Pod bocianim...... ogród 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9815
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

No to jak dwa kolory, to już kolekcja przeca! ;:306 To ja tez mam kolekcję, bo jedna rośnie, ale wciśnięta gdzieś za gąszczem, a drugą właśnie posadziłam :wink: Lubię te Twoje leśne widoki!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Pokazujesz to swoje urokliwe miejsce i ciągle się nim zachwycam. Te brzozy dają dobrą energię, nawet przez minitor... :uszy
Dorotko, u mnie Red Baron też jeszcze zelony, tylko same końcówki coś zaczynają się zmieniać. I muszę ją przekopać, bo zupełnie ją zasłoniły inne rośliny i nie widać jej. A ona jednak reprezentacyjna jest.
Buziaki zostawiam i lecę coś robić, bo tylko pranie poskładałam i dalej siedzę... :roll:
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Jolu z tym wiesiołkiem to wcale nie jest śmieszne, rozpanoszył się wszędzie ;:14 .
Ok to ja zadzwonię, jak bym ten czas znalazła i będzie bliżej a o samochód się nie martw, ja mam tylko terenowy ;:306 . A swoją drogą niezłą drogę Wam zrobili :;230.

Miłka - widzisz , ty też masz kolekcję szałwi, gdzieś :;230 . Cieszę się, że Ci się podobają, tylko foty się kończą ;:306 .

Dorotko brzozy tak maja działać. Red Baron się już pewnie zaczerwienił, pięć dni na niego psioczyłam ;:306 . Tak na serio to mało słońca ostatnio to i opalienizny chłopak nie złapał :D .

To już naprawdę ostatnie wygrzebane z zeszłego tygodnia, jutro zakończenie roku szkolnego i jazda Pod bocianie .. , a w planach zbieranie jagód, próba zdolności kulinarnych, będą ( albo nie ) jagodzianki :;230 .
Obrazek Obrazek samotne te dzwonki :( Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek TObrazek
Ten słup kiedyś zarośnie ;:306 Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Dorotko fajne fotki pokazujesz. Słup zarośnie szybciej niż myślisz :) A zółta różyczka śliczna :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7104
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Ale cudny szpaler malw ;:215 Ja też taki chcem...
I ja się cieszę, że koniec roku szkolnego. Nareszcie koniec porannych zmagań. Przez dwa miesiące. Kiedy urlopujesz?
A wiesz, że ja jagód nie lubię :oops: Wszyscy wokoło uwielbiają, to kupuję albo zbieram jak jest gdzie, ale ja sama nie jadam. Co innego poziomki. Te uwielbiam.
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Pytanie tylko mam odnośnie wsadzenia ściętej cebuli w ziemię, myślisz o rozmnożeniu?, z nasion czytałam że po 4 latach kwitnie, ale jak teraz zetnę to nasiona jeszcze nie dojrzałe, więc po co wsadzać obok w ziemię :?: .
Dorotko, a po co zostawiłabyś przekwitły kwiatostan na czosnku? Dla ozdoby prawda? :lol: Więc wtykasz obok i dalej zdobi i wiesz dokładnie, gdzie masz czosnek posadzony, jak już liście uschną.
Nasiona takiej ściętej łodygi są niedojrzałe więc nic z nich nie będzie.
Taki szpaler malw przed blokiem rósł też we Wrocławiu i był to piękny widok!
Ta resztka słupa skąd się u Ciebie wzięła? Sami wkopaliście? :shock: Świetna podpora dla pnączy! Co tam posadziłaś?
Dawno nie widziałem widoków ogólnych u Ciebie i widzę, że idziesz jak burza! ;:333
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42152
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Dorotko na dąb tym bardziej nie wchodź :;230 Malwy cudowne ale jakoś pod blokiem mi nie pasują, za to pod chałupą jak najbardziej. Same rośliny wyglądają uroczo. Mnie się Warszawa też nie podoba, a Tobie się nie dziwię jak się ma takie piekne miejsce na ziemi to Warszawa tylko jest koniecznością ;:222 Czym zarośnie słup bo nie mogę doślipić :;230
Nie wiem czy więcej zdjęć czy aż tak się zmienia Twoje siedlisko, ale wygląda bardzo ładnie. Przybywa tyle uroczych zakątków, a warzywnik zadbany i wyżywi Was w wakacje :lol:
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Dorotko, bardzo piękne szałwie i całkiem już pokaźne ;:215 Wiem co mówię, bo moje mają ledwie po 3 kwiatostany :( Róże pięknie Ci ruszyły i lilie :heja Szpaler z malw wpasuje się idealnie w miejsce, które sugerujesz ;:215 Ale one też tylko 2-latki, więc będzie trzeba w kółko dosiewać... To mnie trochę zniechęca do malw, chociaż jak się zastanowić to i dzwonki krótkowieczne, i ostróżki - a przecież wytrwale je sadzę ;:14
Awatar użytkownika
andowan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1506
Od: 16 lip 2007, o 07:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Dorotko-ależ u Ciebie cudnie ;:oj Zastanawiałam się, w czym tkwi sedno tego uczucia świeżości, gdy się spogląda na Twoje zdjęcia i teraz już wiem : to te ogromne drzewa, pod których okapem kryją się Twoje rabaty. Uwielbiam ogromne brzozy ;:108
Już sobie wyobrażam szpaler z malw, który masz zamiar posadzić ;:173 Sama ich nie uprawiam, bo zawsze dopadała je choroba grzybowa, która ogałacała je z liści i osłabiała kwitnienie. Może teraz są już nowe odmiany mniej podatne na choróbska.
Awatar użytkownika
Danio
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 8 lis 2006, o 18:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Dopiero dziś zobaczyłam, że masz piękne, głowiaste wierzby, tak kiedyś charakterystyczne dla naszego krajobrazu. Uwielbiają je liczne gatunki ptaków. Pilnuj ich dobrze, może zamieszkają w nich sowy?
Nad moim domem od kilku dni lata pójdźka i krzyczy swoje pójdź, pójdź... Ja nie jestem przesądna, ale mój pies się denerwuje, stoi na tarasie i szczeka :wink:
Pozdrawiam Dorota
Żyjesz tylko raz, ale jeśli żyjesz dobrze, to wystarczy /Joe E. Lewis/
Ogród za borem
Ogród za borem cz. 2
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Szpaler malw widok obłędny i potwierdza to ostatnie tendencje, ze wracamy do roślin tzw.ponadczasowych - astry, dalie, cynie, rumianki, floksy a tarasowo-balkonowe niezawodne pelargornie.

Dorotko a dzwonek zadzwoni po swoich przyjaciół nawet się nie obejrzysz a wokół będzie busz, czego Ci życzę z całego serca.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

Witaj Dorotko, masz miejsce do którego chętnie się wraca,szpaler malw rzeczywiście urzekający ,ale ta rdza na malwach jest okropna trzeba by było pryskać ,zanim ona sie pojawi tak profilaktycznie ,bo jak się już pojawi to nic z nią nie powalczysz,ale pasowałyby w Twojej posiadłości ,ogród bardzo sie powiększył,co doskonale widać na fotografii ,znowu tu wrócę ,bo tu jest sielsko,pozdrawiam i milej niedzieli życzę ;:196
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Pod bocianim...... ogród 2015

Post »

:wit Cześć Dorotko ;:196 widać przestrzeń w ogrodzie... :D i ładne nowe rabaty ;:215
Czy szacowna różyczka pokazała kwiaty :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”