Ogród Różą malowany

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi dziękuję za pelargonię ? Prima Vera. Jest faktycznie piękna i w pierwszej chwili myślałam że to różyczka, pustaczek, które uwielbiam. Kiedyś nie lubiłam pelargonii, kojarzyły mi się z dzieciństwem, bo wtedy były popularne. Nie lubiłam ich zapachu i lepiących mszyc. Ale nowe odmiany są takie egzotyczne niemal, że od zeszłego roku je zaakceptowałam. Nawet próbowałam dwie przezimować ale...brak podejścia odpowiedniego zemścił się okrutnie. Jednym słowem ...ususzyłam :;230 :;230
Teraz jak trafię na ładną odmianę to z pewnością kupię. Mam jeszcze jedną niezasiedloną donicę ;:170
Znów przepiękne róże. Mi stanowczo brakuje takich w kolorze szampana ;:224
Baw się dobrze :wit
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Sharifa Asma - uwielbiam tę różę ;:167 Byłam niegdys pierwszą osobą na forum, a może nawet i w kraju, która ją miała, a teraz jak widzę, stała się popularna - i dobrze, bo jest niezwykle delikatna i urokliwa, a jej zapach jest cudowny ;:224
Petticoat - to róza której do tej pory nie mam, ale miałam niegdyś ją mieć i to w ilosci 18szt., gdy stałam przed wyborem białej, okrywowej rózy do okrągłego klombu na rondku przed domem. Wówczas wybór padł na Aspiryn Rose, którą posiadaczki białych okrywówek odradziły mi Petticoat polecając mi Aspirynę. Czy to był dobry wybór? Sama nie wiem do dzisiaj ;:173 Lubię Aspiryn Rose - kwitnie bardzo obficie, jest zdrowa, ale ... nie lubię, gdy rózowieje po deszczu. Bardzo tego nie lubię :? A jaka jest Twoja opinia o Petticoat?
Czyli co, Elwirko, polecasz do różowości Garden of Roses?
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi Belmonte też mam i jest tak jak piszesz elegancka w każdym calu. Czekam na następne jej kwitnienie. Robisz bardzo piękne zdjęcia, widać że przykładasz się do tego.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Różą malowany

Post »

No to już czekam na relację z Łańcuta.
Twoje róże na pewno nie gorsze a może i okażą się lepsze . :uszy
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi o ironio najczęściej kobietę zrozumie druga kobieta, tylko często się do tego nie przyzna. ;:131
Też niecierpliwie czekam na relację foto.
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Różą malowany

Post »

hej Elwi,
ależ masz kolekcę róż...same gwiazdy. potwierdzam twoje słowa o dobrej sadzonki - mogłam się o tym przekonać na włąsne oczy, ponieważ większość róż mam w ilościach po dwie-trzy sztuki i bardzo dobrze wówczas widzę różnice między sadzonkami. sadzę dwie obok siebie, aby uzyskać efekt dużego krzewu, w tym samym podłożu. jedna rosnie jak szalona, druga obok się męczy.
co do zmienności kobiet - ja np. rzadko pochylam się nad pojedynczym kwiatem - interesuje mnie pokrój, kształt krzewu i ilość i układ kwiatów, czy ogólnie mówiąc cała kompozycja z uwzględniem tła. dlatego tak rzadko robię zdjęcia pojedynczych kwiatów. nie przepadam za różami kwitnącymi w pękach na długich łodygach - lubię zwarte krzewy z równomiernie rozłozonymu pojedynczymi kwiatami. najbardziej na chwilę obecną podoba mi się jako całość Leonardo da Vinci i Mary Rose.
jak tam urlop sie udał?
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17031
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Różą malowany

Post »

:wit Elu
Cudne róże wszystkie ;:167
Deep Impression bardzo ąłdna.Na Edenkę to mam chrapkę,Aby udało mi się ją dostać na jesieni. :D
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi pisze:Aniu-Annes77 ja też mam bardzo pokaźną listę na jesień, a Majka... zawsze pokazuje
nowe pięknoty i podejrzewam,że jeszcze nie skończyła :;230 Dla Ciebie Eden - bezpieczna, bo nie musisz wpisywać na listę chciejstw
Majeczko-majka411 Deep Impression to jedna z najsilniejszych i zdrowych róż, bierz ją w ciemno ;:333 Dla Ciebie inne ujęcie Deep Impression
Obrazek
:wit Elwi nie skończyłam ;:306 świetnie, to ujęłaś ;:180
Kuś mnie ...kuś Deep Impression.... ale poproszę zdjęcie jak ona rośnie.... i troszkę więcej informacji o jej walorach ..... :D
Powiedz mi czy jej kolor jest dokładnie taki jak na twoim zdjęciu? to dla mnie bardzo ważne i jak duży jest kwiat ;:204
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11701
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Elwi na ostatnim zdjęciu co to za powojnik? Czyżby bylinowy?
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Petticoat też kiedyś za mną chodziła, jakie masz o niej zdanie Elwirko?
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Witam po krótkiej przerwie ;:7 Wróciłam w swoje pielesze i na start dopadło mnie mnóstwo obowiązków - ledwo zipię :( Ogrodzio wygląda jakby mnie nie było co najmniej miesiąc - upały na zmianę z ulewami zdewastowały co się dało ;:145 Na domiar złego nie miałam jeszcze okazji kiwnąć palcem na rabatkach, więc dewastacja postępuje nadal...
Obiecałam Wam foto-relację z Łańcuta - zamieszczę ją najpierw, a na Wasze posty odpowiem za chwilę. Podczas mojej wizyty ogród różany w Łańcucie był już trochę "przechodzony" - wiele róż zaczęło przekwitać a nikt tam na bieżąco nie usuwa przekwitłych kwiatów. Szkoda, bo to szpeci wciąż jeszcze atrakcyjne rabaty. Zobaczcie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widzicie Nostalgie posadzona w dużej masie i cóż? Nie zrobiła na mnie oszałamiającego wrażenia... Całkiem przeciętna mi się wydała - może dlatego, że już przekwitała?
Obrazek

Na rabatach znalazłam wiele Austinek i róż nostalgicznych, jak na pałacowe otoczenie przystało. Pachniało tam nieziemsko ;:170 To zasługa tej róży - wielkie krzaczory, wyższe ode mnie, nie zidentyfikowałam jej dotąd:
Obrazek

I kilka starych znajomych - Old Port
Obrazek

Biedermeier - jakiś mało wybarwiony?
Obrazek

Znajoma Pastella ;:167
Obrazek

Hmmm, nie jestem pewna kto zacz :(
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szalenie efektownie wyglądała na żywo szałwia trójbarwna:
Obrazek

I niecierpki ;:333
Obrazek

I na koniec róża, w której zakochałam się na zabój i gwałtownie potrzebuję pomocy w identyfikacji. Jest to na bank Austinka, kolor kremowo-morelowy bez śladu żółtego czy pomarańczowego, na zdjęciu odcień jest ciut ciemniejszy niż na żywo. Bardzo proszę o sugestie, bo niech się dzieje co chce, ale MUSZĘ ją mieć ;:108
Obrazek

Obrazek

A pod róży krzaczkiem spał sobie w najlepsze
Obrazek

A żeby nie było, że ściemniałam z tym basenem - zdjęcie synusia w kąpieli, w tle dwór :D
Obrazek

Za moment odpowiedzi i zdjęcia zdewastowanego Ogrodzia ;:131
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ogród Różą malowany

Post »

Witaj Elwi w domowych pieleszach ;:7
Relacja z łańcuckiego ogrodu świetna ;:215 róży nie rozpoznałam ale skoro to austinka to nie ma się co dziwić ;:306
A Ogrodzio pewnie wygląda podobnie jak mój choć liczę na ciekawe zdjęcia :uszy
Awatar użytkownika
sweety
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14108
Od: 20 mar 2012, o 09:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie, Podbeskidzie

Re: Ogród Różą malowany

Post »

A ja już nie wiem, ile razy sprzątałam w ogrodzie. I znowu powinnam ;:145 Serce mnie boli jak patrzę za okno na leżące plackiem rośliny ;:223 Beznadziejne to lato. Na południu, bo na północy pięknie. Co prawda muszą podlewać, ale mogłabym podlewać...
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”