Fikusy, kamelia i parę innych

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Basiu, już widać. :)

Aniu, dziękuję bardzo. :) Z fuksji bym chciała, ale najpierw muszę się nauczyć je zimować. :)

Kasiu, dziękuję. To 'Rohes New Millenium'. Wciąż czekam, czy zakwitnie.

Henryku, a ja sama nie wiem, która wygrywa. Wszystkie piękne, wszystkie cieszą oko w ten pochmurny czas.

Basiu, fuksje mają wciąż i wciąż więcej kwiatów. Są cudowne. Azalie im nie ustępują.

Justyno, dokładnie. A teraz robi się ścisk na parapetach. :wink:

Arku, dziękuję. :)

Natalio - trzymaj, trzymaj, przyda się. Jeszcze nie wprowadziłam wszystkiego. A czasu nadal brak...

Karolino, dziękuję. :) Fuksji jeszcze nie zimowałam, to będzie pierwszy raz. Wszystkie są tegoroczne, na wiosnę miały po 10-15 cm wysokości. :)

Z braku czasu nadal nie nadrobiłam i nie zrobiłam zdjęć roślinkom, które już są w domu. Dziś znów tylko szybka rundka po ogrodzie. Fuksje i Azalie nadal kwitną jak najęte. Coś pięknego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Płomień Afryki wypuścił nowy liść. Znów będzie miał ponad 50 cm. Uwielbiam tą zieleń. Bez przerwy mam odrobinę wiosny w domu dzięki temu. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Kupiłam azalie i gardenie ;) Czy jak azalia kwitnie to przesadzać? Od zakupy zaczęła gubić trochę liści - i bardzo się przesusza. Pomożesz?
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne widoki, zupełnie jakby trwało lato, a nie jesień ;:3 kciuki trzymam nadal, wedle życzenia ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Justyno - przesusza się pewnie dlatego, że zamiast korzeni ma zbity filc. Większość moich Azalek tak miała. Ale dopóki kwitnie, to trochę ryzykowne z przesadzaniem. Lepiej wstawić do miednicy z wodą, żeby się porządnie namoczyła i pilnować, aby była wilgotna cały czas. A przesadzić po kwitnieniu. Fajnie mi się sprawdza ziemia do rododendronów wymieszana z wermikulitem, perlitem, drobnym keramzytem i piaskiem (1 część ziemi i 1 część reszty).
Gardenia mi wciąż kwitnie, wiesz? :)

Natalio, dzięki serdeczne! Na pewno się przyda! :)
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Śliczne roślinki. Szczególnie fuksje i azalie urzekające! ;:138
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Cudne te fuksje, w jasnych pastelowych kolorach. Takie lubię najbardziej ;:173 .
wisnia897
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2795
Od: 23 sie 2010, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Mnie ta biała azalia wpadła w oko ;:oj
Monika
U Wiśni (roślinkowy mix)
Zbieranina Wiśni (kaktusy)
Awatar użytkownika
*Kasia
500p
500p
Posty: 710
Od: 27 sie 2009, o 09:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Ładne rośliny i miłe dla oka zdjęcia. Fuksja biało-fioletowa i biała o drobniutkich kwiatach po prostu marzenie. Bardzo lubię takie proste formy, ze się tak wyrażę :D
Selinka
50p
50p
Posty: 50
Od: 14 kwie 2013, o 23:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Straszliwie dawno nie zaglądałam-moja baaardzo wielka wina-a tu tak pięknie, aż szkoda, że nie wpadłam nacieszyć oczu... Powalające fuksje-wszystkie cudne, choć najładniejsza Hawkshead oraz ta pudrowa niemal biała różowa-jak wiszące aniołki, dosłownie miałam takie skojarzenie.Ale moje ukochane u Ciebie są jak zawsze fikusy i pierzasto-palczaste piękności. Jaka radość, że po zrzucaniu i żółknięciu liści Płomień Afryki tak pięknie się pozbierał i puścił 50 cm liściora! "Kocham Pana, Panie Sułku"- kofam go po prostu!
Awatar użytkownika
RichardK
100p
100p
Posty: 183
Od: 11 wrz 2017, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Witaj Joasiu :wit

Już od dłuższego czasu podziwiam Twoją kolekcję bonsai. Jednak teraz pozostawię po sobie ślad. Tak pięknie kształtowanych drzewek jeszcze nie widziałem. Ten las naprawdę robi wielkie ważnie i jest niezwykły. Wręcz magiczny. Jeszcze kiedy robi się tak fantastyczne zdjęcia to już w ogóle cud, miód i orzeszki. Sam też staram się coś tam formować, ale nadal to niewielkie poczynania. Dlatego napawam się genialnymi widokami jakie nam serwujesz ;:167 ;:108

To jedno z moich (Twoich) ulubionych zdjęć ;:167 ;:167 ;:167
Pelidea pisze: Obrazek
Pozdrawiam Michał ;:168
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Henryku, dziękuję. Każdy kwiat coś w sobie ma, a w dodatku humor się od razu poprawia, jak się na nie patrzy... :)

Basiu, a ja już sama nie wiem. Znów 'Tamara' zakwitła i ona też jest piękna, z tym swoim intensywnym fioletem. Choć chyba generalnie również skłaniam się bardziej ku pastelowym. Tylko co do białego wiem, że jest numerem jeden. :wink:

Moniko, tak jak pisałam wyżej - białe na pierwszym miejscu. :)

Kasiu, dziękuję. Biała to moja ulubiona. :)

Joasiu, zawsze można nadrobić i pooglądać dwa razy. :wink: Cieszę się, że zaglądasz. :) Cieszę się także, że Płomień się trzyma, bo na Jakarandzie to już krzyżyk postawiłam... Pochorowała mi się i wątpię, aby do wiosny dotrwała. Ale pewnie jeszcze raz spróbuję.

Michale, witaj oficjalnie w moim wątku. ;:168 Zapraszam jak najczęściej. Bardzo mi miło, że podobają Ci się moje roślinki. :)

Dziś wykradłam chwilę (w dodatku słoneczną) i porobiłam zdjęcia na zewnątrz, w domu już niestety mi się nie udało porządnie sfotografować moich krzaczków.

Jesienne kolory rozkręciły się w ogrodzie na całego, dlatego pozwoliłam sobie wstawić to jedno zdjęcie, bo jest po prostu ładne. :) Więcej jesiennych barw będzie w wątku ogrodowym. :)
Obrazek

Eukaliptus wciąż na zewnątrz.
Obrazek

Lobelia kwitnie nieprzerwanie.
Obrazek

Fuksja 'Tamara Balyasnikova'.
Obrazek

Fuksja 'Gouden Nonneke'.
Obrazek

Fuksja 'Blue Veil' ma większe kwiaty niż latem.
Obrazek

A tu już domowe roślinki. Mam nadzieję, że jednak dam radę porobić im "portretowe", porządne zdjęcia. Na razie takie o, aby tylko pokazać, że żyją i mają się nieźle. Fikusy nawet specjalnie nie gubią na razie liści (odpukać).

Marchewa.
Obrazek

Lasek.
Obrazek

Adenium dostały miejscówkę na regale wystawionym na oknie, ale coś zaczynam się obawiać, czy dotrwają tam do wiosny. Rosną i rosną.
Obrazek

Reszta lokatorów regału - sadzonki fuksji:
Obrazek

Sadzonki epikaktusów, białego oleandra od forumowej Emmy i fikusów F. microcarpa (tak jak nie mogłam ukorzenić ani jednego, to teraz mam chyba ze 12...).
Obrazek

Inne sadzonki, pomiędzy w głębi fikus 'Barok' od Joasi, ma się dobrze. :D
Obrazek

Begonia 'Albo-picta', również od Emmy. :)
Obrazek

A gdyby ktoś się zastanawiał co z cyklamenem to proszę - kwitnie i kwitnie, i końca nie widać. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20150
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Piękne jesienne kolory za oknem i na parapetach. Wciąż ładnie u Ciebie! ;:138
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Fikusy, kamelia i parę innych

Post »

Część widziałam już w drugim wątku, pochwałę więc teraz domowe - ciągle jest pięknie ;:63 cyklamen przechodzi sam siebie, jak długo on już kwitnie? ;:oj
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”