Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1117 ] 
Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 66  
Autor Wiadomość
iwona1974
 Tytuł: Re: W. o...zwierzętach gospodarczych
PostNapisane: 22 lis 2012, o 11:30 
100p
100p

1 szt.
Marysiu-nie likwiduj jeszcze twoich tegorocznych kurek,są za młodziutkie,wiosną będą dawać mnóstwo jaj.Najważniejsze zimą,by kura miała sucho,najleprzą ściółką jest słoma i żeby nie było przeciągów,dadzą sobie kokoszki radę,a jak do menu dodach paszy pełnoporcjowej to i jajeczka będą.Moje zaczęły się nieść 9września a kupiłam je jako jednodniówki 6maja,i niosą się jak głupie,mają cieplutko w oborze,krówcie i byki grzeją jak grzejniczki

Zobacz profil Wyślij e-mail      

mr25ur
PostNapisane: 22 lis 2012, o 16:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Dużo osób trzyma kokosze do końca trzeciego roku życia, nawet do czwartego, gdy są żywione bez paszy, bo niosą mniej jajek jak te paszowe, ale dłużej, w sumie pewnie wychodzi podobna ilość jaj.

iwona1974
PostNapisane: 22 lis 2012, o 17:46 
100p
100p

1 szt.
tak,niektórzy trzymają kurki dłużej,ale z własnego doświadczenia wiem,że stare kury często zapadają na rozmaite choroby,nie wiem jak się fachowo nazywają,są takie ogromne guzy w jajnikach i jak się szybko tego nie zauważy,to kurka zdycha :( moje kureczk nie dość,ze jedzą sobie pyszną paszę z witaminkami to jeszcze brykają po podwórku,psocąc ile wlezie :roll:

-- 22 lis 2012, o 16:51 --

Dziś zaczęłam coroczny ubój gęsi na święta :( niezbyt przyjemne zajęcie,ale trudno,ktoś to musi zrobic ;:14 .Jest z taką gąską roboty 2godziny,bo zależy mi na piórkach,zrobiłam już pierzynki moim dzieciom a w tym roku będzie dla mnie i mojego słońca,czyli mężusia :oops: .Zostało mi jeszcze27gąsek,czyli mnóstwo skubania,biorę sobie radyjko i skubię w miłym towarzystwie moich bydlątek ;:168

felcia24
PostNapisane: 22 lis 2012, o 18:21 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
iwona1974
Znam ten ból :D mama chowała gęsi -zimą było skubanie pierza na pierzyny ,poduchy by córki
wianować (5) troche ich było ;:196
Ja mam 10 indyczek do obrobienia , tak jakoś trudno nam się zebrać do tego ,nic przyjemnego
to ucinanie głów ;:219

Maska
PostNapisane: 22 lis 2012, o 18:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Iwonko jak ja bym chętnie taką gąskę od Ciebie kupiła! Co to znaczy: ,
Cytuj:
a jak do menu dodach paszy pełnoporcjowej
ja im daję na przemian gotowane z jarzynami ziemniaki albo kaszę jęczmienną z dodatkiem zmielonego ziarna: pszenica i jęczmień. Całej pszenicy jeść nie chciały. od czasu do czasu dostają drobiony chleb - raczej pszenny. Poza tym zielone: trawa, kapusta, kalarepa, uwielbiają rukolę. Do wody dodaję witaminy kupione u weter. Poza tym mają cały czas piasek, bo są na ogół w wolierze.

mr25ur
PostNapisane: 22 lis 2012, o 19:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Gęś skubie się po zabiciu na sucho?

iwona1974
PostNapisane: 22 lis 2012, o 20:47 
100p
100p

1 szt.
do Marii)ojoj,twoje kokoszki to takie rarytasy jedzą :wink: z tego co zauważyłam u moich kur to ze zbóż najbardziej preferują owies,ponoć kury żywione tylko przenicą przejawiają skłonności do kanibalizmu,miałam kiedyś takie kury,nie pamiętam dokładnie jak nazywała się ta rasa,chyba "cisa"i po prostu tak zagryzały się na śmierć hurtowo,wchodziłam rano do kurnika a tam 6kur martwych,wydziobane wszystko od strony kuperka,całe wnętrzności,makabra.Teraz jest ok,

-- 22 lis 2012, o 19:51 --

Do Felci-a wiesz,że kiedyś próbowałam hodować indyki ale z 10 piskląt zostało mi 1,bardzo oswojone i zaprzyjaźnione z...maciorą,spało sobie na jej grzbiecie,ha,ha,no i pech chciał,że moją jedyną indyczkę na koniec udusił pies,no i tak się skończyła moja przygoda z indykami :D słyszałam,ze bardzo trudno się je hoduje

iwona1974
PostNapisane: 22 lis 2012, o 20:55 
100p
100p

1 szt.
mr25ur-jeżeli się chce mieć piękne pióra gęsie,to po zabiciu skubie się je na sucho,bo parzone brzydko pachną i są nie do dosuszenia.Na sucho gęś skubie się bardzo ciężko,trudno wychodzą pióra i często można zadrzeć skórkę,co ujmuje "urody"tuszce,ja martwą gąskę...prasuję żelazkiem!ha!super rozwiązanie

mr25ur
PostNapisane: 22 lis 2012, o 20:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Z tym dziobaniem od kuperka to faktycznie się zdarza ( nie ma to wiele wspólnego z pszenicą ) u kur młodych, itp. pierzących się, wystarczy że skaleczy sie w kuper, pozostałe jak poczują krew, zaczynają dziobać, rozdziobywać, i jak się w porę nie rozdzieli, to się zadziobią, nie zapominajmy ze kura, to rasowy mięsożerca, człowiek jak udomowił kury to zaczął karmić ziarnem, i większość ludzi myśli że kurka to taka niewinna, istotka skubiąca ziarno :D Taki kochin poluje na myszy lepiej niż niejeden kot.

Przerabiałem to na zielononóżkach, w porę rozdzieliłem, jak obtarte kupry zaleczyły się to wróciły do stada. A było krwawo, zaczeło się od jednej małej, która przytarła kuper w transporcie :roll:

iwona1974
PostNapisane: 22 lis 2012, o 21:36 
100p
100p

1 szt.
Chciałabym hodować kiedyś leghorny,sporo czytałam o tych kurkach,ponoć są bardzo płochliwe :roll:

mr25ur
PostNapisane: 22 lis 2012, o 21:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Też chciałem mieć, ale znajomy odradził, stosunkowo małe kurki, i jeszcze mniejsze jajka, ale są ładne, o płochliwości znajomy nie wspominał.

felcia24
PostNapisane: 22 lis 2012, o 21:52 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
iwona1974
Z indykami tak jak z kurami typu brojler delikatne jak niemowle ale jak się stworzy odpowiednie warunki
to ho ho co dobrego jedzonka. Dobrze utuczony indyk ważył nawet 25 kilo. W tym roku zostaliśmy wpuszczeni w maliny sprzedali nam same indyczki,,,zamiast rosnąć -znoszą jaja :lol:

felcia24
PostNapisane: 22 lis 2012, o 21:59 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
romaszka napisał(a):
I teraz pytanie za 1 000 000! Co to za kury i czy one się niosą?

Połowa dla mnie - bo jedną odgadłam ;:108

iwona1974
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:12 
100p
100p

1 szt.
Do Felci) indyczęta rosły na początku razem z malutkimi brojlerkami,były w tym samym wieku,miały promiennik,paszę i wszystko inne,czego do szczęścia im było potrzeba :wink: no i tak po3dniach zaczęły zdychać indyczki,po kolei cała 9tka.Słyszałam,że indyczęta chorują na jakąś "czarną główkę" :roll: nie wiem co to jest,pierwszy raz to słyszę :?: moja sąsiadka trzyma latem i jesienią indyki w dzień na dworzu,nieraz pada i wieje i takie jej olbrzymy rosną,kiedyś próbowałam ją podpytać na temat tych ptaszków ale coś odburknęła i tyle wiem.Może chce mieć monopol? :;230

-- 22 lis 2012, o 21:15 --

Do mr25ur)leghorny ą piękne,teściowa kiedyj takie miała i opowiadała,że jak raz w kurniku kichnęła to kury pod sam dach fruwały i tego dnia połowa jaj mniej :;230 ,nieźle,ha,ha

felcia24
PostNapisane: 22 lis 2012, o 22:34 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Jak już są większe i ciepło na dworze to mogą siedzieć . Zawsze bierzemy w maju -zazwyczaj jest ciepło
ale mimo wszystko na noc dogrzewa się żarówką -musi mieć i ciepło i sucho noi w korycie też :)
Co do czarnej główki -to choroba wątroby ale ja mam na to sposób /weta nie potrzebuje .
Mnie bogu dzięki indyki nie zdychały, gorzej z brojlerami ..no ale cóż

Farmland
PostNapisane: 23 lis 2012, o 00:15 
200p
200p

0 szt.
Jak nie potrzebne nam pierze z gęsi, to sparzyć bo o niebo lepiej się skubie. Ja zawsze parzyłem w gorącej wodzie. Pióra wychodziły, że oskubanie całej gęsi to z 2 minuty, a i skórka się nie zadzierała. To samo kaczki. Nastroszyć pióra "pod włos" i do wody. Potrzymać trochę i skubiemy. Jeśli chcemy zachować pierze to lepiej na sucho, ale to mordęga nie wspominając że łatwo o zadzieranie skórki.
Moje doświadczenie z brojlerami wygląda tak. Małe, jednodniowe kurczaki przywiezione z wylęgarni wędrują pod promiennik. Dostają wodę, śrutę pszenną z twarożkiem i krwawnikiem, pokrzywą. Całość ma konsystencje kruszonki i w mgnieniu oka znika z tacki. Taka dieta około 2 tygodni, później co raz grubiej śrutowane ziano, zielonka i bez twarożku. Jak mają miesiąc to zaczynam otwierać im drzwiczki na podwórko, gdzie mają kawałek wygrodzony dla siebie. W wieku 6 tygodni to chodzą już po całym podwórku żywione zbożem i tym co tam sobie znajdą na wybiegu. Pasze dawałem raz, kiedy miałem pierwsze brojlery w życiu, ale pamiętam mięso było mniej smaczne niż to bez paszy. Oczywiście wyhodowanie takiego brojlera trwa 2-3 razy dłużej niż na paszy, ale jest nieporównywalnie smaczniejsze mięso. To samo tyczy się każdego ptactwa jakie miałem.

Twixi
PostNapisane: 23 lis 2012, o 00:23 
100p
100p

1 szt.
Już się wyjaśniło i nie mam Wam co głowy zawracać. Ta co nadarła sierści się okociła. ;:oj
Czegoś takiego się nie spodziewałam i szczęście że jej dużo ściółki na umeblowanie nowego
domku dałam.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.           [ Posty: 1117 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 66  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości