Zakątki na Dębowym 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Dziś takiego gościa miałam na swojej działce z tyłu
Wybiera sobie gałązki spod lasu i z mojego składu drzewa , i niesie i uszczelnia swoje gniazdo.Bo pani siedzi na jajach i czekają młodych bocianków. I ciepełko musi być.
I takie kursy parę razy..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6309
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, oczywiście Twój ogród zachwyca od samiuśkiej wiosny; i w ogóle i w szczególe i pod każdym innym względem.
Poidełko super, ale kolorowe zrębki na pewno wiele osób Ci tu odradzi z wielu przyczyn.
Urocza jest ta rajska jabłoń podczas kwitnienia.
Zdjęcia boćka ;:167 ;:180
Pozdrawiam ;:3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Świetnie uchwyciłaś boćka w locie. ;:138
Czeremcha kwitnie?Kiedyś więcej jeżdziłam to widziałam,a teraz tylko na zdjęciu.
Ładnie kwitnie rajska jabłoń.Coś robisz z jabłuszkami?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2632
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu, ledwie tydzień mnie tu nie było, a u Ciebie tyle nowości ;:138 Cudnie kwitną i kwiaty i krzewy, az miło popatrzeć ;:63 Jaszczurka śliczna jak broszka, a bociania rodzinka w pobliżu to sama radość ;:167
Miłego świętowania i ciepłego deszczyku ;:168
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu bociek w pracy pięknie uchwycony ;:215
Śliczna rajska jabłoń, moja po deszczach już ma sfatygowane kwity, szkoda.
Aniu co ile lat odnawiasz swoje hosty. Nie wiem czy moje ze starości, czy po zeszłorocznej suszy mają fatalne suche środki, po wykopaniu korzenie sfilcowane, musiałam wiele kęp porozrywać, odnowić.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12205
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Ano niestety o chodnik trzeba zadbać? Ja nie mam trawnika, więc poza tym jakiekolwiek grabienie jest zbędne?

A co do Francji i wolnych dni w święta katolickie, pomimo pełnego rozdziału kościoła i państwa ? mogę tylko gdybać. Może chodziło o to, że w momencie wprowadzenia ustawy o świeckości państwa nie chciano rozjuszać katolików zbyt mocno, dodatkowo odbierając im jeszcze dni wolne w ich święta? Może chodzi po prostu o to, że Francuzi uwielbiają dni wolne i nawet zagorzali ateiści byliby niepocieszeni i ostro by protestowali, gdyby któregoś z długich weekendów ich pozbawić? Może i jedno i drugie?

Zwierzynę w ogrodzie też bardzo sobie cenię. Ostatnio mam zmasowany ?najazd? zadrzechni fioletowych, bo kwitną moszenki południowe ? jedna z ich ulubionych roślin.

Co do wieczornika ? być może się pomyliłem i wziąłem za wieczornik coś bardzo podobnego; chodziło mi o pierwszą fotkę pod Twoją ostatnią (teraz już przedostatnią) odpowiedzią do mnie.

A brunerę z niezapominajką łatwo pomylić? Podobnie jak ostrzeń (kiedyś miałem)? Niektóre odmiany ułudki zresztą też? A wszystkie one z jednej rodziny, pewnie blisko spokrewnione, stąd podobieństwo?

Może w końcu kiedyś sobie te floksy sprawię? :;230

Cudowne fotki bociana! Brawo! ;:63 Zachwycam się też magnolią ? na którą na mojej kredzie szans nie ma najmniejszych?

Pozdrawiam!
LOKI
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Zdjęcia bociana rewelacyjne ;:oj nieustajaco będę Ci tych widoków zazdrościć. To niebywałe szczęście móc tak blisko obcować z naturą. Musi już być do was przyzwyczajony, skoro bierze sobie Twoje drzewo, jak ze swojego ;:306
Loki ma chyba rację, to raczej jest wieczornik. Prawdopodobnie myślał o tym zdjęciu https://images90.fotosik.pl/356/86dcb43c20c62f8b.jpg
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11338
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu Ty nawet prywatne bociany masz! :shock: ;:138 ;:138 Kwiecia sporo już kwitnie a ta roślina,którą cytuje Iwonka to Miesiącznica, czyli judaszowe srebrniki. ;:108

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Ale szczęściara z ciebie....tak blisko boćki masz i jeszcze pięknie je fotografujesz....
Tatuś bociek musi się sporo namęczyć aby porządne lokum zbudować dla swojej rodzinki.... W ogrodzie też pięknie i kolorowo....ja nie nadążam z pieleniem a u ciebie takie wypielęgnowane rabaty....
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Beaby -Beatko Dziękuję za te miłe sowa pod adresem mojego ogrodu, kwiecia i poidełka. ;:196
A czemu zrębki kolorowe nie ???
Rajska jabłoń w porze kwitnienia jest cudna :)
Jak i w ogóle kwitnące drzewa. ;:333
Boćki też dziękuję za pochwałę. ;:108
Danusiu z .Codziennie widzę bociany w różnym czasie. A bocianica już siedzi.A tatuś uszczelnia swoje gniazdko :wink:
Czeremcha kwitnie i dal mnie pachnie cudnie :) I bukiecie też pięknie wygląda. :wink:
Faktycznie rajska jabłoń w porze kwitnienia jest cudna. Z jabłuszek robię nalewkę i w syropie do dekoracji deserów czy tortów. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na ziele nie patrzcie.Znowu wszędzie rośnie :cry:
Kwiatki ładniejsze
Obrazek


jarha-Halszko Dziękuję bardzo za miłe słowa. ;:196
Wiosną zawsze dużo się dzieje. Cudna , choć pracowita pora.
Coraz więcej kwitnień i małych i krzewów i drzew.Piękny czas.Popadało i zazieleniło się .
Nawet w warzywniku widać , czosnek, fasolkę szparową, rzodkiewkę, sałatę , szczypiorek, .A dalej szpinak.Nawet kilka ziemniaków też już widziałam.
Obrazek

A tak tak bociania rodzinka pod nosem daje dużo radości. Jaszczurki i różne żyjątka widzę.

Deszczyk znowu popadał mały , kapuśniaczkowaty. Ale dobrze,że był deko podlał wszystko .
Dzień dzisiejszy minął bardzo szybko bo miałam odwiedziny koleżanki i też ogrodowej.To dużo gadusiania o roślinkach było. Ale nie tylko i o tym. :D
korzo_m-Dorotko Bociany to ciągłe pracusie, budują poprawiają, latają , uszczelniają swoje gniazdko,ocieplają, wysiadują male, karmią, uczą latać i potem wszystkie nam odlatują :roll:
Rajska jabłoń coraz piękniejsza.
Ja praktycznie co roku ileś host z boku dziele i trochę odsprzedaję.
To może dlatego nie są puste w środku.
ale kiedy chcesz to je możesz sobie odnawiać, czy dzielić.
Iwonko1 Och ja jestem mega szczęśliwa,ze te bocianki codziennie widzę i słyszę.
On i skoszone kępy trawy, co obkładam roślinki mi podbiera.I niesie do swojego gniazda.Ale woli takie posuszone.I ten teren na dalszej działce.może i uważa za swój. Od lat przecież tu przylatują.
A ten wieczornik to to samo co Miesięcznica ? Bo to ona jest na zdjęciu.
marpa-Maryniu Ano mam kilkanaście lat widok na te bociany.Odkąd tu działkę kupiliśmy.One już tu były i ciągle przylatują i są. ;:167
Dokładnie tak, to miesięcznica, czyli judaszowe srebrniki :)

Locutus-LOKI Oj wiem, wiem,że o chodnik trzeba dbać.I to bardzo. Wychowałam się i mieszkałam sporo lat w domku jednorodzinnym przy dużej ulicy.I trzeba było chodniki jeszcze zamiatać i odśnieżać.Teraz już tego wielbiciele nie robią.
albo tylko niektórzy. ;:108
A co do tych świąt we Francji,, masz rację może to jedno i drugie.
Teraz to dużo ludzi ma wolne dni.Nie wszyscy pracują. :?
I ja bardzo lubię i cenie sobie wszelkie owady, ptaszki i żyjątka w ogrodzie.Bo wiem,że jak je odwiedzają, to mój ogród jest czysty i im przyjazny. :wink:
Hmm nie wiedziałam co są jest te Moszenki południowe .Aż musiałam w necie popatrzeć. Pięknie kwitną.
Fajnie, masz .Widzieć takie piękne rośliny .
Tak na tym zdjęciu to Miesięcznica, czyli judaszowe srebrniki . Nawet nie wiedziałam ,ze jest tak roślina jak wieczernik.Ale dzięki tobie już wiem. ;:173 O,,ale ostzrenia też nie znam. Ufff,, ale mnie nauczysz roślin ;:306
O tak, brunerę z niezapominajką łatwo pomylić. Sama często je kiedyś myliłam.A czasami jak bliżej zdjęcie zrobione, to też pewności nie mam.
Ale takie zdjęcie mam.Nie mam ich duzo.
Obrazek
Oczywiście jestem za tym,abyś kupił sobie te piękne floksiki.Tearz to takie piękne poduchy z daleka widoczne.
Za pochwałę bocianowych zdjęć - dziękuję bardzo.Magnolię przesadziłam i daje radę.

Dziękuję i pozdrawiam :wink:

Majowe kwiecia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to dzisiejsza majówka mojego męża
Obrazek
But dla porówna wielkości rybek
Obrazek

Waga 1465, 1420
ObrazekObrazek
i największy karp 2470
A inne nie wiem, poszły w ręce przyjaciół i sąsiada
Obrazek
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1771
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Aniu
Boćki zwiastujące prawdziwą wiosnę fajnie oglądać, połów męża wspaniały.
Ogródek ładnie uporządkowany.
Roślinki odżyły wreszcie jak trochę popadało.
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

FAjny taki gość - bociek i zdjęcia bardzo ciekawe.
Połów majowy męża obfity. Na pewno rybki były smaczne. Nowa rabatka z poidełkiem bardzo fajna i pomysłowa.
Masz piękną okolicę do zwiedzania.
Ja też bardzo lubię wiosną te małe floksiki, umilają nam wiosenne rabatki.
U Ciebie jak zawsze pięknie i zdjęcia przecudne. Jesteś bardzo pracowitą i utalentowaną osóbką. Pozdrawiam i zdrówka życzę. :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Zakątki na Dębowym 2

Post »

Kwiaty miesiącznicy i wieczornika damskiego, dla mnie jako laika są bardzo podobne. Żadnej z roślin nie widziałam na żywo kwitnącej, bo już srebrne talarki miesiącznicy jak najbardziej i tych nie można chyba pomylić z niczym innym :wit
Połów niezły, taki karpik to prawdziwa pychotka. Gratulacje dla eMa ;:63
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”