Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  
Autor Wiadomość
marta64
 Tytuł: Re: Oaza Spokoju
PostNapisane: 6 lis 2019, o 13:52 
500p
500p

0 szt.
Krysiu, piękne październikowe widoki! Taka słoneczna jesień w górach jest bajeczna!

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kania
PostNapisane: 12 lis 2019, o 23:01 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Krysiu, w wersji mrożonej też ładnie ogród wyglądał :D . U mnie jeszcze przymrozku nie było i nie zapowiada się w najbliższym czasie. Czy bardzo zabezpieczasz róże w swoim klimacie? Wyobrażam sobie jak miło było spędzić czas w termalnych wodach, fiu fiu, też bym tak chciała 8-) .
Róże miałaś jeszcze tak obficie zapączkowane, aż szkoda że tak gwałtownie musiały skończyć.

manenka71
PostNapisane: 14 lis 2019, o 18:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Krysiu jaki cudny ogród ,ile róż i piękne połaczenia z innymi kwiatami ,no cudaczki same pokazujesz.Widziałam gdzieś len u Ciebie ,miałam go tez ,piękną kępę ale nie stety znikł.Musze wrócić się teraz do chyba 10 strony bo tam zakonczyłam zwiedzanie.

Beaby
PostNapisane: 24 lis 2019, o 10:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Krysiu, bardzo ładne róże zakupiłaś i co do odmian i co do sadzonek ;:303
Twój ogród październikowy to jak bajka, cudnie pokolorowany! ;:180

Krychna
PostNapisane: 24 lis 2019, o 20:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witajcie jeszcze w listopadzie, udało się zdążyć...mamy piękny ciepły listopad, ale w ogrodzie już buro i szaro, rośliny popadają w zimowy sen, pracy sporo jak to jesienią, większość wykonana, jeszcze tylko pookrywać gałązkami róże i owinąć niektóre geowłókniną, te bardziej wrażliwe na mrozy, ale na razie jest tak ciepło,że czekam z tym aż pojawią się temperatury bliżej koło zera,a nawet minusowe.

Dziękuję bardzo za odwiedziny;

Beatko tak ogród październikowy pięknie się prezentował i gdyby nie przymrozki, dużo róż by cieszyło moje oczy ale niestety zostały załatwione przez trzy zimne noce ;:145 cóż pozostało porządkowanie i przeczekanie do wiosny, przecież posadziłam nowe królewny których jestem bardzo ciekawa, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marzenko witaj nowy Gościu ;:180 Bardzo dziękuję za pochwały moich nasadzeń, ciągle coś zmieniam i przesadzam bardzo to lubię, a jak już zakwitną róże i byliny to jestem bardzo szczęśliwym człowiekiem. Tak len jest piękny ale chyba niestety u mnie też znikł, będę wyglądać wiosną może jednak jakaś sadzonka się pojawi, a jak nie to posieje może odzyskam go znowu. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Kasiu róże kopczykuję i nakładam stroisz z gałązek jodłowych, dodatkowo bardziej wrażliwsze np; Eden Rose opatulam geowłókniną jeszcze ich nie okrywam bo ciepło na dworze, jak temperatura spadnie tak poniżej zera i będzie się utrzymywać to wtedy to zrobię. Bardzo mi szkoda tych wszystkich pączusiów różanych które niestety przemarzły, cóż taka nasza pogoda.. płata róże figle. Teraz tęsknie już do widoków letnich i bajecznych zapachów które unoszą się w ogrodzie. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Martusiu październik miał piękne barwy,teraz pozostały tylko wspominki, pozdrawiam serdecznie ;:196

Marysiu w ogrodzie już buro, ogród zasypia, pozostały wspomnienia, musimy jakoś umilić sobie czekanie na wiosnę, przesyłam pozdrowienia ;:196

Iwonko ja także uwielbiam sadzić nowości w moim ogródeczku, to takie fajne uczucie i to czekanie na pierwszy nowy kwiat... ach już ie mogę się doczekać, bardzo jestem ciekawa kwiatu Lady of Shalott i Crocus rose, na razie mogę tylko podziwiać je na ekranie monitora, ale w niedalekiej przyszłości mam nadzieję że i na żywo u mnie :D Irga dalej błyszczy swoimi koralikami choć już ogród zasypia, teraz będziemy wspominać i tęsknić do wiosny. Pozdrawiam serdecznie ;:196

Blueberry w tym dębie zakochałam się jak tylko go zobaczyłam w szkółce dlatego postanowiłam że będę go mieć i tak na jakieś moje święto się pojawił, dostał miejscówkę przed wejściem do domu, a to jak pięknie przebarwiają się jego liście jesienią jest jego dodatkową zaletą, pozdrawiam serdecznie ;:196

Małgosiu ;:196 to Dąb błotny Green Dwarf,jego liście zachwycają i wiosną i jesienią.

Wandziu ja też przesadzałam dwie już rosnące u mnie róże na inne miejscówki, pogoda była bardzo przyjemna to i ręce nie marzły co faktycznie we wcześniejszych latach było normalką. Bardzo lubię ten dreszczyk emocji czekając na kwiat nowo posadzonej róży, przesyłam cieplutkie pozdrowienia ;:196

Jadziu no skusiłaś mnie tą Lady o której była taka dyskusja czy brać czy nie i jak zaczęłam oglądać jej zdjęcia to przepadłam, a wiesz że jednej się nie opłaca zmawiać więc i inne wpadły do koszyka :;230 siedzą już sobie w ziemi okopczykowane i czekamy na wiosnę. NN kową będę szukać w zimowe długie wieczory, bo teraz jeszcze czas napięty , dzięki za podpowiedź ;:196

Aniu na pierwszym zdjęciu to Dąb błotny, rośnie w kulę nie trzeba formować,docelowo 2,3 metry w górę, a na szerokość 1i 1/2 metra tak jest na zawieszce napisane, piękne ma listeczki wiosną a jesienią śliczne ubarwienie przybiera co widać na zdjęciu. Bardzo się cieszę że Lady of Shalott taka chętnie wydająca kwiaty takie róże to skarb. Pozdrawiam cieplutko ;:196

Aniu anabuko ;:196 różami cieszyłam się do przymrozków które je załatwił, ale piękny dały pokaz sama już tęsknię do tych zapachów i widoków, teraz ogród zapada już w sen i niech śpi do wiosny.

Dorotko plewienia miałam co niemiara i dalej trawsko rośnie, bo pogoda sprzyja, coś niecoś jeszcze skubnę, ale już nie mam takiej weny jak latem, na wiosnę ruszymy z nowymi siłami do ogrodu i będziemy pokonywać te chwaściska ;:333 przesyłam pozdrowienia ;:196

Listopad na foto;

Chryzantemka od Jadzi Jakuch

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziś była piękna pogoda i wybrałam się z moim M do lasu na wejściu znaleźliśmy Rydza, rósł sobie taki sam piękny, wszystkie potoki w lesie wyschły, przydałby się deszcz, po wyjściu z lasu zrobiłam zdjęcia jesienne mojej okolicy;

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam Odwiedzających :wit

JAKUCH
PostNapisane: 24 lis 2019, o 20:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Piękne widoczki mieszkasz w ślicznie położonym miejscu ;:333 Koraliki na krzewach to teraz ozdoba w ogrodach i zimozielone, gdy wszystko stało sie szaro bure.Szkoda ,ze przymrozki szybko kazały nam się pożegnać z daliami, inaczej one też zdobiłyby jeszcze nasze ogrody.Wszystkie żurawki też jeszcze ładnie wyglądają. Miłego tygodnia Krysiu ;:196

Maska
PostNapisane: 26 lis 2019, o 11:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Krysiu prześliczne widoki! Kocham takie, a jesień sprawia że podnosimy wzrok znak rabat i widzimy niejako więcej!
Pokazuj częściej i o różnych porach roku Twoje okolice ;:180 Pozdrawiam cieplutko ;:196

Krychna
PostNapisane: 3 gru 2019, o 21:23 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Witajcie w grudniu :D

Dzisiaj spadło troszkę śnieżku, który pokrył krzewy i drzewa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu Masko dziękuje za odwiedzinki, jesień jest piękna, a w tym roku długo cieszyliśmy się jej kolorami i zwykle listopad kojarzył się z mgłami, deszczem i wiatrami, a ten był cieplutki jak koniec lata, żadnych deszczy, a te akurat by się przydały, zmienia nam się klimat :? Nie obiecuję ale się postaram pokazywać zdjęcia mojej okolicy, jest tu pięknie :D Przesyłam pozdrowienia ;:196

Jadziu przymrozki u mnie zniszczyły nie tylko Dalie, których akurat mam mało, ale dużo pączusiów rózanych, które kwitły by pewnie do końca listopada, bo pogoda by na to pozwoliła, a tak to tylko można było podziwiać obwisłe kikutki :(
Ale dziś zrobiło się pięknie, biel pokryła moją okolicę :D pozdrawiam cieplutko ;:196

Teraz kwitną domowe pocieszajki ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam odwiedzających :wit

JAKUCH
PostNapisane: 3 gru 2019, o 22:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Masz sporo śniegu Krysiu ;:202 u mnie ledwie postraszyło, a ile wody spokojnie roślinkom dostarczy to lepsze niż ulewa. Pięknie wyglądają rośliny i drzewa ,oby takie białe również Święta były tego Ci życzę ;:196 Moje grudniki już przekwitły, chciały mi się przymlić jak wróciłam ze szpitala a nawet fotek nie chciało mi sie im zrobić ;:174

Blueberry
PostNapisane: 5 gru 2019, o 15:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Łał przepiękną masz zimę ;:oj długo się śnieg utrzymał?
Śliczne grudniki, fajnie popatrzeć na takie kolory gdy za oknem biało :D

Iwonka1
PostNapisane: 5 gru 2019, o 15:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Krysiu, przecież to regularna zima, a nie troszkę śniegu ;:202 Troszkę, to jest wtedy, kiedy jakby solą kto posypał ;:108
Mieszkasz w cudnym miejscu, takie widoki mi się marzą, a tymczasem u mnie płasko jak na boisku. Zawsze jak jestem w Twoich okolicach, to nie mogę oczu oderwać od tych górek i różnokolorowych pasów ziemi. Nie zawsze uprawnej, bo teraz nikomu nic się nie opłaca, ale przecież bywają wyjątki ;:215
Zaskakującego Mikołaja ;:196

ewelkacha88
PostNapisane: 8 gru 2019, o 15:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj :wit . Przychodzę z wizytą do Twojej oazy spokoju, zwabiona nazwą ;:108 . Rzeczywiście można u Ciebie odpocząć, piękny ogród i krajobrazy dookoła . Uwielbiam byliny a Ty masz ich całe mnóstwo. Do tego cudowne róże, powojniki i świetne deskowe ogrodzenie ;:215 . Słowem wszystko to czego szukam i pragnę w ogrodzie. Pozdrawiam :wit .

PEPSI
PostNapisane: 8 gru 2019, o 19:00 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Krysiu, w cudnej okolicy mieszkasz. Sama radość jak takie widoki na horyzoncie. ;:108
Pocieszajki mam i ja, bo kocham grudniki, a one mnie chyba też.
Dziękuję za info o dębie. Muszę się przyjrzeć ofertom, bo bardzo mi się podoba.
A śniegu zazdroszczę, bo ja dawno nie widziałam takich ilości ;:202

wanda7
PostNapisane: 8 gru 2019, o 19:55 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Ojoj, na śnieg to ja tylko na zdjęciach u Was mogę popatrzeć. U nas +7 i ma być jeszcze cieplej. Na swojej wierzbie zauważyłam wykluwające się bazie, zupełnie jakby przedwiośnie było.
U Ciebie natomiast Krysiu widać, że zimno, bo listki Rh w rureczki pozwijane.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 619 ]  Idź do strony nr...        1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 45  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Aliwar, tirek i 96 gości