Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
gianna
1000p
1000p
Posty: 2746
Od: 3 cze 2012, o 19:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Areczku, ;:196 dziękuję za wnikliwe przeanalizowanie fotografii, jak się okazuje jednak grudnika. Ale czy Ty musisz do mnie zaraz zza katedry profesora biologii? Nie można do mnie łopatologicznie? Tak, żeby moja mała głowa mogła pojąć?
Ja też tak myślałam, bo nijak nie wpisują się kwiatki w wielkanocnika. Teraz mam pewność, że kiedy się podzielę grudnikiem, to nikt mi za oszustwo głowy nie urwie. A swoją drogą, grudniki "czystej krwi" też mam... ;:306

Jeszcze raz dzięki, dzięki ;:168 Biegnę teraz cieszyć się moją uratowaną po letnich ekscesach kolekcją skrętników.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku ale u ciebie stale coś kwitnie, jaka ja lubię takie widoki;).

Wspaniałe wielkanocniki u ciebie zagościły i prymule ponownie kwitną, jak to cieszy oczy;) :wit
Awatar użytkownika
piasek pustyni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6529
Od: 10 cze 2012, o 11:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Areczku - jak zwykle fantastyczna porcja pięknych zdjęć. Rhipsalidopsis - ten fuksjowy mnie bardzo zaintrygował. Oby rozkwitł, co u Ciebie jest tylko kwestią czasu. Anturium jest urocze, ja jakoś nigdy nie odważyłam się mieć żadnego przedstawiciela tej grupy u siebie. Prymulki urocze, słodkie maleństwa, ale wiesz, co u Ciebie jest gwiazdą nr 1 dla mnie...Oczywiście madagaskarski Stephanotis! ;:167 Przepiękna sesja zdjęciowa, wspaniały kontrast na czarnym tle, ale wiesz co... Wspaniale uchwyciłeś go również na białym, co może być nieco dziwne, ale jednak przepięknie wyglądają te białe kwiaty na białym tle! Jestem zaskoczona, ale piękny obiekt, to i piękne zdjęcia ;:306
Cuda! ;:167
Pozdrawiam - Żaneta. Madagaskar i reszta świata - aktualny cz. 5
Spis moich wątków
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku, ależ u Ciebie pięknie, kwitnąco, kolorowo ;:138
Młode szczepki retusy ładnie Ci przyrastają. Uwielbiam te ich młodziutkie, jasnozielone listeczki :)
A czemu epipremnum ciąłeś? Chcesz bardziej zagęścić?
Stefanotis cudeńko ;:3
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Witaj Kasiu :wit
Przechodziłem tuż obok,zajrzałem kątem oka do Forum,zauważyłem Twój post,odłożyłem na chwilę robotę i odpowiadam na Twoje pytanie:
nieulozona-tak pisze:.....
A czemu epipremnum ciąłeś? Chcesz bardziej zagęścić?.....
Przyciąłem bo chciałem je rozmnożyć i puścić ją na żywioł-chodzi o to by stojąc na segmencie czy też na innym meblu jej liściaste pędy zwisały w dół,gdyż w takiej formie jest równie dekoracyjna jak opałkowana-pisałem o tym i prezentowałem zdjęcia na stronie 64-tej.
Aktualnie jest to już ładnie ukorzeniona i rozrastająca się roślinka wypuszczająca liść za liściem-patrz aktualne zdjęcia:

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Pozdrawiam i dziękuję za post.
Awatar użytkownika
skarpetka
100p
100p
Posty: 148
Od: 25 kwie 2014, o 14:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Drogi Arku, dziękuję Ci bardzo za rzetelne i klarowne wyjaśnienie różnicy między grudnikiem a wielkanocnikiem ;:196 .
?Uważamy kaktusa za roślinę, która walczy o przetrwanie we wrogim otoczeniu.?
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4581
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

O jaki ciekawy temat :) Twoje egzemplarze wielkanocnika i grudnika do tego wyglądają wyśmienicie :)
Awatar użytkownika
AliWas
500p
500p
Posty: 883
Od: 24 lut 2013, o 00:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KUJ-POM (okolice Grudziądza)

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Arku, piękne kwitnienia Wielkanocników ;:138 Czerwony jak i biały, wyglądają przecudnie ;:63
Anturium, kolejna moja ulubiona roślinka, też zachwyca ;:167
Natomiast kwiatków "Stefaneka"-/Stephanotis/ szczerze, oj szczerze zazdroszczę ;:333
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ja również wpadłam pooglądać cudeńka, kolory na zdjęciach takie żywe i cudne ;:167
Pozdrawiam cieplutko. ;:196
Awatar użytkownika
justus27
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16364
Od: 18 mar 2009, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorlice/małopolska

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

I ja też zaglądam ;)
Świetne zdjęcia epipremmum ;:108
parapetowce
Tylko marzenia serca się spełniają.
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Hej Justynko witaj :wit
Miło,że do mnie zajrzałaś ;:168
Dzięki za sympatyczny post i pochwałę zdjęć epipremnum ;:196 -a co z roślinkami na poprzedniej stronie :?: ;:306
Pozdrawiam i spokojnej nocki życzę ;:41
nieulozona-tak
500p
500p
Posty: 829
Od: 3 gru 2014, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ładnie Ci te szczepki epipremnum rosną :wit
Czyli zdecydowałeś się aby ono również zwisało :D Trzymam kciuki, niech szybciutko rośnie.
Kasia :)
zapraszam
Te co powodują uśmiech
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Cytrusy,fiołki i inne rośliny Arkadiusa cz.2

Post »

Ewo - To moje trzecie podejście do Anturium i jak do tej pory a upłynął już chyba rok to aktualne -trzecie miniaturowe,które dostałem w prezencie-odpukać w niemalowane trzyma się najlepiej :tan a za przemiły pościk ;:196

Basiu - Po dzisiejszej prezentacji kolejnego Wielkanocnika jestem u Ciebie już chyba całkiem przepadnięty :oops: ale jakoś tak mi się szczęśliwie złożyło w tym roku,że co prawda po świętach ale trafiam na nie raz za razem a na pocieszenie ;:196

Lucy - Cieszę się razem z Tobą bo i mnie się one wymienione przez Ciebie podobają ;:138

Moniko - Bardzo się cieszę :tan

Halinko - Mam nadzieję,że prymulki nie wyrzuciłaś i dalej rośnie sobie zdrowo i lada dzień ponownie zakwitnie ;:108

Skarpetko - Miło mi,że zdołałem wyjaśnić Ci sposób rozpoznawania obydwu epifitów :D

Aniu - ;:196

Janeczko - Wiesz jestem kontent,że udało mi się rozszyfrować Twój egzemplarz-"hybrydę" a jakoś tak wyszło,że naukowo ;:306 za pościk duża,duża buźka.

Pati - Lubię jak jest u mnie kolorowo-kwitnąco na parapetach,dzięki za miłe słowa ;:180

Żanett-ko - ;:196

Kasiu - Dzięki stokrotne za bardzo miły pościk ;:180

Olu - Chwali się to co napisałaś ;:180

Alinko - "Stefanek" może i zachwyca ale jest bardzo chimeryczny a za przemiły pościk ;:196

Kasiulo17 - ;:180

Justynko - ;:196

Ile radości mogą sprawić tak liczne i przesympatyczne odwiedziny "ten tylko się dowie",kto je w swoim wątku miał ;:108
Dziękuję za nie bardzo bardzo bardzo a jeszcze bardziej za miłe i sympatyczne posty ;:180
Zapraszam serdecznie do kolejnych i równie licznych odwiedzin a przy okazji bardzo serdecznie Was Wszystkie,Forumowiczów i Gości pozdrawiam :wit

W dzisiejszym swoim poście:
Wspomnienie minionych świąt
Gerbera-nie warto się spieszyć
Diffenbachia wypuszcza liść za liściem
Nowe nabytki-Kalatea,Dracena,Dendrobium-odmiana Yamamoto.


Święta wielkanocne może nie tak dawno temu ale jednak minęły a mnie udało się kupić jeszcze dwa Wielkanocniki-jasno różowo biały oraz koloru pomarańczowego za którym nabiegałem się bez skutku jeszcze przed świętami a którego zdjęcia prezentuję poniżej,które mam nadzieję przywołają miłe wspomnienie minionych świąt.


Obrazek


Obrazek


Żółta Gerbera/Gerbera/ kwitnie u mnie już po raz drugi a zatem nie spieszmy się z jej wyrzucaniem po przekwitnięciu ale trzeba pamiętać,że lubi częste i obfite podlewanie jeżeli jej wystawą jest nawet parapet wschodni.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek


Kolejny trzeci liść u obydwu Diffenbachii/Diffenbachia Schott/ już w całej okazałości.


Obrazek Obrazek


Obrazek


Jeden z nowych nabytków-Kalatea/Calathea/-drugie podejście.Roślina wg mnie pozornie łatwa w hodowli.Hodowla pierwszej skończyła się przed laty fiaskiem.


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek


Obrazek


Kolejny z nowych nabytków-Dracena wonna/Dracaena Fragrans/lubi jak wszystkie draceny pośrednie nasłonecznianie i zawsze wilgotne podłoże,nie lubi przesuszania-więdnie.


Obrazek


Obrazek


Trzeci z moich nowych nabytków po raz pierwszy w tym kolorze w mojej kolekcji-Storczyk/Dendrobium Nobile/ odmiana taka sama jak dendrobium niedawno prezentowanego-Yamamoto


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Pozdrawiam Wszystkich raz jeszcze.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”