Jakie nasadzenia koło drzewa?

Drzewa ozdobne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Jakie nasadzenia koło drzewa?

Post »

Mam jeszcze niezagospodarowaną wysepkę: 1,8x2,5m. i posadzoną pośrodku wierzbę całolistną. czy podpowiecie mi co można by było dosadzić (max wys.2m) by efektownie pasowało do tej wierzby (to okaz sentymentalny-pierwsze drzewko na naszej działce wybrane przez żonę-więc nie mogę jej przesadzić) Obrazek

Poprawiłam temat, samo słowo "Pomoc" niewiele mwi, tak będzie chyba bardziej zrozumiale :) Nalewka
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Czy dobrze odczytałam porę zrobienia zdjęcia? Czy to strona południowa czyli bardzo nasłoneczniona?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

jest to praktycznie strona południowo-wschodnia - słońce jest do godziny15.30-16.30.
Pozdrawiam. Mirek.
Griseum
200p
200p
Posty: 237
Od: 22 sie 2008, o 14:34
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

To może:
Dookoła "wysepki" niski, strzyżony w kostkę bukszpan. Z przodu, przed wierzbą, nisko szczepiony, bądź wyprowadzony na jednym pniu, czerwonolistny krzew.
Ale z sadzeniem bukszpanu byłoby trochę roboty :wink:
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

pomysł z bukszpanem fajny. mam już w planie w innym miejscu robić dużą rabatę też obwiedzioną bukszpanem w kostkę w której na pierwszym planie będą surmie.
jak gęsto sadzić bukszpan by ładnie wyglądał?
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Mirasku, jeśli chcesz to mogę ci zaprojektować taki kawałek zieleni - oczywiście za darmo :) mogę zrobić kilka wersji a wy będziecie mogli się wypowiedzieć na ten temat :)
tylko do wtorku jestem uziemiona przez projekt który robie z brukselską firmą i ogólnie kiepsko u mnie z czasem - ale jeśli masz ochotę to daj znać :)
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
Griseum
200p
200p
Posty: 237
Od: 22 sie 2008, o 14:34
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

@mirasek - znalazłem ciekawą stronę, która może okazać się pomocna (chyba można tutaj wstawić link?):

http://poradnikogrodniczy.pl/bukszpan.php
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6526
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Griseum, można wstawiać odnośniki, ale akurat o bukszpanie mamy u nas lepsze, bo bardziej praktyczne wiadomości, wystarczy wpisać hasło "bukszpan" w naszej forumowej wyszukiwarce, a znajdziesz to, czego szukasz. Wcale nie musimy szukać w googlach, skoro mamy tyle ciekawych rzeczy na naszym forum :D
Np.
- Bukszpan - podstawowe pytania - BAZA
- Bukszpan na żywopłot - jak szybko rośnie?
- Jak rozmnożyć bukszpan?
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Griseum
200p
200p
Posty: 237
Od: 22 sie 2008, o 14:34
Lokalizacja: okolice Torunia

Post »

A faktycznie :D
Założyłem, że forum było "przejrzane" - nie ja pytałem. Stąd link kierujący poza forum. Zawsze to jakieś urozmaicenie...
Następnym razem przeszukam najpierw forum...
Awatar użytkownika
mirasek
200p
200p
Posty: 372
Od: 12 gru 2007, o 16:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post »

'Dianek' - jak najbardziej jestem zainteresowany Twoją propozycją. Korzystam z rad doświadczonych ogrodników.

A co do szukania na forum o bukszpanie - to na razie jestem uziemiony z internetem i korzystam dosłownie po 2-3 min dziennie do końca września, dlatego dziękuję za wszelkie nasunięte linki. Uwierzcie mi jakie to ograniczenie.
Pozdrawiam. Mirek.
Awatar użytkownika
dianek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 895
Od: 24 lip 2008, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

mirasku jeśli możesz bardzo proszę o przesłanie mi fotki tego fragmentu + fotki otoczenia i wymiarów tego kwadraciku na e-mail

dopisz też co bardzo byś tam chciał a czego na pewno nie chciał jeśli takie roślinki istnieją :)

na e-mail będzie mi wygodnie zerkać a projektem zajmę się jak najszybciej (mam parę przerw na uczelni między zajęciami więc sobie je chętnie umilę:D)

mój e-mail:
diana.socha@tlen.pl
Pozdrawiam, Diana
Mój ogródek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OZDOBNE, pnącza”