Aprilkowy las cz. 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
julieta
100p
100p
Posty: 197
Od: 28 paź 2010, o 00:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Aprilku, witam się i ja :wit
Uwielbiam sosny i uwielbiam lilie, więc nie mogło mnie tu nie być. Późno, ale jednak :lol:
Muszę przyznać, że piękne i dorodne masz lilie (o sosnach nie wspomnę ;:224 ), i jestem pod wrażeniem, że znasz je z nazw odmianowych, bo ja jestem w tej kwestii nielot ;:131

Aha, rozumiem, że pasta do bielenia drewna jest sprawdzona w temacie bielenia glinianych donic ? 8-)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu, no w końcu się otworzyłaś :lol:. Strasznie mi się podobają nasadzenia w terakotowych donicach, soczyste i takie kontrastowe energetyczne kolorki. Lilii masz już fajną kolekcję. Muscadet jest moją ulubioną. Wczoraj przyszła przesyłka od Królika, a w niej 6 cebulek właśnie tej odmiany, która będzie u stóp, lilii drzewiastej Pretty Woman . Niebieska donica zimowała na zewnątrz? Jest w doskonałej kondycji, ani śladu wyblaknięcia. Miałaś doby pomysł z tym kolorem ;:108
Buziaki ;:196
Awatar użytkownika
Elwi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2114
Od: 1 lis 2013, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Cześć, cieszę się, że jest nowy wątek z różami :D Do tego lilie - cóż może być piękniejszego?
Jolu jestem bardzo ciekawa jak będą spisywały się różyczki w leśnym zakątku ;:108
Pozdrawiam serdecznie, Elwi
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

April, dzięki za Mont Blanc, cudna jest ;:170
Moje lilie wyglądają na żywe po przymrozkach, więc chyba jest ok. Są juz bardzo duże, niektóre mają po 40 cm, jakby rosły na dopalaczach ;:209
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Awatar użytkownika
Sosenki4
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6846
Od: 8 lut 2012, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu, to fakt warunki jakie mamy w ogrodach w niczym nam nie przeszkadzają i z uporem mamiaków sadzimy lilie, róże i inne delikatesy.
Jaką Ty masz pamięć do odmian ;:138 , chylę nisko czoło, bo mnie za nic nie chcą zostać w pamięci. Pamiętam jedynie róże...
Czy obiecywałam Ci jakąś przesyłkę wiosną? Pamiętaj, żeby tą trawę, którą CI jesienią wysyłałam posadzić w pancernym naczyniu lub gdzieś z dala od siebie, bo to potwór. Mnie teraz po zimie wyłazi w najmniej oczekiwanym miejscu i to dość daleko od roślny matecznej, muszę ją ;:134 , bo przeraża mnie...
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 17005
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu :wit Wtaj wiosennie
Donice pięknie wyszły,i już pierwsze,śliczne kompozycje żywo odbijają od bieli :D
Różyczkom na pewno tez będzie a nich do twarzy ;:173
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25138
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Nie trzeba mnie było kopnąć w kostkę? Ja dopiero się zorientowałam, że już jesteś z nami i w końcu będzie można normalnie z Tobą pogadać ;:306
Kompozycje w doniczkach super.
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11697
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu znalazłam przypadkiem:) Ciesze się,że masz nowy wątek,ja tez mam nowy:)

Pozdrawiam serdecznie i życzę Wesołych Świąt :wit
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Najpierw kilka bieżących fotek, bo bliżej się przyglądając to coś tam jednak kwitnie. Zaskoczył mnie barwinek. To niesamowita roślinka, bardzo wdzięczna i szybko się rozrosła, co dla mnie jest ogromną zaletą. Dziękuję ci za niego Marzenko ;:196
No i kocham niebieskości co z pewnością nie jest tajemnicą. Nawet świąteczny kolor pazurków jest niebieski ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Jak widac różyczki też mają niebieskie podpórki.... ;:170

No i moje ulubione niebieskości na tarasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Ewo, te lilie są zachwycające. To takie moje marzenie na jesień. Jestem pewna że uda ci się jej uprawa i szybko powiększysz kolekcję ;:333

Julieto
, miło cię gościc. Może niektórzy mogą sądzic że lilie do sosen nie pasują a ja uważam że to doskonałe połączenie, na zasadzie kontrastu, wzajemnie podkreślają swoją urodę. A co do nazw, to niektóre pamiętam, innych nie, ale od czego mamy nasze magiczne zeszyciki. Mój to nawet całkiem spory zeszyt. No i jeszcze bazy elektroniczne z opisami ;:170
A co do pasty do bielenia to sprawdziła się świetnie. Wytrzymała już kilka ulew bez szwanku. Polecam.

Magdo/Lulka, tak mi przykro z powodu twojego wypadku, mam nadzieję że już czujesz się troszkę lepiej.
A lilię Muscadet kupiłam jako pierwszą. Jedyna jej wada to że brudzi się od pręcików. Ale z tym też potrafię sobie poradzic, po prostu obcinam pręciki zaraz po rozkwitnięciu. Będą ci się pięknie i szybko dzielic.
A skrzynie niebieskie na tarasie zupełnie nie straciły koloru. To dobra, bardzo mocna farba do drewna i metalu ;:333

Elwi, wątek nie do końca jest z różami, to dopiero początki. Pierwsze nabytki były wiosną ubiegłego roku. Ale do dnia dzisiejszego udało się już uzbierac 65 sztuk, niemal tyle samo co lilii :tan A jestem sama ciekawa jak róże w lesie będą się sprawowały. Mam nadzieję że nie przeinwestowałam ;:124

cdn
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Kasiu Robaczku, a co u ciebie nie rośnie na dopalaczach :lol: Wszystko na dopalaczach i podgrzewane ;:215 Ale bardzo się cieszę że lilie sobie poradziły z tą pogodą. Masz piękne odmiany i też świetnie u ciebie wyglądają.

Marzenko
, sama wiesz że nazwy tak jakoś same wchodzą do głowy a inne mam zanotowane. Jestem pedantką, lubię wiedziec gdzie co mam. A jak coś pokręcę to mnie bardzo gryzie i muszę odnaleźc błąd.
Co do przesyłek to nic nie pamiętam żebyśmy się umawiały, a trawa rośnie wolno bez ograniczeń. Ale w tym roku chyba ją spacyfikuję, tak na wszelki wypadek. Dzięki za przypomnienie.

Aniu/Anabuko
dziękuję. Bardzo lubię te kompozycje. Teraz szukam białych bratków do niebieskich skrzyń. Ale takie zupełnie białe to wcale nie tak łatwo znaleźc. Ale nabiłam sobie tym głowę i muszę pomysł zrealizowac ;:306

Gosiaczku
, nie jestem agresywna, nie będę kopac w kostkę ;:119 Dopiero się pojawiłam i próbuję nadążyc. Trochę ciężko się zorganizowac. Ale teraz mam w domu normalny internet więc może będzie łatwiej.
Fajnie że donice ci się podobają. Od zeszłego roku je malowała....malowałam...aż w końcu się udało ;:122
Annes, szukałam cię po zamknięciu ale nie od razu nowy otworzyłaś. A potem zbrakło czasu ale zaraz sobie zaznaczę twój nowy wąteczek z ogromną przyjemnością. Sprawia mi ogromną przyjemnośc spacerowanie po twoim ogródku :wit

Wszystkim odwiedzającym życzę zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt oraz wspaniałej rodzinnej atmosfery a przede wszystkim wypoczynku by z zapałem wrócic do obowiązków. ;:31
Awatar użytkownika
JSZFRED
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2842
Od: 1 lut 2008, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Ząbki

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Jolu :wit super że jesteś donice obłędne i ich zawartość też
Pozdrawiam Asiorek

Asiorlinki
Awatar użytkownika
robaczek_Poznan
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8631
Od: 30 sty 2012, o 23:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Aprilkowy las cz. 5

Post »

Aprilku, piękne te niebieskości u Ciebie...lany barwnika w lesie i donice na tarasie ;:173
Fajny klimacik i konsekwetnie tworzysz swoje otoczenie ;:333
Dobrego świętowania :wit
Pozdrowionka :-) Kasiek *aktualny wątek
*moje wątki*
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”