Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 10  
Autor Wiadomość
Ziel-ona
 Tytuł: Zielone... - Zielona i córka :-)
PostNapisane: 18 lut 2008, o 11:25 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Zbliża się wiosna, wiec czas na mój ogród :D Nie mam jeszcze nic ciekawego do pokazania, bo to mój pierwszy rok w tym ogrodzie, ale mam nadzieję, że z upływem czasu będzie w nim bardziej kolorowo. Zapewne będę miała mnóstwo pytań do Was , wiec proszę o cierpliwość i wyrozumiałość :D

Obrazek

Przemarznięte wilczomlecze, które przywiozłam ze starego ogrodu. Mam nadzieje, że przetrwają zimę, bo bardzo je lubię. Z tyłu nieciekawy widok - stara studnia, która trzeba jakoś ukryc....Obrazek

Martwe drzewo obrośnięte winobluszczem..teraz nie wygląda ciekawie, ale latem i jesienią to naprawdę ciekawy widok, szczególnie gdy owocuje, a jego liście sa koloru czerwonego Obrazek

Tu było oczko, teraz została wielkaaa dziura...sama nie wiem co z tym zrobić, nowe oczko a może altanka?
Obrazek

Szaro, prawda? To może kilka zdjęć z mojego starego ogrodu. Tylko tyle mi zostało.... :(
Obrazek Obrazek

Babopielka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 11:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj
Myślę ,że za kilka lat Twój ogród zmieni się nie do poznania -jak to mówią nie można mieć wszystkiego od zaraz :roll: Życzę wytrwałości i owocnej pracy w aranżacji Twojego ogrodu marzeń :D

Moje hortensje

Chantico
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 11:38 
100p
100p

0 szt.
Ja tylko dodam, że stara studnia może być romanatycznym elementem aranżacji ogrodu :D

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Ziel-ona
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 11:44 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Babopielko za kilka lat? Ja tyle nie wytrzymam :D mam zamiar zrobic z niego cudo jeszczce w tym roku, może mi sie uda :D
Chantico ta studnia jak na razie to zero romantyzmu :( Dodam, że obok stoi jeszcze jedna. Nie można ich zlikwidować, bo spływa tam deszczówka. Szpecą ogród tylko, ale może coś wymyśle do wiosny.

Chyba poproszę Admina o zamkniecie mojego tematu, bo jak oglądam Wasze ogrody to :oops: :oops: Najwyżej będę tu tylko zadawała pytania i czekała na porady.

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:01 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Ziel-ona napisał(a):
Chyba poproszę Admina o zamkniecie mojego tematu, bo jak oglądam Wasze ogrody to :oops: :oops: Najwyżej będę tu tylko zadawała pytania i czekała na porady.

Nie rób tego! ;:78 Teraz jest szaro (momentami biało), bo przecież mamy luty - teoretycznie środek zimy ;) To co pokazałaś wygląda bardzo ciekawie. Sama mówisz, ze drzewo porośnięte winobluszczem przedstawia piękny widok. My też chcielibysmy zobaczyć je latem :D I nie tylko to drzewo. Twój ogród ma już jakiś kształt, widać drzewka i krzewy, brak tylko kwitnących kwiatów. Wystarczy Ci ten jeden sezon, zeby to zmienić , nadać ogrodowi charakter i odcisnąć własne piętno. Potem będzie juz tylko coraz piękniej :D
Pozwól nam obserwować, jak tworzysz swój ogród !
Pozdrawiam serdecznie!

Ziel-ona
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
chatte dziękuję Ci bardzo, podniosłaś mnie na duchu :D Niedługo zakwitnie forsycja, tulipany też może dodadzą trochę kolorów (jeśli zakwitną), fiołki, konwalie, naparstnice... nie będzie chyba tak źle. I jeszcze pół piwnicy mam w doniczkach, bo wysiałam trochę nasionek :D

piku
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:11 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Zielona- wszyskie ogrody o tej porze są szare, ale zobaczysz co się będzie działo na wiosnę, dotknie to z pewnością również Twój ogród, a więc byle do wiosny :P

Erazm
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Ziel-ona napisał(a):

Masz bardzo ładny ogródek. Czekamy na następne zdjęcia. :lol:

chatte
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:14 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Na pewno nie będzie źle! :D Jestem bardzo ciekawa, jak będzie się rozwijał Twój ogród, bo mnie się już to miejsce podoba! Naprawdę :D

Ziel-ona
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Dzięki piku - byle do wiosny :D To powiedzcie mi moje drogie co mogę posadzić, oprócz host, pod tujami, gdzie nie ma za dużo słońca i jest dość wilgotno. Planuje tam posadzić tawułkę, rośnie tam już czosnek południowy (złocisty), kokoryczka i posiałam niezapominajki, ale chyba nic z nich nie będzie - zmarzły :(

Ziel-ona
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Jesteście naprawdę mili :D Wszystkim dziękuję za słowa pocieszenia :D Z Wami nie zginę ;:2

Babopielka
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 12:33 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ziel-ona - wiesz ,że tworzenie ogrodu od podstaw to sama przyjemność :roll: a o satysfakcji za jakiś czas już nie wspomnę :D sama przez to przechodziłam to wiem -też od zera mój ogród powstawał -a cierpliwości się nauczysz jak my wszyscy tutaj ,bo od razu nie ma efektu -trzeba niestety trochę poczekać aż się roślinki rozrosną i podrosną :D

Moje hortensje

piku
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 14:21 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

1 szt.
Ziel-ona napisał(a):
Dzięki piku - byle do wiosny :D To powiedzcie mi moje drogie co mogę posadzić, oprócz host, pod tujami, gdzie nie ma za dużo słońca i jest dość wilgotno. Planuje tam posadzić tawułkę, rośnie tam już czosnek południowy (złocisty), kokoryczka i posiałam niezapominajki, ale chyba nic z nich nie będzie - zmarzły :(

proponuję zawilce i przylaszczki :P

grazyna56
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 14:34 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Zielona ależ Ty jestes przewrażliwiona :D masz piekne miejsca gdzie mozesz zrobic malutki raj dla siebie Studnia -wystarczy tylko ja albo obtoczyc kamykami z cementem lub obkleic deskami i pomalowac bejca -i juz nabierze uroku.Małe oczko wypełnic wodą i dosadzic roslinek i juz wielu forumowiczów C będzie zazddrościć.Nie płacz i na wiosne bierz sie do roboty ;:1 zobaczysz ile pochwał zbierzesz :D :wink: :D Kazdy z nas mial takie myśli jak zaczynał -ja tez a teraz cieszymy sie z tego co udało nam sie zrobic -tymbardziej że mozesz do woli podgladac nasze ogródki i sciągac z nich co tylko Ci sie podoba .A........I CO NAJWAZNIEJSZE NA TO NAPRAWDE NIE POTRZEBA LAT-wielu rzeczy możesz dokonac jednego lata. Powodzenia.. ;:12

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Karo
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 14:35 
-Administrator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Witam Zielona! :D
Powiedz moja droga jak masz na imię ,powiedz proszę.
Idę o zakład,że już najbliżej jesieni Twój ogród będzie cudowny!
Dzięki starym nasadzeniom już ma duszę a przez wiosnę i lato Ty zmienisz jego wygląd nie do poznania.
Dlatego tez pokaż nam jeszcze troszkę zdjęć z tej przytłaczającej nas wszystkich zimy
byśmy mogli jesienią porównać wygląd tych samych zakątków.
Do obsadzenia wilgotnego ocienionego miejsca nadają się również liliowce,żurawki, tawułki-astible,skalnice jesienne w szczególności,miodunki,jasnoty przeróżne,tiarella,rodgersje itp,itd,
Powodzenia :D

❤ KaRolinki

Ziel-ona
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 14:45 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Już nie marudzę :D Czekam na wiosnę i biorę sie do dzieła, a w międzyczasie będę "spacerowała" po Waszych ogródkach podziwiała, podglądała i ściągała, jak napisała grazyna56 Dziękuje Grażyno :D
KaRo mam na imię Monika, miło mi :D To fakt, ogród już coś w sobie ma dzięki temu, że rośnie w nim już trochę drzew, krzewów i trawy :D Jak troszkę się ociepli postaram się uchwycić ciekawsze miejsca i pstryknąć kilka fotek. Będzie co porównywać :D
A powiedzcie mi kiedy najwcześniej mogę wysiać trawę, mam kilka miejsc, gdzie jest marna.

Irena37
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2008, o 22:29 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Witaj Moniko. Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie, miło mi, że ci się podobał. Odwiedziłam również twój ogródek. Masz w nim duże pole do popisu, możesz zaprojektować swój ogród od podstaw. Miejsce jest bardzo ładne. Masz już różne drzewka i krzewy, trochę wiosennych kwiatów, jak posadzisz to wszystko, co wysiałaś będzie naprawdę pięknie i kolorowo. Teraz wszystkie działki i ogrody są szaro-bure, więc twój niczym nie różni się od innych. Poza tym masz już właściwie gotowe oczko wodne, wystarczy je dokończyć i obsadzić roślinami. Do prawdziwej wiosny jeszcze trochę czasu, więc na pewno uda ci się wiele zrobić. Wiele ciekawych pomysłów można zaczerpnąć również tutaj na Forum. Pozdrawiam serdecznie Irena

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 167 ]  Idź do strony nr...     1, 2, 3, 4, 5 ... 10  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Alicja177, artipas, Ocia, sabkis, stasia_ogrod i 64 gości