Ogród zielonej

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

witaj Soniu :wit

Ależ u Ciebie pięknie. Bardzo podobają mi się trawy w ogrodzie, one dodają mu lekkości. Ja w tym roku też trochę wprowadziłam, ale same niskie. Zazdroszczę Ci jeżówek, u mnie jest już ich bardzo mało. Niestety to przysmak ślimaków, których mam dość sporo, a walka z nimi jest trudna. Ja nie chcę używać granulek. Z ogromną przyjemnością obejrzałam zdjęcia róż. Śliczne masz zawilce.

Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Upał i susza dokucza moim roślinom. Mimo tego trochę odmładzam, przesadzam i codziennie podlewam. ;:173

Ewuś ewita44 dziękuję, ;:196 szybko choruję i szybko zdrowieję. :D Wszystkie zawilce przesadziłam na słoneczne miejsca i dopiero wtedy pięknie zaczęły kwitnąć.

Obrazek

Obrazek

Iguś obsadzam bylinami zrobione wiosną rabaty. Mam tam dużo jednorocznych, ale już mi się nie chce tyle siać wiosną. Byliny mniej pracy wymagają.
Na cytowanym zdjęciu jeżówki Green Jewel, moje ulubione, kwitną do mrozów.
Orlaja sama się wysiewa. ;:215

Obrazek

Obrazek

Gosiu co roku narzekam na samosiejki, ale mam tyle dodatkowej pracy z nimi. ;:145 Jeszcze nie wypieliłam werbeny i żeniszków, a już kolejne pokolenie tytoniu rośnie. One przynajmniej kwitną do późnej jesieni. ;:108

Obrazek
Obrazek

Aniu dziękuję. ;:196 Dużo jeżówek jeszcze kwitnie, a dalie i róże też odsypane kwiatami.
Jasne trawy Variegatus oddaję synowej, zostawiam tylko jedną. Już nie mam siły na ich utylizację po wiosennym cięciu. ;:185 Pozostałe tylko uszczuplę, nie wyobrażam sobie ogrodu bez miskantów.

Obrazek

Obrazek

Maryniu dziękuję. ;:196 Młody fotograf ma własny folder ze zdjęciami i coraz lepiej sobie radzi, głownie kwiaty, ale też nas i rodzeństwo uwiecznia. :D
Mam tylko trzy róże wielkokwiatowe, a First Lady najlepiej się sprawuje. ;:108


Obrazek

Obrazek

Lucynko dawno nie chorowałam, więc jakoś szybko się pozbierałam.
U mnie też susza, ale zabrałam się za dzielenie bylin, bo muszę jeszcze u synów popracować, a jak się zrobi zimno, to odpuszczam wszystkie prace.
Dziękuję, ;:196 w weekend tym razem my byliśmy u wnuków. :)

Obrazek

Obrazek

Ewuniu Pashmina miło Cię znowu widzieć. ;:180 Lubię mieć stałe nasadzenia dużych miskantów, ale byliny i mniejsze trawy namiętnie przesadzam. ;:124
Jeżówkom pewnie odmładzanie dobrze robi, bo większość świetnie się rozmnaża i kwitnie. Niestety wiosną używam granulek , ponieważ młode listki jeżówek bardzo smakują ślimakom. Ogród ze wszystkich stron otaczają nieużytki, gdzie ślimaki mają raj. ;:223

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Ni by lato a już akcenty jesienne sie wkradają :)
Trawy- zawsze u ciebie podziwiam.
Taki rozchodnik naskalny chyba kupiłam sobie na ryneczku. Ale bez odmiany. Tylko rozchodnik.
Ale jakie przykładałam, to raczej go nie mam.
I skusiłam się. Na razie jest w doniczce.
Jeżówki śliczne. A te szczególnie https://www.fotosik.pl/zdjecie/65b5a16d562e8f12.
Co to za odmiana ?
Dalie, róże wciąż pięknie kwitną. Wciąż cieszą :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Aniu to niedawno kupiona jeżówka Sunseekers White Perfektion. Nie mogłam się oprzeć i jeszcze różową taką kupiłam. :D
Rozchodnik naskalny był malutką sadzonką. Wyciągał się do światła, więc właśnie w ubiegłym tygodniu dostał słoneczną miejscówkę.
Dziękuję za zaglądanie. ;:196
Samosiejki szarłatu od Ciebie mają około 2 metry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, jestem przekonana, że pisałam u Ciebie parę dni temu, ale okazuje się, że musiałam nie wysłać i post zniknął ;:223
No cóż, człowiek coraz bardziej zakręcony czy roztargniony, kiedyś mówiło się na tę przypadłość SKS ;:306
Podziwiam Twój ogród z nutką jesieni, chociaż hortensje ciągle wyglądają świeżo. Widzę piękny kwiat hosty babkolistnej, mój pączek zeżarł ślimak ;:124 a druga kępka jeszcze nic nie wypuściła to pewnie nie zakwitnie.
U mnie dziś w nocy popadało i jest dużo chłodniej, może trochę rośliny odżyją, czego i Twoim życzę :D
Miłego dnia Soniu ;:196
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pięknie i na bogato kwitną Ci róże. Ta nowa jeżówka jest cudna. Wciąż mam na nie chęć, ale boję się, ze zjedzą je ślimaki.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Bardzo ciekawie zaaranżowany i zagospodarowany ogród oraz mnogość ciekawych gatunków roślin i ich piękne bajecznie kolorowe kwitnienia. ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Ogród zielonej

Post »

Podziwiam bogactwo kwitnących o tej porze róż u Ciebie. :roll:
A tak ogólnie, to wszystko w pełnej ogrodowej krasie i bogactwie. ;:138 ;:63 ;:333
Miłego weekendu Soniu! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11616
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród zielonej

Post »

Nasadzenia z wiosny i jesieni ubiegłego roku u syna. Mimo różnic w nawożonej glebie rośliny rosną świetnie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ulubieniec rodziny, :D szkodnik ogrodowy już wykopał dwie dziury w ziemi. Na szczęście żadna roślina nie ucierpiała.

Obrazek

Halszko dziękuję za miłe słowa. ;:196 W ubiegłym tygodniu też padało, ale nadal około 25 stopni, więc przesadzane rośliny podlewam co drugi dzień.
Hosta babkolistna od przyjaciółki dostała dużo dobroci do dołka i świetnie się rozrosła i zakwitła. :tan
SKS to przywilej wieku, czasem mi z nim dobrze. :wink:

Ewuniu moje róże to pospoliciaki, ale cieszą kwiatami. ;:108 U Ciebie to dopiero festiwal różanych piękności. ;:oj
Nowości jeżówkowe zawsze kuszą, mam nadzieję, że dłużej zagoszczą na nowych rabatach.

Arku miło Cię gościć. :wit Dziękuję za dobre słowo o moim ogrodzie. Zaglądam od dawna do Twojego wątku i wielki szacunek za wspaniałe zdjęcia i piękne kolekcje roślin. ;:180 Mnie udaje się większość zamordować, tylko sansewieria przeżywa w domu. ;:173
Koleusy też lubię i we wrześniu robię sadzonki na kolejny rok.

Dziękuję Maryniu ;:196 róże na skarpie rosną w najlepszej glebie w całym ogrodzie. Będą kwitły do mrozów. ;:215
W weekend posadziłam kilka roślin u syna i odpoczywałam w kuchni. :;230 Przerobiłam 10 kilogramów śliwek.

Nowe rabaty opustoszały, bo gryzonie podkopały dalie z siewu i zanim zobaczyłam, nadawały się tylko do kompostownika.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciepłego, słonecznego tygodnia. ;:4
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ogród syna coraz bardziej dojrzewa, pięknieje ;:333 Wszystkiego dogląda cudny piesio ;:167 sprawdza, czy nie ma szkodników pod trawnikiem, a dwie małe dziury w ziemi ... cóż to jest :lol:
Twój ogród to piękne, spokojne miejsce, wszystkie rośliny posadzone z rozmysłem, wszystkiego w sam raz, nie ma ciasnoty i bałaganu ;:215 Ale to już wiesz :D
Zastanawiam się, czy ten ognistoczerwony krzaczek z trzcinnikiem w tle to koleus? Wygląda intrygująco ;:oj
Miłego ogrodowania ale i wypoczynku w Twoim cudownym azylu ;:167 ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16647
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, ogród syna sprawia wrażenie bardzo dojrzałego już, trudno jest uwierzyć, że to jeszcze dziecko, niedawno narodzone. :roll: Widać w nim Twoją rękę i pomysłową aranżację. Wielkie brawa dla Ciebie! ;:138 ;:138
Największe wrażenie, mimo wszystko, zrobiło na mnie zdjęcie pięknego pieska. ;:215 Mam ciągle słabość do tych zwierzaczków. ;:108
W Twoim ogrodzie, jak zawsze uwagę przyciągają trawy i hortensje, lad i porządek, wspaniale uładzone rabaty. ;:215 ;:303
Tak trzymaj, ale też się nie przemęczaj. Zdrówka. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, pięknie prezentuje się Twój ogród w prawie jesiennej odsłonie. W ogrodzie syna nie tylko rośliny są dorodne, ale i trawnik zasługuje na pochwałę. Szkodnik przecudny. Czy to rasa Cane Corso ?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród zielonej

Post »

Soniu, twój jesienny ogród również zachwyca co i letni. ;:180
Czerwony koleus z daleka widoczny. Lubię takie żarówkowe rośliny czy kwitnienia.
Szarłat wyrósł dostojnie. U mnie nie chcą się wysiewać. Muszę je siać.
Hortensje ciąz zachwycają. Trawy nadają osobliwy charakter ogrodu i cóż więcej pisać, pięknie i dalej pięknie.
To wszystko cieszy :D ;:108 ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”