Ogród na śmietniku

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Niektórzy wolą zpisywać zupełnie białą kartę a ja wole, jak już parę kresek jest postawione ;)
Co do barwinka to mam 3: zwykły fioletowy, buraczkowy i biały. Buraczkowy ładnie rośnie i ma spore kwiaty a biały jest najdrobniejszy- małe listki i mnniejsze kwiatki niż pozostałe. Lubię barwinki za to, że są zimozielone. Ten ogród, który jest opisany w tym wątku został mi oddany pod opiekę przez nowych właścicieli. teraz się spełniam na większej powierzchni :) Tu chyba miejsca nie zabraknie na nowe nasadzenia ;:306
Kelpie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1241
Od: 10 kwie 2013, o 14:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Tak coś mi się kojarzyło- zatem więcej pola do popisu :wink: Tak się można rozpędzić i mieć duży rozmach we wszystkim ;:224 Z barwinkami dopiero zaczynam, mam ten najzwyklejszy niebieski ale już skradł mi ;:167 Aż trzy rodzaje- fiu, fiu- gdzieś mi się w oczy rzucił o białych listkach tzn- variegata- natura jest bardzo kreatywna ;:108
Życie jest piękne:) pozdrawiam wszystkich zielono zakręconych- Karolina

mój wątek- http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=67088" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Karolina, tego z białymi listkami nie mam ale pozostałe 2 mogę Ci zaoferować :)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Witam dziewczyny :wit i chłopaki :D
Czy mieliście doczynienia z malino truskawką? Dostałam takie cudo w prezencie. Wyczytałam, że rośnie w półcieniu ale nigdzie nie napisali czy rośnie w kępie czy się rozłazi jak zwyczajne maliny?
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Rozłazi się. Ma piękne białe dość duże kwiaty. Owoc niesmaczny. Trzymałam przez kilka lat dla tych kwiatków, bo liczyłam, że jak cały zakwitnie, to będzie wielkie WOW. Ale on złośliwie kwitł jednym lub dwoma kwiatkami, rozłaził sie i przerastał zielskiem, wiec w końcu wyciepałam :evil:
Ale próbuj - moze u Ciebie będzie mu się na tyle podobało, że się postara i Cię zadowoli :D
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Dzięki za odpowiedź ;:196 Ciekwai mnie jeszcze czy rozlazi się rozłogami pod ziemią jak malina czy tak jak truskawka po ziemi?
Miejsce już dla niej znalazłam. Zobaczymy jak sie popisze u mnie ;) Piszesz że owoc niesmaczny a w necie w opisie napisali że oryginalny smak i nadaje się świetnie na przetwory :;230 No cóż, przekonam się na własnej skórze cotoza cudo :D
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Jak malina podziemnymi rozłogami.
Tak samo miałam z poziomkówką indyjską - owoce smakują jak gąbka. Ptaki jedzą je tylko wczesną wiosną, bo potem mają dużo lepszego jedzenia. Ale ta się nie dała wyrugować :wink:
Ale poważnie - smak to rzecz gustu. Sama spróbujesz :D
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Dzięki Kasiu, wiem na co uważać. Jak się rozmnożą to będę rozdawać. O smaku napiszę jak spróbuję ;)
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Niestety cały sezon krzaczek kwitł co jakiś czas 1 kwiatkiem. Niestety nie zawiązał żadnego owocu i niestety nie miałam okazji spróbować jak smakuje ;:185 . Rozłogów jak na razie nie widać a i sam krzaczek prawie nie urósł. Wielkie rozczarowanie ;:174
Ale dam mu szansję jeszcze rok. W końcu były susze ;)
Evii91
100p
100p
Posty: 135
Od: 20 mar 2017, o 16:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Witaj, strasznie dużo pracy wlozyliscie w ten ogród, ale ja też lubię takie wyzwania. Kiedy będą aktualne zdjęcia?
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Aktualnych zdjęć już nie będzie. Pożegnałam si e na dobre z tym ogrodem latem. Mam nadzieję, że ludzie którzy przejęli ogród też będą go kochać. Może kiedyś tam zawitam i zrobię kilka fotek to na pewno je wstawię do tego wątku :)

Przeprowadziłam się w piękne miejsce gdzie jest jeszcze większe wyzwanie ;:224 Pozdrawiam wszystkich, którzy zawitali do mojego wątku i wspierali radą ;:167
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród na śmietniku

Post »

A czy mogłabyś pokazać nam ten nowy ogród? Może nowy watek?
Jestem bardzo ciekawa, co tam się dzieje, a wszyscy inni forumowicze, którzy Ciebie tutaj odwiedzają, pewnie też.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Ogród na śmietniku

Post »

Madzia, miałam tyle zamieszania z remontem i przeprowadzką że nawet zdjęć za wiele nie pstrykałam :oops: Gdzieś tam w necie jakieś zdjęcia są ale nowego wątku chwilowo nie planuję. Może kiedyś :) Na razie będę odwiedzać i podziwiać ogrody innych forumowiczów. :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”