Jukka - pielęgnacja i problemy w uprawie cz.1

Rośliny doniczkowe
Zablokowany
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: juka

Post »

Obcinanie nic nie da, lepiej zostawić. One jak będą musiały zaschnąć to zaschną, jeżeli nie to nie, to zdecyduje roślinka. 8-)
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
korunia175
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 26 lut 2013, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: juka

Post »

czyli teraz juz nic zrobic w zaden sposob nie mozna ?
Awatar użytkownika
Piotr=)
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5060
Od: 24 maja 2008, o 17:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Łańcuta (Podkarpacie)

Re: juka

Post »

No teraz nic nie zrobisz niech stoi podlewaj jak podlewałaś i niech rośnie, trzeba było myśleć przed wystawieniem na pole :roll:
To roślina z innego klimatu i chłodu nie lubi a ujemne temperatury ją mogą zabić ;:222
Spis tematów
Róbmy w życiu to co nas cieszy ;)
Awatar użytkownika
stalewiak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1344
Od: 13 kwie 2009, o 10:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdzies na północy
Kontakt:

Re: juka

Post »

Nic nie ruszaj tylko obserwuj ją co się będzie działo . Przyjdzie wiosna to może sobie poradzi i odżyje a liście stare zrzuci i pojawią się nowe .
Maniak roślin egzotycznych :)
Yagod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 7 cze 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Cześć,
Juka podlewana jak ma sucho (na palec), woda przelatuje do podstawka na którym znajduje się keramzyt (doniczka z kwiatem jest na podwyższeniu coby korzeń nie namókł). Ostatnio podlana wodą z nawozem (dwa dni temu). Na światło nie może narzekać, stoi prawie w oknie tarasowym, lekko w koncie (na zdjęciu).
Nie wiem czy cos złego się z nią nie dzieje. Jakieś trzy tygodnie mocno zgięła się ku światłu. Tydzień temu podwiązałem dwie łodygi do kija przez co zbliżyły się do siebie. Trzy dnie temu zauważyłem, że dość licznie oklapły jej liście jednak nie widzę zmiany kolory, może lekko pobladły.
Czy powinienem się martwić? Wiem, że liście u dołu odpadają jednak chyba nie wszystkie tak nagle.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Yagod!
Twoja juka jest wypłoniona.
W zimie w ogóle nie powinna rosnąć, choć wiem, że to trudne, jeśli jest ciepło w pokoju w zimie.
Jeśli wystawisz ją na balkon, taras lub do ogrodu (tylko stopniowo, nie od razu) to szybko odzyska ładny, kompaktowy pokrój. Moje o tej porze też straszą wyglądem.
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Bartek z pretensjami do tego co wietrzył pomieszczenie pod twoja nieobecność. :wink:
Yagod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 7 cze 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

raflezja pisze:Yagod!
Twoja juka jest wypłoniona.
W zimie w ogóle nie powinna rosnąć, choć wiem, że to trudne, jeśli jest ciepło w pokoju w zimie.
Jeśli wystawisz ją na balkon, taras lub do ogrodu (tylko stopniowo, nie od razu) to szybko odzyska ładny, kompaktowy pokrój. Moje o tej porze też straszą wyglądem.
Dzięki za odpowiedź, do jakich temp. poczekać z tym wystawieniem?
Czarodziej_ pisze:Bartek z pretensjami do tego co wietrzył pomieszczenie pod twoja nieobecność. :wink:
Dzięki również
Zmarzła? Fakt często w jej okolicy zawiewało świeże powietrze, werandowałem synka :D

Pozdro
Bartek
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Nie zmarzła całkiem ale z pewnością nie wpłynęło na nią to korzystnie, nie mniej jednak dostała mroźnym powietrzem. :wink:
Yagod
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 7 cze 2010, o 21:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Czarodziej_ pisze:Nie zmarzła całkiem ale z pewnością nie wpłynęło na nią to korzystnie, nie mniej jednak dostała mroźnym powietrzem. :wink:
Czy teraz są konieczne jakieś specjalne zabiegi? Czy po prostu jej nie hartować?

Pzdr.
Bartek
Awatar użytkownika
raflezja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6839
Od: 25 lip 2009, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Jeśli zmarzła porządnie, to obserwuj, czy nie gniją liście. Jeśli tak, to wycinaj.
Jeśli zmarzła delikatnie, to też obserwuj, bo zmiany zwykle pojawiają się od nawietrznej.

Ja wystawiam swoje rośliny zwykle pod koniec kwietnia, ale w tym roku nic nie jest przewidywalne.
I pamiętaj, że nie wolno od razu postawić w słońcu, bo liście zostaną przypalone.
Awatar użytkownika
Asia712
50p
50p
Posty: 83
Od: 17 gru 2012, o 01:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Ja mam takie małe pytanie odnośnie juki, mianowicie chodzi mi o te małe odrosty z pędu. Mam jukę jakoś od lipca, wypuszczała te malutkie odrosty, które uschły przez zimę. Teraz zaczęła wypuszczać nowe. Czy jest szansa, ze one będą rosły? Nie wiem szczerze mówiąć czy to moja wina, że tamte uschły czy po prostu juka tak ma :)
Pozdrawiam, Joanna
x-C-j
---
Posty: 7093
Od: 22 lis 2006, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Juka - żółkną jej liście.

Post »

Asia712 pokaż no ty tą roślinę. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Rośliny DONICZKOWE, balkonowe, egzotyczne, tarasowe. Diagnostyka, identyfikacja, porady”