Uratowane storczyki (Art) :)

Zablokowany
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Volumineux zawsze trzeba od czegoś zacząć :P i doświadczenia nabyć ;) ale uwierz - to wciąga :twisted:
volumineux
500p
500p
Posty: 563
Od: 8 lut 2008, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post »

A, zaczekam. Storczyk siedzi w kącie w kwiaciarni, którą odwiedzam co drugi dzień :D Wygląda baardzo zdrowo. Najpierw poczytam o uprawie, a potem podejme decyzję, o przyjęciu nowego domownika :lol:
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Witaj Wolumineux! Miło, że odwiedziłeś mój wątek !
Dzięki za uznanie dla "strusiodzieła" (masz poczucie humoru) :) :) :)
Liodoro chyba czuje, że się podoba i postanowił popracować jeszcze nad kolejnym pączkiem
nie zrzucając od 15 stycznia ani jednego kwiatka !
Widzę, że Twoje częste odwiedziny w kwiaciarni ;:65 ;:65 ;:65 - skończą się w wiadomy nam
wszystkim sposób ... ;:198
A żeby Cię dodatkowo zachęcić, wstawię aktualne zdjęcie moich 2 (jednych z pierwszych) storczyków,
które przeżyły u mnie juz ok. 3 lat i udaje mi się kolejny raz cieszyć ich kwitnieniem (mimo, ze fachowiec ze mnie
żaden). Wiedza zdobyta na Forum + własne doświadczenie w reanimowaniu ;:101 + ;:16
Odwiedzę w niedzielę Twój watek. Póki co z braku czasu tylko "przeleciałam" :wink: . Oj, nie jestem
mocna w kaktusach (choć CAŁE 2 jeszcze żyją :P ). Będę szukać, czy się gdzieś nie podpisałeś
imieniem, bo b. trudno się do Ciebie zwracać (w odmianie) :oops: !
A oto moi podopieczni (na zachętę):

Obrazek Obrazek

U tego z lewej str. to przedłużenie kwitnienia o kolejnych 5 kwiatów, zdjęcie nie oddaje ich wielkości.
Ku mojemu zdziwieniu, są dorodniejsze niz te co już opadły :)

Pozdrawiam serdecznie, Joanna
Awatar użytkownika
EWA K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 490
Od: 17 sty 2008, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi
Kontakt:

Post »

Art napisz proszę coś o tej różowej panterce. Czy to kwiaty z przedłużonego kwitnienia(wydaje mi się , że są końcu łodygi)?
Jakie one są duże? jak długo utrzymują się na łodydze?
Awatar użytkownika
Storczykowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11982
Od: 7 lut 2008, o 19:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: ...

Post »

bardzo ładne Phalaenopsisy. Obydwa piękne :) Kropek jest ciekawy :)
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ale ciapek (nic nie ujmując różowemu), naprawdę urocze.
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

bardzo ładne storczyki :) i widać dobrze im skora tak ładnie kwitną ,moje na razie odpoczywają więc dobrze,że można oko pocieszyć ogladając inne.
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Asiu piękne storczyki :D a wiesz - obydwa mamy chyba takie same :lol: tylko mój ciapek jest w trakcie reanimacji niestety :? zgłębię Twój wątek dokładniej - to może się czegoś nauczę :twisted:
pozdrawiam ;:3 ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Joasiu jakie masz piękności :)
I rękę do nich.. I podejmujesz się takich trudnych zabiegów.. Jestem pod wrażeniem. Dosłownie, wrażenie mnie przygniotło ;:111

Ja i Feluś mamy układ: ja go podziwiam, fotografuję, podlewam i staram się nie przeszkadzać, a on łaskawie toleruje moje towarzystwo ;)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Ewuniu, pytasz o "różowa panterkę" :) - otóż ostatnio skończył kwitnienie we wrześniu i obecnie na obciętym
pędzie wypuścił odnogę, którą widać na zdjęciu. Wielkość kwiatów i długość kwitnienia - jak u
wszystkich popularnych falenopsisów. Mnie oczywiście cieszy każde "moje" kwitnienie u własnych podopiecznych :) .

Zdjęcia zafałszowały wielkość kwiatów - ten różowy ma rozpiętość płatków na 10 cm., a liście też są nietypowe
- dość długie i szerokie na ok. 11 cm.

Storczykowa, dewuka, dzięki za odwiedziny !

Renato, miło mi przywitać kolejną Gliwiczankę ! Załóż wątek i pochwal się swoimi storczykami - skoro
odpoczywają, to pewnie masz już jakieś własne doświadczenia. Podziel się z nami :)

miaaa, fajnie, że tu zajrzałaś. Niech te trzy słoneczka zachęcą wiosnę by prawdziwie sie pojawiła :!:
A do zgłębienia mojego wątku zachęcam - są tam wzloty i upadki - na szczęście z przewagą tych pierwszych,
choć nieraz z trudem wypracowanych...

Pozdrawiam, Joanna
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Kasiu, ja będę wkrótce pod przygniatającym wrażeniem, gdy wszystko zakwitnie na Twoim obiecującym
balkonie... ;:333
A co do storczyka, to wszelkie "przygody" (niekoniecznie złe) jeszcze przed Tobą. Już pierwsza wymiana podłoża
jest przeżyciem :) !
Awatar użytkownika
surita
200p
200p
Posty: 253
Od: 8 kwie 2008, o 14:36
Lokalizacja: Gdynia

Post »

Art pisze: Już pierwsza wymiana podłoża jest przeżyciem :) !
Nie wątpię :shock: I żeby spokojnie spać po nocach nie zapytam jeszcze, kiedy powinno to nastąpić.. A może powinnam..? ;:134 (biję się z myślami) :)
Pozdrawiam, surita czyli Kasia.
Zapraszam na mój balkon :)
Awatar użytkownika
Narine
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1239
Od: 30 paź 2007, o 20:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warmia

Post »

Witaj Art. Prześliczna ta różowa panterka. Coś z moich ukochanych :oops: Ona jest z tych dużych kwiatów?
Przy okazji Twój wątek znowu mi rozwiał wątpliwości :wink: Mam jednego potencjalnego klienta do cięcia brzydkich korzeni...ale jest żywotny - w pełni kwitnienia, puszcza boczne łodygi..
Mam odpowiedź: pozwolę sobie przykleić jeszcze raz tekst Jovanki.
Joanno- jest taka stara zasada ,której się trzymam ,polecam rónież !!!! na przuyszłość
jeżeli storczyk/każdy kwiat!!/ daje sobie radę i coś wypuszcza, kwitnie,tworzy pączki to nie należy zbyt mocno ingerować w podłoże, nawet wtedy gdy widać coś niepokojącego.
Trzeba odczekać ,bo skoro jest dobrze,to można zaszkodzić.
Zawsze w podłożu są wszystkie korzenie: dobre,nowe,stare,zgnite,obumarłe........
Ważne,aby w tym podłożu aeracja była właściwa i umożliwiała cyrkulację powietrza;
tak aby zgnilizna się nie rozpanoszyła.
Surita po części to też odpowiedź na Twoje pytanie :wink:
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”