33 Co prawda większość jest o uprawie w tunelach ale i dla uprawiających paprykę w gruncie może się również przydać.
Mam już jakieś książki z tej serii i zastanawiałem się nad zakupem zeszytów papryka i borówka.
Trochę zniechęciłeś mnie informacją o zawartości, liczyłem na większą porcję wiedzy o uprawie gruntowej. :?
Pozdrawiam, Jacek
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6663
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Nie jest Jacku tak źle. Dość dobrze zrobiony przegląd odmian. Jest o produkcji rozsady, podlewaniu i nawożeniu. Omówione szkodniki i choroby. Paru nowych rzeczy się już dowiedziałem a na razie tylko wstępnie przejrzałem.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2106
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Dziękuję, chyba się skuszę ;:108
Pozdrawiam, Jacek
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Kamil czas sobie zagospodarowuje akurat tak by mieć 3-5h każdego dnia wolnego na ogród inaczej mogło by być ciężko. Do tego ograniczyłem inne Warzywa i dlatego papryka i pomidor bedzie w większości (moje dwa ulubione warzywa do jedzenia) innych warzyw i tak prawie nie jem ;:306
Awatar użytkownika
Rowerzysta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 724
Od: 13 maja 2020, o 20:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachód

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Sylwester88 pisze: 19 sty 2023, o 15:55 2l miałem tylko dlatego bo sadzonki zostały i je u pchałem w tunelu raz na woziłem i to był błąd wydały po 2-3 owoce z krzaka, jak bym je normalnie nawoził było by lepiej. Rozsady papryk robię w 0.3l doniczkach co rok.
A jak długo produkujesz taką rozsadę ? Bo ja liczę od lutego do końca maja to prawie 4 miesiące. Jakoś sobie nie wyobrażam trzymać sadzonki w tak małych doniczkach przez taki okres czasu.
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2106
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Bo też 4 miesiące to zdecydowanie za długo.
https://podrb.pl/warzywnictwo/produkcja ... e-potrzeby
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
ewikk77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1085
Od: 8 sty 2010, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Zajrzałam wczoraj do tego wątku i potem siedziałam do północy przeglądając odmiany papryk w sklepie internetowym. Podobało mi się kilkadziesiąt, ale na razie się wstrzymałam. Nie mogę tylu odmian posadzić, a wiadomo, że nasiona papryki szybko jednak tracą zdolność kiełkowania (szczególnie te kupione). Poza tym ostatnio skupiam się jednak na odmianach ustalonych. Po "ostrej selekcji" zostały mi jeszcze do przemyślenia odmiany: Oliwia, Lena, Iga, Zorza, Rewia, Ontara, Trapez, Topgirl, Balladyna, Montana, Zulu, Corno di Toro, Granova, Tokturn, Kasia, Etiuda, Lamia, Kaskada.
Chcę wybrać góra pięć z nich, najlepiej, by były to odmiany wczesne. Tymbardziej, że mam jeszcze kilka swoich nn-ów, które też wysieję i Ramiro.
Mieliście styczność z którąś z tych odmian? Możecie polecić lub odradzić?
Rozsadę robię w doniczkach 0,25 litra i "kiszę" ją do maja, bo nie mam miejsca na większe doniczki na parapecie, tym bardziej, że dochodzą jeszcze pomidory i inne roślinki.
pozdrawiam Ewa
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Miałem połowę z nich w 2022 i nie pomogę ponieważ wszystkie dostały kolejną szansę na ten sezon z innymi odmianami. Może na tle wielu odmian za rok coś się uda wykreślić ;:306


Sieje w połowie lutym i do gruntu szły w maju a w tym roku do tunelu pójdą w kwietniu a rozsada będzie pierwszy raz nawożona jak nie będę z niej zadowolony.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5866
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Ontare miałam i polecam.
Owoce maja bardzo grubą ściankę, są wielkości dużego orzecha włoskiego, fajne do nadziewania i do słoików. Bardzo smaczna , chrupka…
Monantę będę miała pierwszy raz w tym roku.
Bo chyba nie o tą ci chodzi a nie o montanę
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Papryka do gruntu. Część 8

Post »

Ontara to taka jak Cherry Bomb tyle , że łagodna ?
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”