Minibotanik Jacka cz.10

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
silvarerum
1000p
1000p
Posty: 1149
Od: 16 kwie 2012, o 21:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Ponad 200 odmian? :shock: Podziwiam Cię Jacku za Twoją systematyczność i dokładność, bo i dalie zawsze masz porządnie oznaczone.

Wszystkie fioletowe, niebieskawe i białe podobają mi się bardzo, zdecydowanie muszę jakieś wsadzić, żeby móc cieszyć oczy :)
Zapraszam: silvarerum czyli szwedzki ogrodnik w akcji.
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=88534
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Dziękuję za odpowiedź . Czasem trudno znaleźć nazwę dla irysa.

'Dusky Challenger' to klasyk, ciągle na szczycie najlepszych według AIS.

http://www.irises.org/About_Irises/Awar ... osium.html
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Minibotanik Jacka cz.10

Post »

Beatko, dziękuję. Kosaćce to nie róże więc czasem wystarczy poprosić o kawałeczek (nawet obcą osobę, u której widzę, że jest duża kępa) i w ten sposób kolekcja się rozrasta. Myślę że i u Ciebie mimowolnie ilość odmian będzie się powiększać ;:333
Obrazek

Lidziu, zbierałem, zbierałem i tak się to uzbierało. Masz w tym swój udział ;:196
A skoro spodobał Ci się 'Dusky Dancer' - to kolejny z najciemniejszych. Widzisz te pąki u dołu? Są czarne!
Obrazek

Alicjo, nie ma brzydkich kosaćców. Kwestia podejścia i dobrego pokazania, wyeksponowania ich.
Obrazek

Halinko, jesteś nieoceniona ;:196 Dostałem tego kosaćca z taką nazwą i dokładnie nie sprawdziłem szczegółów, bo ogólnie znałem 'Acomę' i wydał mi się zgodny. Ale masz rację - to może być 'Classic Look' :idea: Mamy go z różnych źródeł, bo mój od znajomej z sąsiedniej wsi :lol:
Dla Ciebie jeszcze jeden nienazwany o bardzo ładnym zestawieniu kolorów:
Obrazek

Loki, nie smuć się; przecież cały czas pokazuję nowe rośliny, a że z tej samej rodziny? No taki już mój bzik. Ale przynajmniej urozmaicę innym gatunkiem kosaćców ;:304
Obrazek
Przy nim trzeba pokazać jego największy atut - purpurowe młode liście na wiosnę:
Obrazek

Jadziu, pisałaś, że nie masz już miejsca, a jednak? ;:306 Ale jak widzisz - nazwa jest niezgodna. Jeszcze nie jeden by Ci się spodobał z podobną plikatą. A następny też z plikatą ale pomarańczową:
Obrazek

Sylwio, systematyczność i porządek przy takiej kolekcji jest niezbędna. Nie byłbym w stanie rozmawiać z innymi hobbystami i wymieniać się tymi pięknymi kwiatami ;:170 Dla Ciebie przedostatni kosaciec, choć nie z Twoich ulubionych kolorów ale za to ze szlachetnym rodowodem (Saas, 1943):
Obrazek

Jolu, jest tysiące odmian irysów więc nie tylko czasem ale często trudno znaleźć poprawną nazwę.
A dlaczego wspominasz 'Dusky Challanger'? Mam go ale nie zakwitł w tym roku więc nie pokazywałem. Pokazałem 'Dusky Dancer'.
I to tyle pokazu kosaćców AD 2016. Za rok będą kolejne :wit
Obrazek

Moderatorów proszę o zamknięcie wątku.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”