Zakątki na Dębowym 4

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu dobrze, że chociaż u Ciebie popadało, u mnie nadal sucho i jakoś nie zanosi się na jakiekolwiek opady, niby zapowiadają w centrum deszcz ale nas niestety wszystko omija. Żal patrzeć na więdnące rośliny. Róże ładnie wyglądają tylko wcześnie rano. Te o ciemnych kwiatach mają przypalone kwiaty, przekwitają szybko i nie można się nimi nacieszyć.
Pięknie pokazujesz swoje roślinki, nawet te najskromniejsze wydają się być gwiazdami na rabatach ;:224 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

. Soniu Dziękuję, ;:196
Róże jak na razie nawet dobrze się spisują i ładnie kwitną.
Modrak dobrze sobie radzi. I tam nie wcale stałe mokro. Raczej normalnie. Jak nie ma deszczu to wcale go nie podlewam.
Dzwonki już się same wysiewają.
Hmm... 30 l wody pod rodki jak sucho.Sporo.
Postaram się zapamiętać.
Tak jeden obraz już trafił do tutejszej forumowiczki- Kasi. Cieszy mnie to. ;:108

Czerwcowy Festiwal różany ;:167
Obrazek

Obrazek
Róża Ghislaine de Feligonde
Obrazek
W towarzystwie Louise Odier
Obrazek
Munstead Wood - przesadzona i odżyła i ładniej teraz rośnie i kwitnie
Obrazek
Obrazek
róża emilien guillot zaczyna
Obrazek
Róża Bouquet Parfait
Obrazek
Obrazek
Leonardo da Vinci
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2014
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Cześć Aniu spaceruje po twoim ogrodzie i tak miło pośród róż i kwiatów ,udziela mi się nastrój z twojego artystycznego oka. :heja :tan ;:138
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Wreszcie chyba Aniu jesteś zadowolona z kwitnienia swoich różyczek .Widać cudnie zapaczkowaną Bouguet Parafit ,obficie kwitnąca Munstead wood uwielbiam tę różę za wczesne kwitnienie i cudne kwiaty i ten kolor trudny do uchwycenia ;:167 szkoda tylko że trzeba biegać z konewką albo wężem.Ty na razie masz problem z głowy ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
marta64
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2915
Od: 8 kwie 2018, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu, dopiero :oops: dziękuję za pokazanie obrazów ;:180 i jeszcze raz gratuluję wernisażu ;:138
Widzę, że kobiety na Twoich obrazach pokazały twarze ;:215 .
Pięknie rozkwitają Twoje rabaty mnóstwem kwiatów ;:63
Dzwonki w tym roku szaleją :heja , chociaż moje zwichrowane po deszczach, podziwiam je zwłaszcza tuż po zachodzie słońca, kiedy widać, że ich niebieskości mają wiele odcieni, a białe jeszcze je podbijają ;:oj . Żałuję wtedy, że marny ze mnie fotograf ;:108
Pięknie róże rozkwitają ;:138
Rododendronom może znajdziesz na łące nad stawem? Tam powinno być niskie pH i wilgoci miałyby pod dostatkiem, a w razie suszy woda do podlania blisko? One w słonecznym miejscu, przy dostatecznej wilgotności, miałyby się świetnie ;:333 .
Modrak zakwitł piękną wiechą kwiecia ;:138 . Trzeba go zaprosić do ogrodu, bo podobno pachnie ;:333 . Sercolistnego nie widziałam na żywo, ale w Anglii uprawiają modraka morskiego, który ma liście w niebieskim odcieniu i stąd nazwa tego rodzaju kapustowatych.
Pięknego lata, Aniu ;:196
Pozdrawiam! Marta
Ogród pod wierzbą 3
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Jolu A dziękuję bardzo za te miłe , pozytywne słowa pod adresem mojego ogrodu i roślin ;:304 ;:196
Marzą mi się jeszcze pewne rzeczy w ogrodzie np, murek, lustro i parę innych rzeczy. Ale na razie nie mam na to kasy. To może kiedyś, kiedyś tam. :roll:
. Jadziu Tak, wreszcie jestem zadowolona . Ale też tej obsługi z nimi się uczyłam. I dzięki waszym radom tutaj na forum . No cóż teraz już wiem, że róże potrzebują zjeść . A jak w jednym miejscu parę lat dobrze nie rosną to przesadzam w inne miejsce.
I już się wcale nie boję ich przesadzać.
I podwojnik też przesadzam. ;:108
Bouguet Parafit uwielbiam. Tak, oba bardzo obficie kwitnie. A Munstead Wood też mi się podoba. Kolor kwiatu i kształt ma cudny. Dobrze że ja przesadziłam bo odżyła jak i Emilien G. I już po jednym rachitycznym pędzie nie mają tylko kilka. A wiadomo im więcej pędów to i więcej kwitów. ;:173
Tak u mnie popadało solidnie i nie mam suszy. Na razie.
Pozdrawiam serdecznie ;:196


Panstemon
Obrazek
Obrazek
Napartsnice
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Lilia martagon - jak miała ok 2o cm przesadziłam ją bo mi nie pasowała na wcześniejszym miejscu. Może niższa teraz ale kwitnie ;:173
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2627
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Witaj Aniu. Twoje róże są olśniewające ;:63 i to zarówno w różnorodności odmian jak i w obfitości kwitnienia.
Naparstnice, dzwonki i nawet lilie już tak ładnie kwitną. Mój martagon wsadzony wiosną wcale nie wyszedł z ziemi choć inne sadzone z nim razem mają ładne pąki. Nie wiem o co mu chodzi, może pora sadzenia mu nie pasowała ;:7 Zaglądałam do niego, cebula twarda, wygląda na zdrową, trochę korzonków wypuściła a zielonego nic ;:185
Modrak to ciekawa bylina ;:215 poczytałam trochę o nim, może się za nim rozejrzę. Czy jego liście po kwitnieniu nadal są dekoracyjne?
Te naparstnice masz naprawdę rasowe ;:138
Dobrego dnia ze spokojną pogodą ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

marta64-Martuś Ależ proszę :) Dziękuję bardzo. Jeden z tych obrazów już znalazł kupca.
No uczę się tych twarzy, uczę. nie taka to prosta sprawa. To nie kwiatki tu musi symetria się zgadzać.
Dziękuję na rabatach już kwiecia nie brakuję. A każdy rok jest nieco inny. Jedne roślinki bardziej rosna i kwitną. a inne słabiej. a i tu i ówdzie inne kwiatki się wysieją i już trochę inaczej rabaty wyglądają ;:173 .
Dzwonek brzoskwiniolistny ( mam białego więcej i trochę niebieskiego ) już mi się wysiał przy liliowcach. Ale zamierzam go posadzić też na innej rabacie.
Hmm dobre rady co do rododendrona . Tylko nad samym stawem nie mogę, bo zima i na wiosnę tam często woda wylewa się wokól stawu. Więc zalewowego miejsca on raczej nie zniesie ?
Ale zamierzam go przenieść dalej. Tak nad stawem jest słońce cały czas ale i gleba inna . Coś pomyślę. Na hura nie ma co działać. No tak i w razie czego woda blisko. Tylko wlecie woda w stawie dużo spada. Także trzba byłoby mocno się pochylać. Ale dobry pomysł mi podsunęłaś. Dziękuję będę myśleć tearz nad tym i gdzie blisko tam umieścić. A zarazem aby nie była na wiosnę w wodzie zalewowej ileś czasu.
Swojego modraka też nie widziałam wcześniej na żywo nigdzie. Wypatrzyłam go w albamarze, coś zamawiałam i przeglądałam różne rośliny i na niego się jeszcze skusiłam. I nie żałuję. Z raku na rok jest większy i ładniejszy.A modraka morskiego nie widziałam. Zaraz muszę w necie popatrzeć jak wygląda.
Dziękuję Martuniu i tobie życzę pięknego i nie suchego lata. ;:196
jarha- Halszko A dziękuję, dziękuję w imieniu róz. Też ich obsługi uczyłam się ze 2 lata jak nie więcej. I może jeszcze się uczę. ;:108
O, różnorodność roślin to ja bardzo lubię. Ty chyba też ?
Naparstnice mam 3 kolorki .Ale tylko ta biała pod lasem jest taka wypasiona. Inne juz nie takie obfite w kwiatach.
Dzwonki brzoskwiolistne szaleją . A lilie kocham. Będzie ich coraz więcej.
Jak już mocno przekwitnie ten modrak to suche kwiatostany usuwam. A z samych liści wygląda ok.
Dziękuję, i wzajemnie ;:196 u mnie prawdziwe lato, gorąco. ;:3

Obrazek
Obrazek
FIRLETKA OMSZONA
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Moja kocimiętka pokłada się zwłaszcza po deszczach
Obrazek
Obrazek
Obrazek
hortensja Dębolistna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Ależ szalona ta dębolistna ,ale jaka cudna lubię na nią spoglądać .U mnie tylko 1 naparastnica zakwitła i z przodu rabatki 3 niższe.Dobre i to ja cieszę się w tym roku z każdego kwiatka.U mnie już niektóre odmiany floksów pokazują kwiaty.Też część będę musiała gdzieś wysadzić to samo z liliowcami jak przekwitną muszę im miejsce naszykować.Wciąż mam zabór z tyłu głowy i muszę się do tego przyszykować żeby zostały te lepsze rośliny resztę muszę oddać w dobre ręce ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1119
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aneczko witaj ;:167 Tak blisko ,a tak daleko .
Jak już człowiek wjedzie -my to zaraz ,chwasty i cały ogród woła ,żadnych wyjść .
Stąd to wszystko ,a obiecuję sobie,rower kobieto ,odwiedziny u sąsiadów ,a potem chwasty ,
poskrzypka i te inne .
I nic z tego :wink:
A u Ciebie tyle piękności dwa kroki ode mnie o ludziku .
A zdjęcia najwyższa liga ,obrazy ,wernisaże .
:D
Działasz na pełnych obrotach.
Ogród i jego kwitnienia piękne . :D
Jak zobaczysz białe auto to zajrzyj do nas ,bo to na wynajmie ,eh .
Ale o tym w rozmowie może przy schłodzonym Cydrze wreszcie :wink:
Buziaki Kochana ;:167 ;:304
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12205
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Trzymam kciuki za Twój ślaz. Mnie z dzieciństwem kojarzą się aksamitki. Niby też mam, bo żona uwielbia, ale jakoś nigdy mnie nie zachwycały… Może właśnie przez to, że był to jedyny kwiat jaki rodzice mieli na balkonie, strasznie mi spowszedniały…

A Twoja artystyczna dusza i jej sposób patrzenia na świat kontynuują zachwycanie mnie. Dzisiaj szczególnie urzekła mnie fotka pojedynczego kwiatu firletki kwiecistej z kropelkami deszczu, a także deszczowych lilii… Ogrodniczo zaś zachwyca mnie wyjątkowo ciemny powojnik no i głęboko fioletowy mak lekarski. Naparstnice też piękne.

Pozdrawiam!
LOKI
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2806
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

Aniu estetyka w Twoim ogrodzie niezmiennie mnie zachwyca. Zdjęcia robione z góry, chyba z okna,prawda? jest urzekajace. Widać ile wolnych przestrzeni masz u siebie
Kwiaty pięknie Ci rosną i kwitną, do tego ich portrety :D od razu widać że to artystyczna dusza je robiła.
Niestety obraz jeszcze czeka na swoją kolej do oprawienia, za dużo rzeczy się w koło mnie ostatnio dzieje i nie nadążam z różnymi rzeczami.
Nasionka goździki chętnie przygarną. ;:108 ale będę potrzebowała instrukcje jak i kiedy je wysłać.
Miłego weekendowania Aniu ;:304
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 4

Post »

bardzo dziękuję miłym gościom za odwiedziny i wpisy.
Wybaczcie , ale tak się dziś urobiłam i w ogrodzie i w domu, że nogi już mi nie chcą chodzić, kręgosłup coś się odzywa. umysł mi się wyłącza i łóżeczko pachnę.
Dlatego może jutro ( bo mam syna z rodziną ) jak się uda to odpowiem

Lilia Apricot Fudge. Trochę dziwna, trochę inna :) I nawet rozmnożyła mi się ładnie :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
hortensja Dębolistna już zaczyna pomału kwitnienie :)
Obrazek
I kolejny powojnik - Madame Julia Correvon
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”