Skalniak co o nim sądzicie?

Zdjęcia naszych ogrodów.
DonRafael
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 cze 2008, o 23:49
Kontakt:

Skalniak co o nim sądzicie?

Post »


Mój ogród jest jeszcze w trakcie rozbudowy ale chciałbym się dowiedzieć co myślicie o tych kamykach oraz co można by dookoła tego skalniaka ciekawego zrobić. Mam kilka pomysłów jeszcze do zrealizowania :)
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post »

Witam,ogromny ten skalniak.Ładnie to wygląda,kamienie super ,np takie okrąglaki 3 na sobie.Roślinki ładnie rosną,czego chcieć więcej,gożdziki piękne.Halina
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Ale Ci zazdroszczę tych kamoli :shock: :shock: :shock: Ogrom pracy w to włozyłes :!:
Pytasz co myślimy. Oczywiscie to co powiem absolutnie nie odbieraj jako krytykę, każdy ma inną wizję...
Ja nadałbym skalniakowi bardziej "dziki"charakter, kamole są ułożone bardzo regularnie.Może jakby dosadzić rowniez jakieś krzewinki, niskie iglaczki...wprowadzic troche chaosu. Wybrac kilka wiekszych i w to miejsce sypnac wiekszego"grysu". Fakt, jak rośłinki rozrosna się to inaczej będzie wygladać.

A trawniczek, którego zewnętrzne brzegi zbiegaja sie teraz pod katem prostym jest, moim zdaniem zaprzeczeniem naturalistycznego, z załozenia charakteru skalniaka.

Ale sam mówisz,że masz jeszcze pomysły :D Piekne miejsce tworzysz, powodzenia :wit
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
Awatar użytkownika
giga45
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4110
Od: 28 lut 2008, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Post »

witaj Rafale na forum. Powiem po prostu ślicznie- bardzo mi sie podoba, gratulacje :P
Moje Gigulinki
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - GIGA
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Obejrzałam slajdy.
Lubię kamienie w ogrodzie ale miałam chwilami wrażenie,że za chwilę ta lawina stoczy się na mnie stojącą tam nisko na placyku lub przy wejściu do tego pomieszczenia... :D
Napracowałeś się bardzo i dziś widać efekt ale jesienią już tak nie będzie, wszystko zarośnie bylinami .
Myśle,że jest to metoda na utwardzenie skarpy jednak to dzieło nie ma nic wspólnego ze skalniakiem to dziwnie sztuczny stwór .
Daje jednak efekt ,jest moim zdaniem szokujący ale jeśli rozrosną się byliny może być dobrze.
Nadal zabraknie jakiegoś pionowego elementu kamiennego ,który górowałby ponad bylinami ale to wszystko możesz dopracować.
W każdym razie jestem ciekawa jak dalej poprowadzisz swój skalniak ,wiec czekam na kolejne odsłony.
Sugeruje jednak ogranicz ilość gładko ułożonych kamieni i betonu w swoim ogrodzie. :)
Pozdrawiam serdecznie
KaRo :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Ciekawy skalniak naprawdę pokaźny ale kamieni tu jest troszkę chyba za dużo. :D :shock: Choć jak roślinki podrosną efekt będzie nie wiarygodny. Koniecznie muszę Ci powiedzieć że masz śliczny trawnik koło skalniaka. Naprawdę podoba mi się.
Awatar użytkownika
Noen
100p
100p
Posty: 128
Od: 13 cze 2007, o 21:02
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Bardzo fajny skalniak. :D
DonRafael
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 cze 2008, o 23:49
Kontakt:

Post »

Dziękuję wszystkim za uwagi i cenne rady.
Pozdrawiam i czekam na kolejne:)
Awatar użytkownika
Nalewka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 6530
Od: 30 paź 2006, o 12:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Działka na Warmii

Post »

Moje pierwsze wrażenie? To dzieło będzie się podobało facetom, jest takie skamieniałe, sterylne, uporządkowane, nie ma w nim ani grama chaosu, nie będzie z nim żadnych kłopotów, pracy też niewiele, wystarczy odkurzyć :D

Czytam kolejne posty. No i co widzę? Pani piszą o różne uwagi, a panom wszystko pasuje :lol:
"Wyrzuciłem telewizor na śmietnik, a w radiu urwałem gałkę, tak aby nikt z rodziny nie mógł zmienić stacji i teraz jest tylko wasze radio u mnie w domu. I jestem naprawdę wolnym człowiekiem."
Awatar użytkownika
Kubaa7
50p
50p
Posty: 50
Od: 21 cze 2008, o 12:58
Lokalizacja: Wągrowiec

Post »

Ciekawy pomysł. Wyszło ładnie. :) Robi wrażenie dobrze dobrane kamienie działają. :D Niech sie tylko roslinki rozrosną. 8)
DonRafael
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 cze 2008, o 23:49
Kontakt:

Post »

dziękuje za rady i oceny:) czekam za następnymi

oceniajcie i komentujcie:)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21740
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

A co u Ciebie słychać?
Mija miesiąc od naszych wypowiedzi ...
może pokażesz nam jak wygląda teraz Twoja skarpa?
Zmieniałeś coś czy kontynuujesz swoją wizję?
Ciekawa jestem :roll: :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
DonRafael
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 12 cze 2008, o 23:49
Kontakt:

Post »

przez ten miesiąc za dużo się nie zmieniło, brak czasu;/ ale szykuje pewne elementy ogrodu by je można w sierpniu zainstalować, wkomponować :) tylko gdy znajde troche więcej czasu to pokaże zmiany mojego skalniaka i otoczenia:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”