Zielony Świat Moniki cz. 9

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Zaglądamy i czekamy na więcej zdjęć wspaniałości;).

Jak tam przezimowały pelargonie? ;:3 ;:138
emka29
200p
200p
Posty: 345
Od: 8 lip 2012, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Monia, tak jak wszyscy czekam na relację z Twojego królestwa, zwłaszcza na pelargonie, moje nie przezimowały, więc szukam nowych faworytek, oczywiście dla mnie nr 1 to ciapatki :wink: ale pamiętam, że zachwycałam się Twoimi o różnobarwnych liściach, także czekam na inspiracje :D
Pozdrawiam, Marta
Roślinnik balkonowy
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Witaj imienniczko ;:168
Piękny masz ogródek :)
Szczawik kupiłam w sklepie internetowym albamar.pl
Szczerze mówiąc jakoś słabo jestem zadowolona z zakupów tam. Roślinki takie wymęczone przyjechały... No ale bywa i tak :)
W weekend będę w Gdańsku na wystawie ogrodniczej w Renku to może uda mi się upolować dla Ciebie, jeżeli Ci bardzo zależy :)
Mam zamiar tam też coś upolować, najlepiej sponsora :;230 ;:306

;:168 Pozdrawiam
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
christinkrysia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8379
Od: 26 maja 2006, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Ostróda

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Moniko witam w nowym sezonie ;:196
Ja zaglądam mało na forum ale Ty jeszcze mniej a szczególnie jako gospodynie nie udzielamy się ... czasami czasu brak, czasami weny a innym razem po prostu nic szczególnego się nie dzieje w temacie roślin stąd cisza .
Ja to rozumiem ale mimo to proszę o aktualny stan z ogrodu i parapetów ;:180
Zajrzę niebawem a tymczasem milej niedzieli i ;:3 z przerwami na majowy deszcz bo ponoć wyjątkowo dobrze służy roślinkom.
Awatar użytkownika
janek45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4061
Od: 5 sie 2012, o 07:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia-Mazury

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Monia witaj :wit co tam dalej u ciebie roślinki na pewno pięknie rosną i kwitną.
Oaza spokoju u Janka
cz.1 cz.2 cz.3 aktualna
Awatar użytkownika
Mondfa
500p
500p
Posty: 825
Od: 21 mar 2016, o 09:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

I nie mogłam pojechać na wystawę ;:145 bo mój eM się na strzelnicę spieszył i taka robota ;:145 w szkole się przeciągnęło i nic z tego nie było... Ale będę polować dalej, może gdzieś tu upoluję, bo czasami przywożą nam na ryneczki różne ciekawe okazy :) Do miłego ;:168
Wielu ludzi nigdy nie łączy się ze swoimi prawdziwymi talentami i nigdy nie dowiaduje się, do osiągnięcia czego tak naprawdę są zdolni./Ken Robinson
Ogródkowo
Doniczkowo
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

cześć Monia pokaż się czasem :D ;:196 :wit
Awatar użytkownika
izary
500p
500p
Posty: 675
Od: 11 wrz 2014, o 11:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Moniś, ja czekam i przebieram nóżkami na Twoje relacje :) :wit
Awatar użytkownika
hanna133
500p
500p
Posty: 658
Od: 23 sty 2013, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Moniko,masz cudowne pelargonie,jak je przechowujesz zimą,że Ci przetrwają?
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Monia :uszy ;:196
Awatar użytkownika
semper
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2538
Od: 27 lis 2011, o 10:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 160km od Pragi

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

A Monika
Nas unika
Pozdrawiam! ,Jurek z górek ;)
Moje górki
Rojnikowisko i nie tylko
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Witajcie kochani :wit

Od razu przepraszam za tak długie milczenie ale doby mi brakuje, pewnie jak każdemu ogrodnikowi teraz ;:108

Na działce masa pracy, z pomocą mojej dzielnej ekipy prace systematycznie ruszają do przodu ale niestety pogoda pokrzyżowała plany bo nie możemy z mamą przesadzać kwiatów na nowe rabatki w taki upał bo pewnie padną ;:223 czekamy na ochłodzenie i jak na razie przesadzamy roślinki tylko na papierze :;230

Na balkonie - już prawie gotowe, jeszcze tylko ze dwa uchwyty do doniczek muszę dokupić i czekam aż się zazieleni bo niektóre mateczniki po zimie potrzebują czasu na odbudowanie zielonej masy ;:108

Hm, a na parapetach - to już brak słów, ścisk na maxa, wszystko się puszcza na lewo i prawo tylko czasu nie ma żeby ogarnąć to całe rozszalałe towarzystwo :;230

Janku - fotki robię na bieżąco bo na działce zaczęłyśmy sezon z przytupem - od ułożenia ścieżki z kostki brukowej - wyszło bardzo ładnie. Jak tylko zgram fotki z telefonu to się pochwalę.
Pati - pelargonie przezimowały znośnie, ale musza się odbudować po wiosennych pobieraniu szczepek (które a propo się nie przyjęły). Kilka padło zimą ale w to miejsce mam już nowe odmiany. W tym roku musze odnowić mateczniki bo część jest już kilkuletnia a takie słabiej się przechowują i puszczają mniej szczepek. No i mają już za duże donice do wożenia do pracy.
Emka - wariegata to dalej dla mnie nr 1 wśród pelargonii ;:167 mam kilka przejmowanych i kilka nowych (jeszcze dojdą z wymianek). Mam nadzieję że będę mogła się pochwalić już niedługo. A i jeszcze mam 4 fuksje z kolorowymi listkami - w tych też się zakochałam ;:215
Mondfa - hejka mordeczko ;:196 też kupowałam w albamar i ja akurat jestem zadowolona - paczka szła króciutko, było jeszcze chłodno, sadzonki nawet ładne - może trafiłam na lepsze warunki do transportu. Szczawik jest cudny, bardzo mi się widzi więc jakby co to będę się do ciebie szczerzyć jak głupi do sera ;:306
Christinkrysia - oj ja zaglądam na fo w miarę regularnie przy porannej kawie w pracy ale z pisaniem to już gorzej mi idzie ;:173 majowego deszczu to u mnie nie było za wiele, mogłoby jeszcze solidnie popadać.
Becia - no jestem jestem ;:196
Izary - to się naczekałaś ;:131 obiecuję poprawę ;:180
Haniu - pelargonie zimuję w pracy, w nieogrzewanym biurze z oknem. odcinam je lekko, pryskam profilaktycznie na grzyba i ew, szkodniki i pilnuję regularnego podlewania - jak zima była ciepło to musiałam podlewać prawie co tydzień. I tyle.
Semper - oj tam zaraz unika ;:224 podglądam was tylko ;:170
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
Awatar użytkownika
Niunia1981
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10748
Od: 18 sie 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubicz k/Torunia

Re: Zielony Świat Moniki cz. 9

Post »

Na przeprosiny - piękny irys od Justynki - Modry Trn

Obrazek
Pozdrawiam, Monika :)
Zielony świat Moniki cz. 9
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”