Wszystko o pomidorach cz. 17

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
jerry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 682
Od: 4 mar 2010, o 00:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Nie zawsze wyrośnie dokładnie taki owoc jaki producent pokazuje na zdjęciu opakowania.
Też mnie to dziwi, ale niektórzy producenci nie dbają o swoją wiarygodność.

Lepiej więc polegać na opisach i zdjęciach owoców, które zostały wychodowane z tych nasion
i są pokazywane przez ogrodników.
Pozdrawiam
Jerry
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Bombelka.
Uprawiałem swego czasu pomidora Malinowy Retro.Zdjęcie niekoniecznie może pokazywać owoc taki jaki jest on później w rzeczywistości.U mnie owoce także były z charakterystycznym dzióbkiem.Rośliny wysoko rosnące,ze sporą ilością zawiązanych owoców i z tegoż powodu że u mnie grona nie były regulowane owoce były drobniejsze.Smak dobry pomidorowy z tego co pamiętam słodkawy. Mankamentem tej odmiany jest to że dojrzałe owoce dłużej przetrzymane na gronach lubią pękać.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Bombelka
50p
50p
Posty: 62
Od: 24 lis 2019, o 11:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Super, dziękuję Wam za odpowiedzi.
Jakie inne odmiany mają taki dziubek? Kupiłam koefys na targu sadzonke pomidorka. Wyrósł dość wysoki tak na 150 cm był sztywny, nie miał praktycznie wilków i rósł bez problemów poza tym był bardzo smaczny i plenny. Niestety nie wiem co to za rodzaj był.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Osobiście z tych odmian które w tej chwili uprawiam mam tylko jedną z takowym dzióbkiem.Jest to moja krzyżówka.Ale cały proces do pełnego ustalenia odmiany jest jeszcze daleki i czy takowy dzióbek uda się wyselekcjonować nie jest jeszcze pewne.Jeśli masz nasionka/czyli pozyskałaś wtedy i Ci smakowała ta odmiana to nie widzę problemu żebyś ją sobie wysiała.I mniej istotne jest jak się nazywała odmian skoro będzie dla Twoich potrzeb.Sądząc po tym jak pytasz o inne odmiany z dzióbkiem myślę że sądzisz że i inne będą takie smaczne.Uwierz to od tego nie zależy.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Wiking_pomorski
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 sty 2021, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomidoroza

Post »

Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie bardzo niepokojące symptomy, związane z uprawą pomidorów. Nie jest to dla mnie rzecz nowa, gdyż pomidorami zajmuje się hobbistycznie i od niedawna. Jednak pomidory dość mocno zawładnęły moim życiem i bez zapasu nasion pomidorów min na dekadę odczuwam lęki. W obecnej sytuacji gdzie wszystkie media budują atmosferę strachu pomidoroza objawiła się jeszcze mocniej, bo przecież nie wiadomo, czy przez covid nie zabronią mi wychodzić do ogródka. Ku mojemu zdumieniu odkryłem, że nie jestem osamotniony w tej chorobie. Znalazłem wasze forum i okazało się, że osób z manią prześladowczą pomidorozy jest całkiem sporo, dlatego postanowiłem dołączyć do tego klubu anonimowych pasjonatów pomidorów i założyłem tu konto. Z moich obserwacji waszych wpisów wywnioskowałem, że dzielenie się tą obsesją pomaga, zwłaszcza z osobami, które pomidorozę przechodzili lub przechodzą. Dlatego teraz wymienię odmiany pomidorów, które chcę uprawiać w tym roku. (prawdopodobnie przyniesie mi to ulgę i będę mógł wrócić do innych zajęć, ;:4

Odmiany konsumpcyjne po 6 roślin:
Costoluto Fiorentino
Costoluto Di Parma
Marglobe
Marmande
Panatano
Red Pear
Cuor Di Bue
Pera D'Abruzzo
Oxheart
Saint Pierre
Noire De Crime
Złoty Ożarowski

Odmiany na przetwory
SuperMarzano F1 (jest to jedyny F1 jaki mam)
San Marzano
Roma VF
Toboga
Rio Grande
Scatolone
Kmicic

Odmiany koktajlowe
Black Cherry
Radana
Red Cherry
Perun
Garden Perle

Natomiast chciałbym zasięgnąć opinii o odmianach poniżej, bo też zastanawiam się o wsadzeniu po dwóch trzech z poniższych, więc prosiłbym o opinię, jeżeli ktoś ma doświadczenie z daną odmianą:
Polish Giant
Siberian
Duma Syberii
Pink Siberian Tiger
Black Beauty
Black Berry
Brandywine
Rico de Parma
Rosa di Sorento
Ananas
Aussie
Banana Orange
Chockolate Stripes
Costoluto Genovese
De Barao
Fingers of Naples
Green Zebra
Legend
Pineapple
Red Rosa Sicilian
True Black Brandywine
Auryia

Przepraszam, że tyle tego, dziękuję i pozdrawiam. ;:136
JoasiaN
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 5 lis 2020, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Holandia

Re: Pomidoroza

Post »

hahahahah
Mam nadzieje ze nie cierpisz za bardzo!

Przy okazji pytanie - czy Cuor Di Bue (Cuor de beouf) to nie jest czasem ten sam pomidor co Oxheart? To sa nazwy bawolego serca w roznych jezykach i ogolnie oznaczaja chyba typ/ksztalt pomidora.
Ale moge sie mylic. Z gory dziekuje za wyjasnienie.
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Bawole serce to jest typ pomidora. W tym typie można znaleźć wiele odmian, które różnią się między sobą różnymi drobnymi cechami i tak mamy na przykład odmiany: Corazon, Oxheart, Herodes i Cuor Di Bue
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Zyzia_Krakow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 30 kwie 2018, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Dużo filmów na temat odmian można znaleźć na YouTube, zauważyłam, że zwłaszcza Amerykanie uwielbiają nagrywać recenzje pomidorów. Ja już też nabyłam ok. 45 odmian i do tego tunel, to chyba wszystko przez tą pandemię ;:223 ;:306
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5976
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Doniczki na rozsadę pomidora to 9 x9 ? No pomroczność mnie dopadła. Chcę kupić na Al... i nie mogę sobie skojarzyć który rozmiar :shock:
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

:wit
Pelasiu, będą odpowiednie.
Ewa
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5976
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

;:196 Dzięki ,tak myślałam ,że chciałam sie upewnić. :D
marcia102
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 12 gru 2020, o 16:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

odmiana pomidorów

Post »

Mam prośbę,jeżeli miał ktoś pomidory : Marmande i or pera d"Abruzzo / sakiewka/ proszę coś napisać .Chciałabym posadzić w tunelu foliowym.
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Wszystko o pomidorach cz. 17

Post »

Pozdrawiam Ewcia :)
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”