Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu , Twoje róże dość gęsto rosną , swoje posadziłem no 70, by miały ''przewiew''. Niektóre wielkie krzaczory , przerastają się. Ale te mniejsze za rzadko. Kupowałem w ciemno , bez znajomości tematu , jak duże rosną. Przypuszczam , że hiacynty potrzebują ziemi lekko kwaśniej , a na pewno corocznego wykopywania i dwukrotnego nawożenia wiosną. Wtedy będą kwitły . Widziałem hiacynty ma wrzosowisku , tam jest kwaśna gleba i luźna.
Awatar użytkownika
fiskomp
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 1 wrz 2010, o 21:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie 6a

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

:wit

Na taką pogodę śliczna różanka poprawia nastrój, od razu uśmiech na twarzy.
życzę Ci Wandziu miłego odpczynku na tych fajnych fotelach.
tade k pisze: Widziałem hiacynty ma wrzosowisku , tam jest kwaśna gleba i luźna.
Coś w tym jest, mam kilka kępek hiacyntów na różnych rabatach (wszystkie posadzone w dwa lata temu) i tylko jedna kępka się powiększyła z trzech mam siedem, w innych jest tyle samo co sadziłam, a jeszcze innych ubyło. Ta powiekszona rośnie właśnie na wrzosowisku i pomysleć, że je tam wściubiłam tylko i wylącznie z braku miejsca. ;:223
Zieloni podopieczni u Fiskomp'a
Pozdrawiam - Baśka :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11636
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu jak oglądam Twoje róże w bukszpanach, żurawkach i innych kompozycjach, :) to nawet deszcz ze śniegiem jakoś mniej uciążliwy się wydaje.
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Nie załapałam się na posiedzenie w nowych fotelikach :;230 Nic to, następnym razem, niech ci dobrze służą. Ciekawe czy znajdziesz czas, bo ja w swoich siadam tylko jak są goście ;:224
Paskudny śnieg dziś u nas, jakoś nie nastraja świątecznie.
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Foteliki bardzo stylowe, świetnie wpasują się w kwiatowe rabatki ;:215
Co do przesiadywania na nich, to Aprilek ma rację, koniecznie musisz często zapraszać gości, żeby móc rozkoszować się ich wygodą ;:306
Wandeczko, ściskam świątecznie, przesyłając w Twoim kierunki ciepłe myśli i równie cieple promyki wiosennego słonka ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16061
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Stasiu, "autostrada do różanego nieba" - jakie piękne określenie. Chciałabym, żeby kiedyś tak było, aby wszystkie róże zakwitły jednocześnie, ale wiadomo jak to z nimi jest. No ale staram się, jak mogę i kupuję, zwracając uwagę na terminy kwitnień. Może uzyskam choć meleńką namiastkę nieba. :D

Tajeczko, jakie rachityczne Twoje róże? Przecież sama widziałam twoje piękne i rozrośnięte The Fairy i aż pozazdrościłam takiego poletka. Z cebulowych to ja już nie sadzę hiacyntów, bo też na drugi rok miałam takie mocno ażurowe. Teraz tylko tulipany, no i krokusy.

Pulpa, jestem pewna, że już posadziłaś swoje różyczki mimo tej paskudnej aury. Tak czy owak, dobrze się nawodnią i dzięki temu lepiej się przyjmą.

Aneczka1979, podpórki kupowałam w OBI, ale to już było ze dwa albo tzy lata temu. Ostatnio nie widziałam, ale są jakieś inne, więc warto sobie popatrzyć.

Danio, no właśnie, 10 minut to tyle, żeby wypić kawę, a i to nie do końca, bo wstajemy z kubkiem w ręku i łazimy po rabatach.

Takasobie, tak, hiacynty są zdecydowanie przereklamowane :lol: Ale na parapet warto czasem sobie postawić.

Tadziu, wielkie krzaczory muszą mieć trochę miejsca. Ale moim marzeniem jest mieć właśnie takie wielkie. A ponieważ moje nie chcą się tak rozrastać, to sadzę gęściej. Rabatówki tej samej odmiany mogą sobie rosnąć blisko, tworząc jakby jeden większy krzew.
Co do hiacyntów, to jak dla mnie - za dużo zachodu :wink:

Fishkomp, ja niby mam kwaśną ziemię, ale z hiacyntami się pożegnałam, gdy wymarzły całkowicie w 2012 roku. Tulipany są jednak wytrwalsze, choć nie pachną tak jak hiacynty. Dziękuję Ci za życzenia spędzania więcej czasu w fotelach. Może kiedyś to w końcu nastąpi.

Cyma, ja też oglądam zdjęcia między pasztetem a schabem i śledziami. Zawsze to jakoś weselej ;:173

April, Jolu kochana, i tak byś się nie załapała, bo kiedy Ty byłaś, foteli jeszcze nie było. Ale teraz to już zapraszam na posiedzenie, tym bardziej że jeszcze kanapa dołączyła ;:136

Mufeczko, w takim razie zapraszam gości - Ciebie na ten przykład. Posiedzimy, pogadamy ;:136 Dzięki za życzenia i wzajemnie ;:196

Justi, no mam ci ja takie dwie słoneczne rabaty. Słoneczne ze względu na kolorystykę. Niestety, nigdy podczas twojej bytności róże tam nie kwitły. Jedna to ta na podwyższeniu z tyłu ogrodu, ta z Grahamem. Rosną tam jeszcze Crocus Rose, Pat Austin, Twiggy's Rose, Gebruder Grimm, Clair R., Gartenspass, i niedaleko Pilgrim. Teraz doszły Schloss Eutin.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

A ta jest druga słoneczna. Tu mam pomarańczowe Flora Danica, Kenty, Profesor Kownas i kilka innych. Przeplecione kocimiętką od Mufki. Dojdą Hansestadt Rose i Lions Rose. Upchane będzie do niemożliwości :D
Obrazek
daffodil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2217
Od: 22 lut 2011, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Witaj Wandziu ;:196 ,

Przydreptałam do Ciebie i utknęłam... Super podsumowanie Twoich róż, chociaż dotarłam tylko do strony 14..Mam nadzieję, że będę miała trochę czasu i ogarnę cały wątek. Tym bardziej, że opisy róż są super i wiele pomagają.
Na razie zmykam, ale wrócę z pytaniami....
Pozdrawiam serdecznie ;:167
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu, niestety 3 zostały i musiałam zadołować ;:145 . Okazało się, że jest ich 7, a mnie się zdawało, że tylko 5. Grad, śnieg, deszcz.... i tak na zmianę. Poza tym 'siłki' nie takie po zimie. No i mój eM nie wie, jak wygląda szpadel, co dopiero kopanie dołków ;:306 .
Po świętach powoli posadzę tę resztkę :cry: .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
tade k
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6869
Od: 5 lis 2010, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu , to taka przyczyna gęstego sadzenia róż. To jak u mnie z liliowcami , też je upycham , choć mówią mi , że za gęsto. Ale miejsca brak , a ja wszystko chciałbym mieć. Hiacynty bez wyjątku to z zakupionych w sklepach na jakieś wiosenne okazje , wyrzucić szkoda , szły na działkę.. :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25143
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

No i co? Dobrze, że mnie posłuchałaś?
Nieprzyjemnie na dworze. Ale od wtorku ma się już poprawiać, więc będziesz mogła dokończyć cięcie
Ja też, chyba też obetnę już wrzosy
Awatar użytkownika
marzena06
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3072
Od: 4 cze 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu wspaniałe fotele do ogrodu ,tylko mam pytanko do siedzenia i wypoczywania te meble ,czy raczej dekoracja ogrodowa ??? mnie takie mebelki parzą i usiedzieć nie mogę spokojnie na nich ,zawsze coś wypatrzę i już koniec ;:306 ;:306 ;:306
Kwiat jest uśmiechem rośliny Pozdrawiam Marzena
Moje wątki
Marzenkowo cz.1
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu, ciesz się, że tak się stało - myślę o braku Eifelzauber i zastąpieniu jej Schloss Eutin :D Mam obie róże i uważam, że Schloss zdecydowanie ładniejsza. Fakt, że Eifelzauber była u mnie pierwszoroczniakiem i w związku z tym kwitła słabo, ale pamiętam, że sam kwiat mnie rozczarował - taki był nijaki, "ginący w tłumie". Pewnie z powodu koloru - brudny róż... ;:224 Hm, jestem ciekawa jak będzie w tym roku bo krzew bardzo się rozrósł :D
Bardzo piękne fotele zakupiłaś (takie mi się marzą) - niech Ci służą jak najdłużej ;:108
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Pod dębami cz.14 - róże wspominać będę

Post »

Wandziu foteliki super słoneczna rabatka też :wit ,

PS.
tak kusicie z Justi tymi crocus rose a ja juz nie mam gdzie wciskać ;:124
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”