Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11  
Autor Wiadomość
majki
 Tytuł: Nowożenie Tuj Szmaragd
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 08:07 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam,
Proszę o radę jak dużo użyć nawozu Substral osmocote (180dni) do tuj ok 120cm (posadzone w zeszłym roku na wiosnę).
Na opakowaniu jest 15g/szt, ale podziałka na dozowniku jest w ml.
prosze też o info czy lepiej "luźno" rozsypać wokół pnia czy robić otwory w ziemi i tam sypać.

PS. tuje są w marnym stanie po zimie bo poobżerane przez sarny. Mam nadzieję że nawóz da im kopa i odrosną.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

ekopom
 Tytuł: Re: Nawożenie - Tuje żywotniki
PostNapisane: 2 kwi 2016, o 14:40 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Na ogół można stosować nawozy mineralne do 50g na 1m2. Im dłuższe działanie, to jednorazowym zasileniu możemy zbliżać się do tej dawki, oczywiście powinno wziąć pod uwagę zasobność gleby. Osmocote można podać jak najbliżej korzeni, a że jest stopniowo uwalniany, to o przenawożenie raczej nie wchodzi w grę.

komodowar
PostNapisane: 6 kwi 2016, o 21:50 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Podpowiedzcie mi, czy jest sens je podcinać ? Te, które nie stoją za altanką mają 7 lat, te poza altanką są kupione na jesieni, w takiej wielkości jakie widać na zdjęciu. I tutaj moja obawa, że nie mając dostatecznie światła obeschną mi igły. Czy te za altanką mogą przyjąć jakąkolwiek podsypkę, czy w tym roku odpuścić?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

acm1993
PostNapisane: 8 kwi 2016, o 10:47 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Rok temu posadziłem około 80 tui smaragd i 10 brabantów. Podlewałem cały sezon a na jesień nawiozłem nawozem jesiennym biopon. jedna sztuka sie nie przyjeła. Jaki nawóz na sezon polecacie? Zwrócił moją uwagę target ze względu na duże opakowania (10 i 20kg)

duduś
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 19:39 
1000p
1000p
Witam czy tuję Smaragd można nawozić azofoską ?- mi to najtaniej wychodzi

PiotrekP
PostNapisane: 10 kwi 2016, o 21:30 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
duduś napisał(a):
czy tuję Smaragd można nawozić azofoską ?

Można... nawozy rolnicze to to samo co nawozy ogrodnicze zapakowane w ładne pudełeczka. Wystarczy sprawdzić skład nawozu.

wilczek
PostNapisane: 26 kwi 2016, o 11:00 
100p
100p

1 szt.
Hej mam pytanko odnośnie nawożenia tui szmaragd co roku podsypuje w kwietniu, czerwcu i połowie sierpnia nawozem floravit do iglaków i floravit na brązowienie?? w tym roku zamierzam miedzy podsypaniami opryskiwać dolistnym pinvitem tez z firmy florawit. Czy taki system nawożenia jest odpowiedni ? Czy może jeszcze dać jesienny od sierpnia??

ekopom
PostNapisane: 9 maja 2016, o 12:56 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.

więcej niż 1 szt.
Jesteśmy, ale dla mnie tuje, to coś persona non grata, wolę mieć zdrowe grusze niż chemią zwalczać choroby przeniesiony z iglaków.
Nawożenie można indywidualnie dopasowywać, bo są różne gleby i warunki glebowe, co nie zawsze u jednych się sprawdza, a w innej glebie może być inaczej.

robertP2
PostNapisane: 9 maja 2016, o 21:34 
1000p
1000p

0 szt.
wilczek napisał(a):
Hej mam pytanko odnośnie nawożenia tui szmaragd co roku podsypuje w kwietniu, czerwcu i połowie sierpnia nawozem floravit do iglaków i floravit na brązowienie?? w tym roku zamierzam miedzy podsypaniami opryskiwać dolistnym pinvitem tez z firmy florawit. Czy taki system nawożenia jest odpowiedni ? Czy może jeszcze dać jesienny od sierpnia??

Jeżeli stosujesz wyżej wymienione to zbędne jest moim zdaniem stosowanie pinivitu. Ów nawóz jest dobry na wymęczone rośliny po zimie, czy też po upałach jakie między innymi nastąpiły w tamtym roku, ale uwaga nawozimy maksymalnie do 15 sierpnia. Jeszcze jedna uwaga. Pinivit można zastosować na rośliny, które nic nigdy nie dostały. Ja tak robię. Nie stosuję żadnych nawozów tylko kilka razy zrobiłem oprysk pinivitem. Pamiętaj waląc nawozy przyzwyczajasz rośliny do lekkiego życia i w trakcie trudnych warunków mogą któregoś razu po prostu albo paść jak będą nieduże lub zmarnieć, że i tak wywalisz.
Nawozy które ewentualnie stosujemy ,, jesienne '' nie mogą zawierać azotu. Co różnie z tym bywa :wink:

majki
PostNapisane: 10 maja 2016, o 20:14 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Powracam do tematu. Jak napisałem wcześniej, tuje zostały obgryzione przez sarny.
Niektóre tuje zostały naprawdę nieźle ogołocone. Zostały tylko same czubki/szczyty (do których pewnie nie dały rady dosięgnąć).

Teraz widzę, że właśnie te "czubki" rosną najszybciej. Przyrostów poniżej jest nieweiele.
Tak pomyślałem, że może by tak przyciąć tuje od góry, tak żeby przyrosty szły na boki?

proszę o radę.

PiotrekP
PostNapisane: 10 maja 2016, o 21:38 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
majki napisał(a):
Tak pomyślałem, że może by tak przyciąć tuje od góry, tak żeby przyrosty szły na boki?

proszę o radę.

Wstaw zdjęcia. Jeżeli obgryzły do pnia to możesz wywalić.

wilczek
PostNapisane: 6 lip 2016, o 12:49 
100p
100p

1 szt.
A co powiecie na florawit jesienny do iglaków N 4,5 P 8 K 27?? Czy lepiej dać na jesień siarczan potasu i superfosfat? :D Proszę o opinie.

wilczek
PostNapisane: 7 lip 2016, o 22:34 
100p
100p

1 szt.
Czy mogę podsypać iglaki jesiennym uniwersalnym i jesiennym do trawnika z żelazem bo takie aktualnie mam?

Grzegorz43
 Tytuł: Czy przenawoziłem krzewy?
PostNapisane: 7 maja 2017, o 14:46 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam w swoim ogrodzie między innymi świerki pospolite i tuje. Świerki rosną na trochę zacienionej skarpie, dlatego któryś rok z kolei pewnie ciężko im się wybić. Co rok zarastają trawą i chwastami, a koszenie na sporej pochyłości skarpie jest bardzo uciążliwe. Więc pomyślałem sobie użyję nawozu typowego na wzrost, i świerki pójdą jak oszalałe!!. Poszedłem do sklepu rolno-ogrodniczego i pan polecił mi mocznik w granulkach, jako najlepszy nawóz na wzrost. Końcem marca, pod każde drzewko, zrobiłem dziurę łopatą i wsypałem ok. 1 szklanki nawozu. Teraz obserwuję na tujach,czarne przebarwienia i zawijanie się ''liści''. Na świerkach jest na razie ok. Czy one się odrodzą,czy już po nich? Tuje mają ok.2 m. wysokości.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 153 ]  Idź do strony nr...        1 ... 7, 8, 9, 10, 11  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości