Orzech włoski - uprawa Cz.2

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
kamileus
50p
50p
Posty: 50
Od: 17 paź 2017, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Biskupin

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

W samym Wrocławiu jest dużo siewek w różnych miejscach, nad Odrą, w parkach, na niezagospodarowanych skrawkach zieleni. Wrony lubią je zbierać i zrzucać z powietrza na ulicę, żeby pękły albo przejechał po nich samochód :)
90chrzan
100p
100p
Posty: 169
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Kupilem szczepionego Orzecha odmiany Roberto czy zna ktos taki wynalazlek?
Kotuskotkowski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 sie 2020, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Jakaś cisza w temacie, pewnie wszyscy zbierają orzechy. Swoją drogą u siebie plon zbieram z kilku samosiejek, szczepione jeszcze za małe, i widzę że szału nie ma w tym roku. Pewnie połowa tego co w inne lata albo i mniej. Sprzedaje ktoś łuskane orzechy? jakie ceny u was? U mnie ponoć 17zł.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2929
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Chodziłem, sprawdzałem i znalazłem orzecha w typie Jacka :D Jedna krateczka to 5 mm Łupina dość twarda ale krucha, miękiszu trochę w środku jest, jądro ładnie wypełnia łupinę. Jest to siewka która niedawno zaczęła owocować, wada trochę nie wyrównane orzechy. Chorób aż tak nie łapie bo do tej pory ma liście trochę porażone , ale są. Zapomniałem orzech rośnie w dość nie korzystnym miejscu u podnóża pagórka, obok którego biegnie wąwóz, od południa i zachodu rosną olsze zasłaniając całe światło, a za olszami są dorosła drzewa czeremchy i innych olsz :roll: Tak że światło ma rano i wieczorem tylko. Orzechy dojrzały pewnie jakiś tydzień temu, gdyż osłony zielone jeszcze wisiały na gałęziach.
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Kotuskotkowski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 8
Od: 17 sie 2020, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Obrazek

Obrazek

Ostatni zakup sadzonek w celu uzupełnienia ubytków w sadzie. Sadzonki mają piękny system korzeniowy, porównując do sadzonek w doniczkach jakie kupowałem to niebo a ziemia.
90chrzan
100p
100p
Posty: 169
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Ma ktos zdjecia/technike szczepienia orzecha? Chodzi mi glownie jak zrobic miejsce grzania szczepienia
malopolanin
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 791
Od: 7 mar 2018, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Możesz to robić np. jak w tym artykule
90chrzan
100p
100p
Posty: 169
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Szukam opisu orzecha SK 08 i U22 prosze o pomoc :)
zielony16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 mar 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Dzień dobry, czy jakaś szkółka oferuje siewki orzecha wiśnicz albo podobnego? Przejrzałem pół internetu i tylko oferują szczepione. Chciałem posadzić drzewo które miałoby być ozdobno-użytkowe, boje się, że jak posadzę zaszczepione to po latach miejsce szczepienia będzie źle wyglądać, zależy mi też na silnym wzroście, czytałem, że te szczepione rosną wolniej i mniej. Jak to jest z tym miejscem szczepienia uwidacznia się z wiekiem?
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Mam posadzonego szczepionego orzecha i miejsce szczepienia z każdym rokiem jest mniej widoczne.
Pozdrawiam Paweł
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7606
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

Tak, prawda to co pisze Garom. Na moim orzechu (posadz. 2005r) miejsce szczepienia wyraźnie się odznaczało gdy był młody a teraz nawet śladu nie ma. Można wybrać wśród szczepionych odmianę silnie rosnącą i pożytek z owoców będzie. Na dziczku to kamyki najczęściej się rodzą.
Pozdrawiam! Gienia.
Rosynant
200p
200p
Posty: 490
Od: 24 wrz 2020, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ciut nad Kalwarią Zebrzydowską

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

zielony16 pisze:Dzień dobry, czy jakaś szkółka oferuje siewki orzecha wiśnicz albo podobnego? Przejrzałem pół internetu i tylko oferują szczepione.
Jak odmianowe to musi być szczepione. Siewki nijak mieć się będą. I po co je kupować, toć wtedy prościej sobie zasiać. Jak chcesz drzewo sprawnie a szybko rosnące to sam wysiej na miejsce od razu, przynajmniej korzenie nie będą uszkadzane :wink:

Spójrz tak: kupujesz okulanta, średnicy ok. centymetr, i wygląda dość głupio taki w zygzaka :lol:
Ale jak ten pień dojdzie 10 cm to już nie zauważysz odchylenia i tej 1/10.
A zresztą możesz posadzić tym miejscem szczepienia przy ziemi, czy nawet poniżej . Byle uważając.
Wiśnicz wyraźnie obmarza, w porównaniu do innych, ciepłolubny jakiś. Jeśli chcesz czerwonego to od Kozuli typ SK (ale słaby wzrost).
Czerwony dla ozdoby (lecz nie owoców raczej ) mam od Arotanga, nazwy nie pomnę.
zielony16
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 3 mar 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Orzech włoski - uprawa Cz.2

Post »

To chyba szczepiony kupię, trochę się przeraziłem jak zobaczyłem podobne zdjęcia jak te:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”