Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

To mu się lud pięknie odwdzięczył za tą dbałość o higienę. ;:306
Dorotko widzę, że stresa odreagowałaś na zakupach jak na prawdziwą kobietę przystało.
I dobrze, będzie wiosną pięknie. ;:333
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
alana
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2439
Od: 2 wrz 2007, o 22:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Węgorzewo

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Super tulipany, po 5 szt. to i tak dużo, zawsze ładne i kolorowe kępki stworzą.
Właśnie dzisiaj wycięłam marcinki, jeśli wolisz to możesz swoje zostawić (jeśli ich mączniak nie zaatakował), tylko mogą te główki kwiatowe zacząć się sypać i "przyozdobić" ogród. A wycięłam jeszcze z drugiego powodu - żeby mniej prac porządkowych na wiosnę zostało. Zawsze co roku większość z tych późniejszych bylin zostawiałam na zimę i potem za dużo tego nagromadzało się, a jeszcze tegoroczna przygoda ze skaleczeniem oka wyschniętą monardą mnie spotkała,to monardy pierwsze poszły pod ostrze ;:306

Gratuluję tej 30-ki :wink:
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko, na zdjęciu ledwo widać sławojkę w oddali więc nie wiem, czym się przejmujesz? I chyba jest z drewna więc ładna. Tym bardziej jak porównam ja ze swoją obdrapaną :oops:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42149
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

No to będzie piękne poletko tulipanowe, a jakie różnorodne :D
Czytam o trawie pampasowej i Dorotka pisze że korzenie (część podziemna) zagniwają, to może trzeba dobrze zdrenować glebę piaskiem itp.
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko- nie dobijaj mnie może im się uda? . U mnie to do -30 dochodzi ;:202

Jolu - ja znalazłam paragon za zakupy i przypomniałam sobie, że w ogóle kupiłam i wsadziłam. ;:223 Za historię sławojki dziękuję ja nie znałam ale nie wiem czy to wystarczający powód na pozostanie . W parku sławojka, wybaczcie ale trochę nie pasuje.

Martuś - dziękuję za tyle miłych i ciepłych słów. Dobrze z braku czasu i szczerze chęci już do prac ogrodowych zwiążę tylko miskanty, tylko które to są ;:224

Iwonko dobrze że się przydałam do czegoś, znalazłaś?

Wandziu kochana dobrze, że chociaż Ty mnie nie zdołowałaś, może u mnie będzie jak u Szmitów ;:224 . Z drugiej strony to strasznie sprzedawcy wprowadzają w błąd.

Grażynko tak, ja bym jeszcze szalała ale mam taki sznur u szyji ;:306

Alicjo - dziękuję 30-stki :wink: , liczę że będzie pięknie, niestety poszłam na żywioł i nie wzięłam sobie rad Jacka do serca o sadzeniu w doniczkach. Po prostu za leniwa byłam, a jeszcze przy tylu pomocnikach a każdy ma swój plan sadzenia to świra za przeproszeniem można dostać a jeszcze z doniczkami to już.. Mam nadzieję, że nornice mnie oszczędzą.

Jacku tak drewniana, w ogóle cały sezon chodziłam mi po głowie, bo w ten kadr właziła, ale teraz jak pusto to już w ogóle. Już wspominałam eM-wi, że ta sławojka wygląda jakbyśmy na wsi byli :;230 o on na to :shock:

Marysiu ja już nawet nie wiem gdzie są wsadzone, a miałam taki misterny plan :;230 ta w kółko chciała tamta w krzyżyk ;:223 ..
Oj mam nadzieję, że dadzą radę , wsadziłam na górkach z piachem......., dorzucę im więcej liści jak pojadę.

Dobrze fot nie ma, ale widziałam że zaczęliście wspominki to lecę oglądać , duszę i oko nacieszyć.
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Marysiu, tak właśnie trzeba zrobić, drenaż jest niezbędny... Ale spece mówią, że mimo odpowiednich zabiegów i tak może przemarznąć... Więc jak mam sporą już roślinę, ze trzy lata ma, to jej nie zostawię w gruncie, bo ciężko u mnie zimą... To "może" mnie nie przekonuje, a mając jeden egzemplarz, nie będę ryzykować... A wyczytałam to wszystko na naszym forum, tam są lepsi ode mnie, jeśli chodzi o Trawy... Ale Dorotka może próbować, co jej szkodzi... A może ma cieplej zimą... I jej Pampasowa da radę...
Wanda pisze, że w ogrodzie w Ciechanowie rośnie bez problemów... Może warto próbować... :)

Dorotko kochana, nie chciałam Cię dołować, ja zawsze piszę, bez owijania, tak już mam... Wybacz proszę... Ale jak się zmienię, to już nie będę ja... Wybaczysz mi... ;:196
Ciut się poprawiłam wyżej pisząc... :uszy
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
heliofitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7921
Od: 2 cze 2010, o 11:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Znalazłam, znalazłam...ale tak długo czekały, że połowa zawartości jednej z paczek zgniła :roll:
Resztę posadziłam i teraz czekam na kwitnące tulipany ;:170
Pozdrawiam Iwona
Domowe Ogród
Spis treści
DTJ_1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3539
Od: 14 lis 2013, o 15:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: 60 km od W-wy

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Widzisz chociaż część uratowana ;:138 . Ja to taki sklep wysyłkowy znalazłam, że w przyszłym roku też zakupy robię, a i gratisy dają, czyli coś co tygrysy lubią najbardziej ;:306
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko tulipanki u Ciebie ładnie przywitają wiosnę :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5492
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko lista zakupionych tulipanów ;:224 Będzie co oglądać wiosną ;:108
Gratuluję 30-stki ;:168
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Dorotko, widzę, że poszalałaś tulipankowo, no to wiosną będzie się znów działo ;:108, czytałam o wątpliwościach związanych z trawą pampasową, miałam kiedyś przepiękny egzemplarz, posadziłam ją na samym początku również nie świadoma tego, że nie zimuje, a że wówczas jeszcze tu nie mieszkaliśmy, to nawet jej nie zabezpieczyłam. Zima była dość sroga, kiedy więc zakwitła wieloma pióropuszami wszyscy wpadali w zachwyt nie wierząc, że zimowała bez okrycia, nie było osoby, która by się nie zatrzymała przy niej. Dała radę dwie zimy i gdyby nie fakt, że kolejnej została zalana wodą, a w nocy było mroźno, może byłaby do teraz? Potem próbowałam jeszcze z inną, ale ta pomimo okrycia nie dała rady, więc może to też zależy od egzemplarza?
Awatar użytkownika
kaja_krys
200p
200p
Posty: 202
Od: 17 lip 2012, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze lubelskie

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

Wpraszam się do Twojego ogrodu. Podoba mi się, jest taki sielski. A najbardziej zazdroszczę Ci bocianów. Bardzo. Kocham te ptaki, są takie piękne. Mogłabym je oglądać ciągle.
Ja na weekendy jeżdżę do swojego ogrodu kilkadziesiąt kilometrów, a trasa którą jadę nazwałam na swój prywatny użytek "aleją bocianów". Po drodze jest kilkanaście bocianich gniazd. Jeszcze kilka lat temu 10 gniazd było zamieszkałych, w tym roku niestety tylko bodajże 6 gniazd. Gniazda puste niszczeją, a bocianów do zasiedlenia nie widać.
W tym roku miały ciężką wiosnę i aż żal było patrzeć na marznące ptaki, które stały na miejscach nie ośnieżonych i oblodzonych. Miały problemy z pożywieniem, część odleciała na południe.
Miejmy nadzieję, że młode ptaki wychowane na tym terenie wrócą i zasiedlą pustostany.
A tak na marginesie: 60 km od stolicy diabeł nie może mówić dobranoc - za blisko, pomimo mgieł.
Pozdrawiam Krystyna
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Pod bocianim gniazdem - gdzie mgły i diabeł mówi dobranoc

Post »

No i znowu czeka mnie robota! Nie zapisywałam, jakie kupiłam tulipany, a tu okazuje się, że kiedy będziesz preznetować swoje, siłą rzeczy będę chciała porównać. O ileż byłoby mi łatwiej, gdybym wiedziała, co mam.
Bociany - czasem latają i nad moim ogrodem, nawet czarne, ale teraz przecież ich nie widuję.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”