Kosiarka - niedroga - jaka

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Bo ci wszyscy "uczciwi" sprzedawcy podają maksymalna moc silnika przy najwyższych obrotach, a kosiarki zazwyczaj chodzą na ok 2.9-3 tys obrotów
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Czyli z tych co podałem to chyba najbardziej zbliżoną moc ma RLM5319SMEB RYOBI 3,6KW(5,5KM)
Oglądałem też Kosiarka spalinowa z napędem LM21SW ARIENS podana moc w KW wynosi 3,7 natomiast w KM 6,5,szczerze to zgłupiałem i nadal mam dylemat co kupić.
Cena Ariensa jest prawie dwukrotnie wyższa(skłaniam się do RYOBI)
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Popatrz na Victus VSS 53 TK Allroad 4 ma dobre opinie, wolałbym ją niż RYOBI, Stiga ma niby silniki 5.5km
attex
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 25 mar 2012, o 14:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Zamówiłem Oleo-Mac GV 53 TK Allroad 4 podobno jest to to samo co Victus VSS 53 TK Allroad 4
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Jest tak jak Pzzg pisze, sprzedawcy podają ostro wyśrubowane moce. Chwyt marketingowy i nic więcej. Czytaj moc z tabliczki znamionowej i przeliczaj.

Moc mojego Ariensa może być podawana (jak zresztą nie tylko przy tej maszynie) jako moc na wałku, bez noża i przy wysokich obrotach. Jak maszyna zaczyna pracować przy obciążeniu noża i w optymalnych dla silnika obrotach to już ma tylko procent tej idealnej mocy.

Wiedz jednak o jednym, 4-5 KM to naprawdę sporo dla kosiarki. Tylko marketing i zapędzający się (na własną szkodę) sprzedawcy budują opinię, że kosiarka to powinna mieć silnik od samochodu aby pracowała porządnie. Tak samo ma się sprawa z traktorkami. Jak się kiedyś zaczęły pojawiać Craftsmany z silnikami 20KM to się zaczął chory wyścig. A tak naprawdę 13-15 KM wystarczy w zupełności.

Post zmod, pomid.
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

attex pisze:Mam jeszcze pytanie dotyczące mocy kosiarek,dlaczego różne kosiarki posiadające podobno 5,5KM mają różną moc podaną w KW np.
Kosiarka spalinowa z napędem DYM1560AQ STERWINS 2,57KW(5,5KM)
Kosiarka spalinowa z napędem RLM5319SMEB RYOBI 3,6KW(5,5KM)
Kosiarka spalinowa z napędem M53-190WFX MCCULLOCH 2,4KW(5,5KM)
Szukam kosiarki o mocy co najmniej 5,5KM,ale w przeliczeniu żadna z nich nie ma takiej mocy
1KW=1,36KM
Gość w punkcie z sprzętem ogrodowym tłumaczył mi że użytkowników kosiarek powinna interesować nie maksymalna moc tylko ta faktyczna, z która mamy do czynienia kosząc trawnik (użyteczna). Przy obrotach rzędu około 3 tyś rpm, moc użyteczna to: moment obrotowy * 0,59. Jako że mam kosiarkę AL-KO z silnikiem B&S 450 co ma maksymalnie 3,87 KM to użytkowej mocy mam niecałe 2,7 KM, ponoć...
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Trafiłaś na mądrego sprzedawcę. To co jest podawane w sklepie to marketing :)
sebi_milena
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 26 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

No właśnie, gość wydawał się mieć widzę i otwarcie o tym mówił. Ale najlepsze że zagadałem go ws. tych różnie podawanych mocy na dziale traktorków ogrodowych sądząc że to sprzedawca. A okazało się że on akurat przechodził a jest z działu serwis sprzętu ogrodowego :-) Poszedłem do niego jeszcze później i chwile rozmawialiśmy. Wspominał też że 2-3 konie mechaniczne mocy użytecznej to jest sporo i taka kosiarka obrobi większość normalnych, przydomowych trawników. Wydało się to sensowne, w dodatku gość nie skupiał się na jednej marce tylko wymieniał różne, co przekonało mnie że nie jest "człowiekiem jednej firmy". Wybierając kosiarkę dla siebie, patrzyłem na moc już nieco inaczej; dlatego też wybór podstawowej jednostki b&s 450.
Awatar użytkownika
Xeper
100p
100p
Posty: 171
Od: 27 maja 2014, o 16:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

A jakie macie doświadczenia z wózkami Vikinga z ABSu? Chodzi mi po głowie model MB443 z silnikiem B&S 450E. Kosiarkę oglądałem w "realu" i bardzo mi się podoba: świetne wykonanie, super opcja regulacji wysokości przyciskiem i co najważniejsze: kosz, który bardzo mało wystaje za tylną oś, Dzięki czemu kosiarkę wygodnie się prowadzi, bo nie kopie się butami w kosz...
Ten rok jest rokiem wielkiej nauki. Wiem, że nic nie wiem ;)
macin21
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 24 wrz 2014, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

pzzg pisze:Popatrz na Victus VSS 53 TK Allroad 4 ma dobre opinie, wolałbym ją niż RYOBI
A można wiedzieć dlaczego? Sam mam chęć na Ryobi (widziałem, oglądałem, dotykałem i nawet mi się podoba), podobno ta marka ma dobre opinie w krajach zachodnich.
AmaPoland
200p
200p
Posty: 441
Od: 8 paź 2013, o 09:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Xeper,

doświadczenia z tworzywem Vikinga mam jak najbardziej pozytywne. Vikinga chwalę zawsze i wszędzie.

Czubi2000,

Ja bym wziął Stigę. Dobrze wykonana maszyna. Vari jest bardzo kuszące bo znam duże maszyny tej firmy i są naprawdę solidne. Nie wiem jednak jak z serwisem i czy wszystkie części są dostępne od ręki.
pzzg
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 5 maja 2013, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zielona Gora

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

macin21 pisze:
pzzg pisze:Popatrz na Victus VSS 53 TK Allroad 4 ma dobre opinie, wolałbym ją niż RYOBI
A można wiedzieć dlaczego? Sam mam chęć na Ryobi (widziałem, oglądałem, dotykałem i nawet mi się podoba), podobno ta marka ma dobre opinie w krajach zachodnich.
Ryobi tez mi się podoba, szczególnie te Subaru :D ale serwis jest jeden na całą Polskę co nie wróży niczego dobrego.
Zaryzykował bym z Ryobi gdyby był model bez napędu, noż 48cm, w cenie max 999zł.
A tak szukam dalej swojej kosiarki, ostatnio wpadła mi w oko , VICTUS VSP. Silnik Loncin 159cm, chińczyk ale ma całkiem dobre opinie.

Zmod, pomid.
mareliusz23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 16 mar 2015, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Kosiarka spalinowa ,niedroga

Post »

Ja mam Alco i powiem ze daje rade .Kosze nią co tydzien ponad 1000m i jest oki.
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”