Kolekcja drzew i krzewów owocowych Garoma część 1

Drzewa owocowe
Zablokowany
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Dzięki za info, jak spotkam takie 'ustrojstwo" w ogrodniczym to wypróbuję to rozwiązanie. :)
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Roman. Czy jabłonie: Deanskuchenapfel, Brzoskwiniowe Letnie,
Kalwila Jesienna Czerwona, Pepina Ribstona mają już jabłuszka, biorąc pod uwagę ich młody wiek?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Z wymienionych przez Ciebie odmian Deans Kuchenapfel na pewno nie ma owoców bo go w ubiegłym roku mocno przyciąłem i przesadziłem w inne miejsce. Obiecałem ,że przyszłym roku wyślę z niej zrazy do Ogrodu Botanicznego, bo byli zainteresowani zrazami tej odmiany .Brzoskwiniowe Letnie zdaje się ze ma 1 owoc. :) Kalwila Jesienna Czerwona, niestety nie ma żadnego owocu bo cieszyła się ogromną popularnością w ubiegłym roku jako dawczyni zrazów u kolegów na naszym forum i mocno ją przycinałem, ale w przyszłym roku nie będę z niej pobierał zrazów by dać jej szansę na owocowanie. Natomiast co do Pepiny Ribstona to nie pamiętam, muszę luknąć na nią jak pojadę na wieś. :wink:
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

No i sprawdziłem, niestety Pepina Ribstona nie ma w tym roku jeszcze owoców, ale przy takiej suszy jak w tym roku to nie wiem czy by je była w stanie utrzymać bez szkody dla całego drzewka.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

garom mozę wrzucić filmik z Wielkiej Brytanii o z zbiorze Peppiny Ribstona od dr Hayes?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

No pewnie, że możesz wrzucić, zobaczymy jak to robią inni... . :)
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Dziękuję serdecznie za pozwolenie. Dzięki temu, że wpadłem na kanał dr Hayes kilka lat temu nauczyłem się ciąć jabłonie, dodatkowo właściciel omawiający na filmie poniżej Pepinę Ribstona, nawiasem ma ona całkiem podobne liście do koksy, ma pokaźną kolekcję odmian, w której znajduje się nawet krótkonóżka królewska(Court Pendu Plat).

youtu.be/-vURVEpcfTM
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Dzięki za filmik, teraz wiem czego się spodziewać po mojej Pepinie Ribstona... . Chociaż biorąc pod uwagę susze w moje okolicy to moje mogą być jeszcze mniejsze ( gość wspomina o zimnej wiośnie, która może być przyczyną takiego stanu rzeczy jaki pokazuje na filmie). Z tego co facet mówi i z informacji w necie wynika,że Koksa Pomarańczowa pochodzi od Pepiny Ribstona więc i liście mają podobne. :)
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Bardzo fajnie opowiada o odmianach, problemach, chorobach itd. Deanskuchenapfel to jabłko kuchenne i mieli w tej szkółce co szczepią na antonówce?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Według pomologa Grzegorza Hoduna Deans Kuchenapfel ma również synonim Deans Codlin, mam ją ze szkółki w Żłobiznie szczepione na Antonówce S. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

No i wyrok został wykonany tzn, grusze japońskie: Shinseiki i Nijiseiki zostały wycięte. Rosły sobie w rzędzie malin ponad 10 lat, ale nikt ich nie chciał konsumować, a zbyt ozdobne nie były... . Co prawda kwitły i owocowały corocznie ale amatorów na nie nie było ani wśród rodziny ani znajomych. Bo to wygląd jabłka ( a raczej bardziej dokładnie staropolskiej gruszki odmiany Bergamotki Złotej lub Bergamotki Żółtej), ale smak jakiś taki nijaki: bo były soczyste, słodkie i twarde, jak dla mnie smak nieokreślony ani to 'pies ani wydra" i dlatego dostały wyrok. :(
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

No kurna, gdzie te opady?! Miało u mnie padać w ciągu ostatniego tygodnia prawie codziennie i wielkie nic. Trudno już zapanować nad deficytem wody w ogrodzie. Dodatkowo jedna śliwa japońska ma deficyt fosforu, podsypałem wcześniej nawozu fosforowego i podlałem,ale reakcji póki co nie widać. Musiałem zamówić dzisiaj na tę intencję fosfor w płynie (FOSTAR) do nawożenia dolistnego bo mi drzewko diabli wezmą . U niektórych sadzonych jesienią drzewek zaczynam obserwować pierwsze objawy deficytu azotu , pomimo nawożenia wiosną najpierw Azofoską a potem Polifoską. W pierwszym momencie uznałem to za deficyt wody i 2 razy w tygodniu podlewałem, ale jak nie zobaczyłem poprawy to dostały dolistnie Florovitu i efekty zażółcenia zaczynają ustępować. Dodatkowo zamówiłem dzisiaj Nitromag więc w tym tygodniu dostaną jeszcze dolistnie azotu (oprócz "tradycyjnego" już podlewania). :)
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Przydomowa kolekcja odmian drzew owocowych Garoma.

Post »

Nasz kraj niestety pustynnieje :( U mnie nie padało ponad miesiąc i sobotnio, niedzielnie opady nawodniły ok 5 cm wierzchniej warstwy. A wg map suszy w Małopolsce nie ma a ziemia wyschnięta na wiór http://www.susza.iung.pulawy.pl/KBW/06/ :?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”