Słoneczne rabaty 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Sabinko, wielkie brawa za cudowne fotki z motylich łowów ;:433 ;:433 czyżby moje były zbyt szybkie żeby je uchwycić. ;:306
Szkoda mieczyków, też się kiedyś z nimi pożegnałam z tych samych powodów.Tylko zarazę wnoszą do ogrodu, choć są takie piękne. ;:222
Czy u Ciebie zimowity już zakwitły , bo u mnie już witają zimę. ;:224 Ciekawe jaka ona będzie. ;:202
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4980
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Sabinko sliczne motyle, też uwielbiam je fotografować, ale u mnie aż tyle różnorodnych nie ma ;:185 A przynajmniej ja nie widziałam :wink:
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

:wit
Zagubiłam się podczas wakacji :oops:
Chyba odgapię Twoje podpory dla clematisów. Muszę je pozdejmować z siatki, bo sąsiad ścina wszystko na równo dwa razy do roku, niestety także moje clemki.
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5045
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Nifredilku!
Dzisiaj poleciał do Ciebie Novalis.
Myślę, że w Twojej glinie i w Twoich rękach "początkującego" będzie rósł dobrze i kwitł bujnie.
Posadź go w półcieniu, bo słońce mu szkodzi.

Buziaki - ;:196 Jagi
PS. Odbierz PW.
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Sabinko :)
Twój raj dla motyli, coś pięknego! ;:215 Gdy moje dzieci były małe, biegały ciągle koło budlei i próbowały łapać motylki. Fajnie gdy w ogrodzie tętni życie.
Dzięki za ciepłe słowa, na swój ogród mam teraz bardzo malo czasu, praca od rana do zmroku przez cały sezon. Ale zawsze coś kwitnie i cieszy oczy.
Różyczki wybieraj do woli. Grahamek z Jackmani czy innym fioletowym to świetna para, polecam! ;:7
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Kochani, wracamy do życia ;:138
Od piątku pada deszcz i dopiero dzisiaj odrobinę wyszło słońce, jakby nieśmiało pytając czy jeszcze je lubimy czy jednak zostawić to zasłonięte chmurami niebo. Nie pamiętam kiedy ostatnio spadło tak dużo deszczu, a w nocy mieliśmy prawdziwą burze, taką z grzmotami i błyskawicami. Cieszyłam się jak dziecko ;:131
Rankiem zrobiłam obchód i przechodząc obok rabat najnormalniej słychać jak rośliny i ziemia wchłaniają wodę. Postanowiłam też, że to dobry moment żeby dokonać wreszcie jakiegoś wpisu w swoim wątku. Tak więc wykosiłam trawę przy furcie i zapraszam do środka.
Na sam początek deszczowe zdjęcia, później powstawiam coś zaległego ( to, że mnie nie było na forum nie oznacza, że nie robiłam zdjęć :D )

Niesamowita jest też ilość gości, którzy mam nadzieję wybaczą mi moje zaniedbanie ;:4

Rozanko, nadszedł wreszcie ten czas kiedy i u mnie popadało.. Hurrraaa, od jutra zaczynam wsadzać cebule! Mieczyki zwykle wykopywałam we wrześniu, jak już uschły. Muszą przecież zdążyć ładnie przeschnąć przez zimą.
Dla ciebie ognista Alinka

Obrazek

Zuza, wzięłam twoją uwagę do serca i mieczyki powędrowały do kosza. Strasznie było mi ich szkoda i z ciężkim sercem patrzyłam jak giną w ciemnym worze, ale niestety musiałam to zrobić. Może za rok czy dwa zacznę przygodę z mieczykami na nowo.

Niezmordowana Bonica
Obrazek

Moniko, motyle wcale nie są takie szybkie. W czasie upałów robią się bardzo leniwe i powolne. Te u mnie były takie oszołomione gorącem, że potrafiły siadać na ludzi np na koszulkę u dzieci. Możesz sobie wyobrazić zachwyt dzieciaków ;:oj

Drugie kwitnienie First Lady.. jakaś taka bardzo różowiasta..

Obrazek

Jagi, nawet nie wiesz jak ja się cieszę tym Novalisem od ciebie. Tym bardziej, że sprawdziłam sobie historycznego Novalisa i normalnie padłam. Biedny i nieszczęśliwy, dwukrotnie zaręczony i dwukrotnie zaręczyny przerwała śmierć. Pierwszym razem narzeczonej, drugim samego Novalisa.. Prekursor niemieckiego romantyzmu.. ach, ach.. Może dlatego on taki niechętny do kwitnienia i rozrostu.. Może nadal, nawet w formie róży, umiera z powodu niespełnionej miłości :lol:

Dla ciebie jedna z twoich ulubienic (o ile dobrze pamiętam) J.W. Goethe

Obrazek

Sonia, masz całkowitą rację. Najgorsze jest to, że te przecenione mieczyki i tak nie zakwitły, a choróbskiem zdążyły porazić całe otoczenie. Sonia, nareszcie odpoczniemy od tego podlewania. Podkarpacie chyba najdłużej musiało czekać na deszcz.

Baldachimy Kleome ;:167

Obrazek

Grażynko, gdyby tak mieć hodowlę motyli ;:224 marzenie..

Obrazek

Dorotko, koniec końców doczekałam się deszczu. Mam nadzieję, że wszystko odżyje i jeszcze mnie zaskoczy długim kwitnieniem. W tamtym roku pierwszy przymrozek był 8 października ;:202 ;:202

Kobea ma jeszcze mnóstwo pączków. Nareszcie porządnie podlana obiecuje jesienną serię kwitnień.

Obrazek

Margo, witam tak doświadczoną ogrodniczkę w moich skromnych progach :wit Kolorowe rabaty to efekt dobrego wyboru zdjęć :;230 Ogólnie nie wygląda to tak wesoło. Ostróżki wysiewałam bezpośrednio do gruntu.. wyczytałam gdzieś, że nie bardzo tolerują przesadzanie i pikowanie.

Tutaj ostróżki bylinowe. Drugie kwitnienie.

Obrazek

Stasieńko, ku mojej rozpaczy nie wyszedł ani jeden zimowit ;:223 Kolejny rok kusi mnie dokupić kolejne, ale eM głosem rozsądku poradził mi dokupić krokusów jesiennych. Może faktycznie będą bardziej udane.. Póki co jestem rozdarta i nie kupiłam nic :roll: Powsadzam tulipany i sporą ilość wiosennych krokusów (znowu wyszło mi ponad 50 maleńkich cebulek) A zimowity będę podziwiała u innych.

Gloria Dei/Peace

Obrazek

Clem/Małgoś, u mnie w tym roku motyle swoją kolorystyką, ilością i ufnością wobec ludzi przerosły wszystkie poprzednie lata. Nie wiem czy to za sprawą budlei czy jeżówki zrobiły swoje, czy powinniśmy to raczej zawdzięczać temperaturze i ciągłemu słońcu. Jedno jest pewne, były dni, że ogród wyglądał prawdziwie bajecznie.

Równie bajeczna Pomponella.

Obrazek

Aniu, fajnie że jesteś ;:168 Podpory na klemki miały być tymczasowe i jak każda prowizorka będzie musiała przetrwać dłużej niż powinna ;:224 Póki co się sprawdza, zobaczymy jak się to wszystko pomieści po rozrośnięciu pnączy.

Powtórka Rhapsody in Blue

Obrazek

Ewo, moja najstarsza pociecha ma dobrą rękę do motyli. Nie mamy pojęcia jak to robi, ale one przerażająco ufnie siadają na jej dłoniach, koszulkach, włosach ;:oj
Ciekawa jestem czy po pracy w szkółce cieszy cię jeszcze praca we własnym ogrodzie.. Ogrodnik 24na dobę. Grahamek jest już na 90% zaklepany. Nadal trwają negocjacje dotyczące innych zakupów, mój eM to dosyć twardy zawodnik ;:306

Bardzo miło zaskoczyła mnie drugim kwitnieniem Pastella. Już myślałam, że to taki forumowy bubel, który piękny jest tylko na dobrze zrobionych zdjęciach. Jej pierwsze kwitnienie wyglądało jak nieszczęście. Brudny bladawiec, który przekwitając zrobił się limonkowo-zielony. Drugie kwitnienie jest znacznie ładniejsze i powolutku zaczyna zachwycać nawet mojego eMa, który zrobił się ostatnio różanym krytykiem :;230

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sir Trevor

Obrazek

Efekty ciągłego podlewania i obniżenia temperatur.. Bałtyk

Obrazek

Nie wszystko można uratować. Niestety aroniówki w tym roku nie będzie..

Obrazek

Coś takiego wyrosło po przesianiu ziemi w rabacie. Kiedyś mieliśmy tego ogromne ilości. Później padło, wyginęło. W tym roku po przewróceniu ziemi nasionka odżyły. Ktoś ma pomysł co to jest.

Obrazek

Tak wyglądają nasienniki

Obrazek
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Bieeeeeluń!
Narkotyk i trujący :;230
A do mnie babcia sprowadziła i naprawdę dobra rzecz ;:108
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Żartujesz sobie ;:202 a takie ładne i niepozorne.. Coś czuję, że będzie musiało zniknąć z rabaty.. Czy to jest jednoroczne czy samo się tak będzie wysiewało??
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Sabinko, czy Twoje zimowity miały wiosną takie długie liście, jeśli miały a Ty je ścięłaś,zamiast zostawić żeby same zamarły, to może być przyczyną, że teraz Ci one nie zakwitły. ;:108
Po deszczu w ogródkach wszystko odżyło a powojniki zwariowały, chcą nadrobić stracony czas.Tylko nie dawaj teraz nawozu azotowego żadnej roślinie, bo nie zdąży zdrewnieć i może zmarznąć zimą. :wit
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Stasiu, miały liście i to duże i wkurzające, bo do niczego nie pasowały. Oczywiście zostawiłam licząc na jesienne kwitnienie, a tu nic. Najgorsze jest to, że w ubiegłym roku było podobnie. Wiosną liściory, a jesienią brak kwiatów.. Może ja mam za głęboko wsadzone cebule?? ;:204
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Jednoroczne samosiewne ;:215
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Sabinko pozbądź się bielunia. Nigdy nie wiadomo czego dziecko zachce spróbować... a po tym bielubiu to jazdy są ponoć nieziemskie, na granicy życia... a Ty masz małe dzieci.
Wszystko pięknie kwitnie. No wszystko co pokazałaś. ;:333 :lol:
Ja od samego początku jestem zakochana w Pastelli. Jest przecudna! W każdej odsłonie. ;:167
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Słoneczne rabaty 2

Post »

Jaka ja doświadczona
Ja cały czas się uczę. I raczej efektów tej nauki nie widać.
Jeśli piszesz, że ostróżkę siałaś do gruntu, to dla mnie najlepsza rekomendacja, bo ja raczej nie mam ręki do siewów parapetowych
Teraz musze poszukać nasionek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”