Mrówki i metody ich zwalczania. - 1cz.

Pytania ze zdjęciami roślin, oceny ich stanu, wyglądu i chorób.
ODPOWIEDZ
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Dzięki za dobre rady. Będę próbować tą SUNIĄ:)
Awatar użytkownika
Joanna i Andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 1 lip 2006, o 01:32
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Mrówki w warzywach i nie tylko!

Post »

Witam wszyskich forumowiczów.Problem oczywiście wałkowany wielokrotnie czyli mrówki.Mamy je w warzywach,maja także miesca w trawniku,zaatakowały tnawet drzewo(papierówkę :cry: :cry: )Jak się ich pozbyć ?Dzisiaj zakupiliśmy preparat o nazwie EXPEL,jednak zastawiamy sie nad jego użyciem z uwagi że na działeczce jest zawsze z nami pies i boimy się by do tego się nie dostał.Czy jest to środek mocno trujący?Może jeszcze jest coś innego.Bardzo prosimy o jakieś rady jak się tego pozbyć.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6965
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Przeczytaj temat http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=16&start=0 Jak posypiesz tym preparatem wieczorem to do rana mrówki będą martwe (są to preparaty gazowe działające pod wpływem wilgoci - dla ludzi i zwierząt jak pies nieszkodliwe). Wtedy resztki preparatu możesz usunąć. Syp na mrowiska. Jak są na drzewach to na pewno są tam mszyce.
Pozdrawiam Andrzej.
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Ja mam ten sam problem i psa sąsiadki, który całymi dniami przesiaduje u nas. Posypałam gniazda EXPELEM. Obserwowałam psa, ale na szczęście nie interesował go ten proszek. Jak mrówki się wyniosły spłukałam resztę proszku wodą. Zaznaczam, że miejsca, które sypałam znajdują się daleko od ujęcia wody. Pies i wszystkie koty żyją.
Awatar użytkownika
Joanna i Andrzej
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 1 lip 2006, o 01:32
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Post »

Witam wszystkich forumowiczów!
Posypaliśmy tym proszkiem (Expelem) i na wieczór już ich nie było.Pozostały tylko pojedyńcze niedobitki,ale nie w tym miejscu co sypaliśmy.Mrówki to problem załatwiony ale jest już następny.W naszych rzodkiewkach zauważliśmy takie białe małe glistki,które zaczęły delektować się nimi,a rzodkiewki wygladaja jak sitko.Mało tego nie możemy się pozbyć mrówek z drzewa ( papierówki).Słyszelismy,że dobry jest "karate",ale jest szkodliwy dla zwierząt,więc nasz pies nie może już poszaleć na działce.Prosimy o jakieś pomysły!I dziękujemy za każdą radę.
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6965
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Rzodkiewkę wyrwij - nie będziesz jej pryskać bo spożywasz na bierząco. Co do papierówki to są na niej mrówki bo na liściach masz na pewno mszyce. Wykonaj oprysk np. Karate, Mospilan 20SP, ... Co do psa to około godzinę po oprysku niech nie biega przy tym drzewie.
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Dlaczego chcesz tępić mrówki w ogrodzie? Mrówki w ogrodzie są pożyteczne, chyba, że występują w parze w mszycami.
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
Erazm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6965
Od: 17 sie 2005, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: centrum

Post »

Ja napisałem by opryskać papierowkę by zniszczyć mszycę, która na pewno tam jest. :lol:
Pozdrawiam Andrzej.
Awatar użytkownika
markwal
50p
50p
Posty: 54
Od: 28 kwie 2006, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Post »

Witam... :D
Maakita napisał(a) ?
Dlaczego chcesz tępić mrówki w ogrodzie? Mrówki w ogrodzie są pożyteczne, chyba, że występują w parze w mszycami.
Z tego wnioskuję, że mrówki i mszyce to zagrożenie. Sądziłem, że jest odwrotnie. Moją grusze zaatakowały mszyce, wykonałem spryskanie gałęzi ciepłą wodą pod małym ciśnieniem i udało mi się ją zmyć z liści. Zobaczymy co będzie dalej.
Natomiast mszyce, które zaatakowały jabłoń są likwidowane przez mrówki. Tam gdzie były mszyce liście się pozwijały w rulonik, a wewnątrz grasowały mrówki. Sadzę, że mszyce stanowiły dla nich pokarm. Czy się mylę ?. Będę wdzięczny za rozwinięcie tematu.

pozdrawiam
:D
Awatar użytkownika
jolanda
50p
50p
Posty: 71
Od: 20 kwie 2007, o 19:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post »

Nie są takie pożyteczne gdy jest ich bardzo dużo, podkopały mi pietruszkę a teraz grasują
w ogórkach. Zgadzam się z Wami że tam gdzie mrówki tam muszą byc mszyce ale niestety mrówki nie zjadają mszyc one żyją z nimi w symbiozie. Mszyce produkują spadz potrzebną mrówkom natomiast mrówki chronią mszyce przed " wrogami " ;:168
moje roślinki moja radośc
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Też tak myślę. U mnie w ogrodzie jest zatrzęsienie mrówek. Kupiłam niedawno domek na wsi i dopiero robię porządek. Pod każdym kamyczkiem są mrówki i oczywiście zaatakowały mszyce. Takie zatrzęsienie mrówek to nic dobrego. Są wszędzie. Niestety będzie ich dużo (mrówek i mszyc) chyba z powodu zbyt łagodnej zimy. Ta osoba, która pisała o pożyteczności mrówek niech sobie wyobrazi odpoczynek na ulubionej ławeczce, czy nawet zwykły grill. Włażą wszędzie. Ja gniazda załatwiam Expelem.
Awatar użytkownika
maakita
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2378
Od: 17 maja 2007, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wieś pod Krakowem

Post »

Jak czytam o tych strasznych inwazjach mrówek w ogrodzie to się czuje jak w jakimś horrorze. Mieszkam na wsi (i mam małe dziecko spędzające całe dnie w ogroszi) i mrówki nigdy nam nie przeszkadzały. Natomiast faktem jest, że mrówki mają duże znaczenie przy zachowaniu równowagi w ogrodzie (i nie tylko) - zjadają w dużych ilościach pasożyty roślin w różnych stadiach rozwojowych (od jaj po popstacie dorosłe). Jedyną wadą mrówek jest właśnie ich symbioza z mszycami tak ja napisała to Jolanda
pozdrawiam Magda

Na wsi u maakity
pawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 11
Od: 16 maja 2007, o 19:59

Post »

Moje mrówki z ogrodu wchodzą do domu i to jest dla mnie problem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „CHOROBY i SZKODNIKI. Diagnostyka roślin ogrodowych - FOTO”