Kontrolowana dzikość

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1119
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :D :wit ależ piękny jarmuż.
Pierwsze widzę takiego olbrzyma .
Krzewy piękne .
Zwiastun wiosny :D a na ciepło trzeba jeszcze poczekać .
Nie ma rady .
Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

U mnie też ketmie syryjskie jeszcze nie mają widocznych pączków liściowych z daleka.
Z bliska dopiero taki maluteńkie.
One tak mają, że później listki wypuszczają.
Selery i jarmuż w drugim roku tylko kwiaty wypuszczają. Już tak w liście nie rosną.
U mnie też przezimowały dobrze. Ale w niedługim czasie je zużyje.
warumimmer
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 9
Od: 2 kwie 2023, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jura

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Kontrolowana dzikość, dzięki słońcu, daje szansę kontrolowania :wink:

pozdrawiam!
Vanitas vanitatum et omnia vanitas.
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2661
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Dziękuję bardzo za miłe wizyty! Maj był u mnie okropnie zimny i deszczowy a teraz klimat kontynentalny dominuje; ciepłe dnie i bardzo zimne noce... wszystkie siewki na parapetach a w dzień na tarasie; ilez tego wynoszenia i wnoszenia... ale nie ma innego wyjscia dopóki noce nie będą cieplejsze :roll: Dzisiaj 30C z przyjemnym zefirkiem ale i tak nie dalo sie nic zrobic bo żar sie leje z nieba...ale młody i tak się zaparł żeby skonczyć koszenie...a teraz relaks pod gruszą :D Wreszcie lato utęsknione przybyło :heja a moje grządki i warzywnik pusty ;:306 a wyrośniete siewki na tarasie... co za paradoks.
Niewiele kwitnie bo wszystko opoznione ogromnie,3 róże z 20-u posadzonych odmowiły sobie u mnie pobytu niestety; jedna wyglądala tylko na półmartwą więc ją dalam do donicy z nadzieję że ruszy do życia. Reszta rośnie w różnym tempie, niektore wytwarzają pączki. Ketmie (prezent od płoczczanki)wypuszczaja wolno małe listeczki i chyba wszystkie przezimowały
Przyjechała wygrana; bardzo sie z niej cieszę!!

Obrazek

Kocimietka(ogromniasta jakaś w tym roku) i czosneczki daja czadu oraz niesmiało reszta. Bardzo sie cieszę z gozdzikow bo zawsze o nich marzylam a nigdy nie kupiłam aż wreszcie przyjechaly w prezencie od Jakuch.

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igalo oj biedna jesteś z tymi rozsadami. Ja bym już wsadziła wszystko do ogrodu, no ale u mnie jest chyba cieplej. W ten weekend wsadziłam resztę sadzonek cukinii, ogórków i pomidorów.
Gratuluję wygranej! ;:138
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8089
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo
Goździki kamienne uwielbiam :D
Co tam u Jadzi , nie odzywa się od wielu miesięcy ,wiesz może :?:
U mnie podobnie z rozsadą. Nieco wyciągnięta.
Nie wszystek , ale w zależności od miejscówki.
Za dużo tego. Nocy było kilka ,że można było zostawić na zewnątrz.
U Was był też przymrozek :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17042
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

I ja uwielbiam goździki kamienne. Tak u mnie się na nie mówiło.
Ja tez je mam w ogrodzie.
Piękne orliki . U mnie już się same sieją.
Niestety i ja miałam zimny i mokry maj. A teraz 2 tygodnie bez deszczu
Warzywa słabo rosną. Dziwna wiosna. :roll:
Pozdrawiam serdecznie ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Witam serdecznie po długiej przerwie przede wszystkim gratulacje Igusiu wygranej w konkursie .Sprzęt jak się patrzy ;:63 Kamienne goździki niestety nie są ode mnie ;:185 wysiewałam parę razy ,ale nie chciały się u mnie zadomowić a szkoda, bo cudnie pachną. U mnie też zimno wszystkie warzywa stoją w miejscu, bo mam w tym roku także 2 gatunki selerów naciowy i normalny,buraczki i chyba z 15 pomidorowych krzaczków nawet 4 mam wiszące w butelkach na siatce :) są też wysiane ogórki jedną część już mi ślimory skasowały, więc wysiałam po raz kolejny i kolejny jestem uparta, albo im się znudzi ,albo mnie :;230 Twoje sadzonki są superowe w porównaniu z moimi. Ciekawe może wreszcie ustabilizuje się ta pogoda a warzywa zaczną rosnąć ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11649
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo co to za czosnki z takimi pięknymi pomponami? U mnie szczypiorek tak kwitnie.
Kocimiętka to chyba jakaś wyjątkowo ciekawa odmiana. piękna i jak trzyma pion. ;:oj
Nareszcie cieplej, będziesz mogła rozsady posadzić, może deszcz też dotrze do Ciebie.
Niech pogoda sprzyja pracom w ogrodzie. ;:168
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8089
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Iguś
Gapa ze mnie. :oops:
Gratuluję Kochana pięknego opryskiwacza ;:196
Ze swojego jestem zadowolona ,na prawdę solidna rzecz :!:
Tylko uszczelek zapasowych nie zgub :lol:

Jadziu ;:196 ;:167
Cieszę się ,że jesteś. :D
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4203
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Pięknie kolorowy czosnek,goździki kamienne to i moje ulubione bardzo ładnie się prezentują ;:138 Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Bobka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1119
Od: 28 lis 2020, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie blisko lasu

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

Igo :wit gratulacje wygranej :D
Gożdziki mam i o dziwo moja odmiana okazała się być zimująca .
Niebawem w wątku pokażę .
A jak Twoje pomidory się mają?
Pozdrawiam cieplutko :D
Awatar użytkownika
Igala
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2661
Od: 11 gru 2012, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kontrolowana dzikość

Post »

ShireDziękuje za gratulacje. U mnie nadal zimne noce; wysadzilam ogorki, bakłażany,i inne ale nie maja sie dobrze chociaż są w tunelikach. Fasolki straciły liscie ktore zrobiły się białe. U ciebie musi być dużo cieplej :D
pelagia72 Fajnie że złapałaś kontakt z Jadzią :D U mnie nalało porządnie a u ciebie? Ja dopiero teraz przekładam wysokie pomidory do pojemników (dwarfy są już dawno). Sporo mam do wysadzenia jeszcze kwiatkow i warzyw. Idzie to wolno bo noce u mnie od 9-11C tylko, i boje się że złapia jakiegos mączniaka itp. Te wsadzone mimo iz w tunelikach nie wyglądają na zadowolone niestety. A ty jak z pracami?
anabuko1 Ja nie wiem skąd one się wzięły u mnie i w takiej ilosci. Prawdopodobnie były wysiane rok temu gdy siałam łąkę kwietną i dopiero w tym roku tak pieknie urosły; myślisz że przezimują? Kocham takie niespodzianki.
Jakuch Niesamowity pomysł;pomidory w butelkach wiszące.... jak duże te butelki? Jakie pomidorki;koktajlowe? A ogorki możesz ciągnąc na sznurkach do góry? Czy u ciebie są już cieplejsze noce bo u mnie nie bardzo,tylko 9-11C. Moje pomidory są wnoszone do domu ale teraz robie je do pjemnikow i będą pod zadaszeniem i w foli. Do gruntu jeszcze nie sadziłam;arbuzy i dynie wsadzone ale niezbyt im to w smak chociaż są w tuneliku.
Cymatak,deszcz dotarł i fajnie podlał wszystko. Ten szczypiorek to samosiejki ktore mi rosną miedzy płytkami i dalej się sieja. Kocimiętka fassena; jakaś sztywna odmiana. Bardziej wysoka niż ta ktorą miałam do tej pory i ktora leży... Pracy obłęd tj przesadzanie rozsady, plewienie,koszenie itd. wszystko spoznione mam sporo.
Ale bylo jej dobrze na parapetach więc czekalam na wyższe temp. bo u nas i dni i noce były zimne.
Arkadius121dziękuje za miłą wizyte!! Teraz lece do ciebie podziwiać twoje przepiękne roslinki :D
BobkaJa mam gozdziki 1-szy raz i nie wiem skąd się wzięły(albo wysiane z łączką albo prezent)...ale zawsze o nich marzyłam; są bardzo ozdobne i pachnące;oby przetrwaly dłużej. U mnie pomidory dwarfy kwitną i mają małe a wysokie przekładam do pojemnikow. Mam ich za dużo ale pójdą do gruntu też, z konieczności; tylko te noce takie zimne u mnie... A jak u ciebie?

Fajnie ze się ociepliło i w dzień przynajmniej jest cieplej. Natura dzika szaleje, znow trawa do koszenia.. :roll: a czasu brak.
Obrazek Obrazek

Kosmosy zaczynaja ale to kupne bo moje siewki w ilosci ok.20 padły wszystkie, orlaya też zaczyna niesmiało.. natomiast cynie padaja gęsto bo też za zimno dla nich; zostanie dosłownie kilka sztuk a i tak nie chcą rosnąć...

Obrazek Obrazek
Obrazek

Pomidory wysokie własnie wkładam do pojemników a dwarfy juz mają malenkie(chociaz pozniej niz w tamtym sezonie bo sadzone pozniej) ale moje parapety ciągle jeszcze sa pełne; dopiero ok 1/4 rozsadzona

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zapraszam serdecznie! Iga
Kontrolowana dzikość cz.2
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”