Hosta Undulata Erromena na tle białych kwiatów tawułki Arendsa
Szałwia muszkatołowa i Baptisia błękitna - sadziłam 2 sadzonki w 2 kolorach
- niebieska rozrosła się a biała uwsteczniła ... może zbyt blisko i zdominowana stąd taka licha ???
Maniolek - Mariusz moje pszczółki już na strychu zaczęły się wygryzać z kokonów i dlatego musiałam wywieźć na działkę. To była normalna pora i zawsze w ostatniej dekadzie marca zaczynał się ruch w domku. Przy normalnych warunkach wszystko powinno być dobrze i w najgorszym razie powinno być o 100% więcej .
Hosty od dość dawna mam na działce ale mało cienistych miejsc więc musiałam troszkę poczekać. Teraz łatwiej o informacje i odpowiedni wybór odmian.
Sa takie, które na słonecznym stanowisku tez dobrze sobie radzą.
Niektóre odmiany host zaczynają kwitnąc ale póki co kolory na działce wciąz mają bodziszki
Przy alejce rośnie kilka różnych odmian - niżej głównie kantabryjskie Biokovo i Cambridge


JAKUCH - Jadziu nie mam nazwy dla tego niebieskiego. Osoba, która przysłała nie przywiązuje wagi do nazw.
U mnie też zakwitł dopiero w drugim roku, a może trawolistne tak mają?
Na suchsze stanowiska jest wiele roślin, poszperaj w sieci i na pewno coś wybierzesz. Ja na takim miejscu mam kilka kęp jeżówki purpurowej (gatunek)która w razie suszy podlewam tylko gdy kwitnie. Kiedyś podlewałam częściej ale była wyższa i trzeba było podwiązać więc teraz omijam.
Nie wiem czy lubisz bodziszki ale kolejne dedykuje Tobie
Bodziszek wspaniały 'Rosemoor
Bodziszek popielaty Balerina
Bodziszek himalajski Plenum
Bodziszek wspaniały
Oleńko i ja pamiętam bardzo suche wiosny.Bufo-bufo pisze:Napisane: Wt 20 cze 2017 21:04
Fajnie że trafiłaś Krysiu z miejscem dla pęcherznicy. Moja czerwono-listna rośnie na ubogiej suchej ziemi i z każdym rokiem jest coraz mocniejsza. Ta wiosna jest na szczęście trochę bardziej mokra niż to zdarzało się w przeszłości (były wiosny bez kropli deszczu przez 3 miesiące) i to też jej służy. W tym roku wypuściła zielony pęd. Szkoda Twoich pszczółek.
Mając działkę czy ogród jesteśmy bardzo uzależnieni od aury i śledzimy prognozy. Zdaje mi się,że ostatnio mamy częściej do czynienia z okresami nie sprzyjającymi normalnej wegetacji.
Zielony pędy u pęcherznicy ??? Jednak rewersja zdarza się wielu roślinom i trzeba szybko usuwać takie pędy aby nie zdominowały reszty.Ja spotykam coś podobnego u rozchodników o 2 kolorowych liściach.
Mam też pęcherznicę o ciemnych liściach Pęcherznica kalinolistna Diabolo
Nigdy nie zauważyłam u niej pędów z zielonymi liśćmi a ma u mnie ciężko - rośnie pośrodku rabaty, cięta wielokrotnie bo prowadzona na goły pień i ma wokół siebie 6 niższych krzewów.
Pieknie wygląda o każdej porze - w czasie kwitnienia urodziwa ale gdy wiszą owocostany też.
Dla odmiany coś z doniczkowej menażerii na działce
Fuksja Deutsche Perle na tle kwiatów Cantedeskii
Eukomisy rosnące w doniczkach wstawiłam między kępy host
Kasiula17 - Kasiu dziękuję i pozdrawiam.
Bwoj54 - Bogusiu no ? taką ocenę dostać od fachowca, który potrafi zarządzić o wiele większym ogrodem z powodzeniem to zaszczyt - dziękuję.
Sama wiesz, że te nasze rabaty mimo starannego doboru roślin nigdy nie są skończone bo tak naprawdę to żaden ogród tak do końca nie jest skończony ? wciąż zmieniają się koncepcje, założenia, rośliny się rozrastają więc zmiany muszą być...
Pęcherznica Luteus z korzeniami w stawie ma się świetnie i jest jasnym akcentem kolorystycznym przy ciemnej zieleni lilii i bobrka trójlistego, który tworzy na wodzie zielony dywan pod nią .
Nie tak dawno miała kwiaty a teraz na tle liści widać z oddali różowiejące owoce
teraz patrząc na te zdjęcia widzę jak dobrze komponuje się duża hosta nad stawem. Muszę poszukac kolejnych, które dobrze znoszą słoneczne stanowisko i obsadzić nimi brzeg zamiast bylin które dają kolor kwiatów krótko a potem tylko robota ze ścinaniem i sprzątaniem...
Na pozostałe posty odpowiem w kolejnym poście bo już późna pora.
Dobranoc