Ogród (z) PESTKI@

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

g.kiecko pisze:Ten czosnek to chyba jakiś "nienormalny" - olbrzym!!! :P, albo faktycznie przywieziony z ciepłych krajów?
Kotecek - cudowny, milusi ... i w sam raz do myziania :P
Masz racje hihi tez mi się wydaje ,ze jest ,,nienormalny,,w pozytywnym znaczeniu.Szkoda ,ze nie zrobiłam fotki jak kwitł w pełni.Mam go uwiecznionego jak dopiero zaczynał kwitnienie.Widok był obłednyObrazek
Awatar użytkownika
g.kiecko
1000p
1000p
Posty: 1508
Od: 19 wrz 2007, o 23:19
Lokalizacja: Jasło

Post »

.. jaaa też chcę !!! Mów skąd mogę zdobyć ząbek, cebulkę? :P
Oby nie allegro - chyba, że masz sprawdzonego sprzedawcę?
Pozdrawiam Gośka
Mój ogród
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Szukaj w sklepach ogrodniczych .Od końca sierpnia zaczynają się pojawiać cebulki.Ja kupiłam ten czosnek w zwykłym sklepie ogrodniczym bodajże na początku września.Cebulki sa duże i dorodne i jest duzo odmian tych czosnków.Różnią się wielkością,wysokościa ,kolorami i kwiatkami.Ceny od 6 zł do nawet 15 za cebulkę,ale warto.W tym roku pokusze sie o ten droższy czosnek.Zobaczymy co za cudo z niego wyrośnie.Przede wszystkim podoba mi sie ten kolor fioletu. :wink:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Kolejne moje fuksje ,które kwitną....To dowód na to ,ze przezimowanie w piwnicy opłaca się i to bardzo... Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Nie posiadam ogródka warzywnego,ale każde wolne miejsce staram się zagospodarowac do bólu :wink: W miejscu ,w ktorym mają być wysypane kamyczki(do okoła domu) posadzilam 20 krzaków pomidorków,10 papryczek ifasolke szparagową.To pierwszy pomidorek ,który dojrzewa.Mam kilka pomidorków koktajlowych,które są już obsypane mnóstwem maleńkich zielonych pomidorków. Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Kępa maleńkich uroczych bratków,która rośnie już trzeci rok w tym samym miejscu.Pieknie się rozrastają i ten żywy kolor :shock: Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

To ciekawostką ,która kupiłam po obejrzeniu Waszego forum.BUDLEJA,która miała być czerwona(tak pisalo na opakowaniu) ,a jestNIEBIESKA :shock: Obrazek [img]http://images46.fotojavascript:void(0);sik.pl/160/2ff7588f056d9f7bmed.jpg[/img]
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Na wiosne przyciełąm oleander,bo był już stary i bardzo marny.Widac służy mu nowa fryzura,bo teraz wyglada tak: Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

Lubie bawić się sekatorem i przycinac co sie da. :P Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

To maleńkie siewki daglezji.Nasionka zebrałam z mojej dużej choinki.Tak sobie ...z ciekawości czy cos z tego wyjdzie Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

ups...to nie siewki sorry :oops:
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

to są oczywiscie siewki Obrazek
Awatar użytkownika
PESTKA@
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3326
Od: 5 paź 2008, o 16:21
Lokalizacja: WLKP

Post »

a to mój żywopłot,który 11 lat temu też wygladał jak te maleńkie siewki.Nasionka zebrałam z thui.która kiedyś mieliśmy na działce warzywnej.Wysialiśmy i pielęgnowaliśmy kiedy na naszej działce budowlanej był tylko gruz i piach.Teraz mamy piekny żywoplot własnoręcznie wychodowany.W tamtym roku poraz pierwszy zostały przycięte czubki i boki.Co roku zbieram z niego mnóstwo nasion ,bo mam wielu chętnych na taką zabawę Obrazek.Jęsli ktoś miałby ochotę pobawić się w odchowanie własnych drzewek ,służę nasionkami po pierwszych przymrozkach.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”