Moje zacisze.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Moje zacisze.

Post »

Witam Wszystkich. Na wstępie , mam na imię Grzesiek i mieszkam sobie w Mogilanach. Panuje tu specyficzny mikroklimat więc można sobie poszaleć ogrodniczo. Lata nie są tak upalnie nieznośne a zimy rzadko bywają srogie. Mój ogród zajmuje powierzchnię kilkuset m2, jest usytuowany na południowym zboczu góry niecałe 400 m n.p.m. Jego jedyną wadą jest to, że jest w dwóch kawałkach. Pierwsza , mniejsza część, znajduje się wokół domu i z powodu sporego remontu a raczej przebudowy domu mocno ucierpiała. Ale był to powód aby przenieść sie na drugą część o powierzchni dwudziestu paru arów. Kiedyś rosło tam zboże i ziemniaki, potem tylko chwasty 1.5 metrowej wysokości, które przez pierwsze dwa lata musiałem kisić zwykła kosą. Wtedy posadziłem tam pierwsze drzewa, głównie brzozy, dęby czerwone, buki i jodły. Potem drzew przybywało i przybywa nadal, ale już tylko egzemplarze do kolekcji jak jodły, świerki, kasztan jadalny, kunigamia, sekwoje olbrzymie .... i nasze modrzewie. Szkółka wciąż powiększa się o nowe rośliny wyhodowane w domu z nasion więc patrzeć tylko jak zabraknie miejsca. Pojawił się też warzywnik, jakieś rabaty z kwiatami. Posadziłem porzeczki, agrest i winorośle.W tym roku pojawiły się pierwsze drzewa owocowe. Powoli zaczyna to nabierać jakiś ram więc już za dwa trzy lata będę mógł zmniejszać pracochłonny trawnik , który jest ciągłym dostawcą materii do kompostowania, i zacząć obsadzać rabaty pod drzewami.
Na początek może wystarczy tej suchej pisaniny, zamieszczę parę zdjęć może one coś wniosą w obraz ogrodu. Zapraszam do zwiedzania.

Obrazek
Tak wyglądał ogród na początku - widok z domu na zachód.

Obrazek
Obrazek
To kolejne lata , widok od środka ogrodu.
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Post »

Witaj na forum Grzesiek! Fajnie, że dołączyłeś do nas. Wygląda na to, że mieszkasz w pięknym miejscu. Twoja opowieść o ogrodzie zapowiada się bardzo ciekawie. W imieniu wszystkich proszę o więcej zdjęć w pełnym rozmiarze, wtedy lepiej wszystko widać. Tu wszyscy uwielbiają oglądać fotki. Skoro masz ciekawy mikroklimat to i z roślinkami możesz zaszaleć. Będę zaglądać do Ciebie.
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

Grzesiu witaj na forum. To rozpedzaj sie i pokazuj dożo fotek z ciekawościa będziemy ogladać. Pozdrawiam serdecznie, fajnie że dołączyłeś do nas. Miłego dnia
Obrazek
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
TAJGA 2008
1000p
1000p
Posty: 1464
Od: 5 sie 2008, o 09:44
Lokalizacja: SZCZECIN

Post »

Witaj Grzesiu. ciekawa jestem Twojego Zacisza.
Zapowiada się interesująco. Pokaż jak teraz wygląda ogród.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Post »

Witam Was. Dziękuję za miłe słowa i serdeczne przyjęcie . Dziś udało mi się zrobić zaledwie parę zdjęć zanim zapadł zmierzch i robienie zdjęć w plenerze straciło większy sens, zwłaszcza z lampą .

Na początek zdjęcie mojego ogrodu po trzech latach od chwili wykonania zdjęcia zamieszczonego jako pierwsze. Przybyła wprawdzie balustrada u sąsiadki ale ... no cóż.

Obrazek

A o to moja chluba Arundo donax w tym roku wyjątkowa dorodna czubkiem liści sięga balkonu na piętrze czyli w przybliżeniu jakieś 5 metrów wysokości. Po lewej Bożodrzew gruczołowaty Ailanthus altissima swoje rozmiary osiągnął w trzy lata a jego liście mają ponad metr długości. Trochę mi żal daglezji która rosła przed remontem na jego miejscu. Miała ponad 30lat (czyli tyle co ja teraz) i sięgała ponad dom tj. 18 m.

Obrazek[/i]

Jutro dokleję coś dla oka :D
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Witaj Grzesiu na forum,czekamy na więcej fotek :lol: Okolice w których mieszkasz bardzo mi się podobają a ponad to mieszka tam moja rodzinka...hi,hi nawet byłam tam w tym roku.. :D
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
TAJGA 2008
1000p
1000p
Posty: 1464
Od: 5 sie 2008, o 09:44
Lokalizacja: SZCZECIN

Post »

Witaj Grzesiu.
Widzę, że podobają się Tobie ciekawe, niespotykane drzewa. Ciekawe co nam jeszcze pokażesz?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Post »

Witaj Bożenko170365 . Jeżeli byłaś w moich okolicach to zgodzisz się chyba ze mną, że ciężko było by zamieć to miejsce na inne, zwłaszcza jak mieszka się tam ponad 30 lat.
A teraz coś co mnie trochę zdziwiło, kwitnąca magnolia Soulengiana, zdjęcie jeszcze ciepłe bo zrobiłem je po przyjeździe z pracy.

Obrazek
Obrazek
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
bożena170365
500p
500p
Posty: 777
Od: 17 lut 2008, o 22:48
Lokalizacja: Oborniki Śląskie

Post »

Grzesiu podzielam oczywiści e Twoje zdanie na temat uroków stron ,w których mieszkasz,nie podoba mi sie tylko ta zakopianka...Mój kuzynek też ma ładny, duuuuzż ogród,myślę,ze pewnie sie nawet znacie.... :D Ja też lubię magnolie,szczególnie za ich cudne kwiaty,mam dwie w swoim mini ogrodzie susani i NN.POZDRAWIAM. :D
Pozdrawiam, Bożena
Zapraszam do mojego ogrodu
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12693
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Post »

Witaj Tajga 2008!
Strzał w 10! Uwielbiam eksperymentować z nowymi gatunkami i patrzeć czy dają sobie rady w naszym klimacie. Poza tym większość takich roślin najlepiej przyzwyczajać od nasionka a to już zupełnie inna bajka. Najlepsza rozrywka na zimowe popołudnia, patrzeć i podziwiać a także fotografować swoje "dzieci słońca" Zastanawiałem się chwilę co Ci pokazać i chyba mam... coś odpowiedniego. Ciekawe co na to powiesz.

To moja Gunnera, która o ironio, przeżyła bez strat pierwszą zimę kiedy temp. spadła na dwie noce poniżej 30 stopni a prawie całkowicie zmarniała tej zimy. Obrazek
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Post »

Bożenko, nie wiem kim jest Twój kuzyn więc nie wiem w której części mieszka. Mnie jakoś zakopianka nie przeszkadza, po prostu do niej przywykłem. Zresztą znacznie bardziej dokuczliwe są kosiarki ... ale jak bez nich żyć... na kozę nie mam miejsca. A szkoda, bo tyle pożytków by było ... no i paliwo do niej jest za darmo :D
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Post »

Witam po długiej przerwie. To jest mój naturalistyczny fragment ogrodu. Rosną tu jak widać na pierwszym planie wawrzynki, a ponad to paprocie, przebiśniegi, zawilce i lilje.
Obrazek
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
Awatar użytkownika
grzech77
200p
200p
Posty: 308
Od: 29 maja 2008, o 10:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mogilany k/Krakowa

Post »

Obrazek
Witam serdecznie Wszystkich. Pozdrawiam ciepło z Mogilan, tam gdzie do słońca bliżej. www.mogilany.pl
Moje zacisze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”