Moje bagno :)

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12961
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Moje bagno :)

Post »

artystyczne fotki, chyba się nie mylę ;:138
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Moje bagno :)

Post »

Fajne te ufa :;230
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16062
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Moje bagno :)

Post »

Elu, wpadłam do ciebie od Tary. Wspomniałaś, że mieszkamy blisko siebie, a ja się skarżę na swoje pnące róże, że mi wymarzają, a tobie nie.
Teraz czytam na pierwszych stronach, że u was gliniasto-torfowa, żyzna, urodzajna ziemia. No i w takim razie nie mam więcej pytań.
Wszystko jasne. U mnie ziemia piaszczysta, przeouszczalna, sucha - typowe mazowieckie piaski. A jeszcze to wszystko rośnie u mnie pod dębami. No i co ja mam powiedzieć? Taki los. Ziemia kiepska to i rośliny nienadzwyczajne. Nie to co u ciebie, dorodne kępy, nasadzenia. A wszystko ładnie i starannie zaprojektowane. Prawdziwy ogród ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
[Iza]
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1847
Od: 26 paź 2009, o 17:47
Lokalizacja: Poznań

Re: Moje bagno :)

Post »

Bardzo lubię rozchodniki. Też je mam, ale gdzie tam im do twoich. Piękne.... Bardzo mi sie podoba twój ogród. Widać, że masz zmysł artystyczny. Rabaty są tak pięknie skomponowane. No i nie chwaliłam jeszcze komunijnego wianuszka, a jest przepiękny :)
Awatar użytkownika
Berry
100p
100p
Posty: 127
Od: 22 lip 2010, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolica Sochaczewa

Re: Moje bagno :)

Post »

Ahhh rozumiem doskonale te wiry porywające na dłuższy czas, sama w nie często wpadam

Ahhhh piękne ufa i jakie trawy ;:63
Mój pierwszy ogródek
Pozdrawiam
Jagoda
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25146
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje bagno :)

Post »

Elu i znowu zniknęłaś.
Jak tam oznaki wiosny?
Pracy dużo?
Awatar użytkownika
ellap75
200p
200p
Posty: 232
Od: 5 lip 2010, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje bagno :)

Post »

Pracy jak zwykle dużo, ale zaglądam. Wiosna słabo, torf i bagno jest zimne, wiosna startuje u mnie później niż u koleżanki na wydmie 500 m dalej Parę krokusów wyszło i nic poza tym, trawnik rozpacz. Porobię kilka zdjęć w weekend, mam zaplanowane ścinanie rozplenic. Miskanty juz przycięte, znów trochę za późno niestety. ;:223
Awatar użytkownika
klamber
100p
100p
Posty: 124
Od: 29 sie 2011, o 06:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie-Otwock

Re: Moje bagno :)

Post »

Fajnie Elu że się odezwałaś, ja Cię w pełni rozumiem, również mam taką sytuację że nie wiem od czego zacząć i w co ręce wsadzić, więc nie mam żalu, sam ograniczam swoje pisanie i pozostając tylko na czytaniu. Niestety prowadzenie wątku zabiera sporo czasu. Wiadomo że chciało by się pooglądać Twoje piękne widoki ale pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Życzę więcej czasu dla Siebie i oczywiście dla nas trochę też. Ja swoje miskanty skosiłem w sobotę, strasznie się sypały. Moje jeszcze nie rosną, dlaczego mówisz że za późno? Moje krokusy już kwitną od soboty i z każdym dniem jest ich coraz więcej na razie są żółte i białe. Przebiśniegi kwitną od mrozu. Powoli się nam wiosna rozkręca. Co się tam wydarzyło na Twoim trawniku? Ja swój kosiłem jeszcze w grudniu na zapałkę i jest ok, tylko biały, tylko patrzeć jak się zacznie zielenić. Życzę żeby po zimie wszystkie rośliny Ci odbiły.
Awatar użytkownika
ellap75
200p
200p
Posty: 232
Od: 5 lip 2010, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje bagno :)

Post »

Klamber
Trawnik był przygotowany do zimy, skoszony, aeracja, piaskowanie itd. Ale proza życia, w styczniu miałam wysyp awarii, zepsuło mi się niemal wszystko: od pralki po bramę. ;:223 W związku niesprzyjającą pogodą (-25C) i domową epidemią zapalenia oskrzeli M. naprawił bramę dopiero w zeszłym tygodniu. Przez ten cały czas kundel siedział w części ogrodowej i PILNOWAŁ . Mam teraz wyprutą całą darń pod płotem, wydrapaną do gleby 1,5 m szerokości ścieżkę pod pergolą i stratowane połowę roślin. O żesz, mróz -40C takich szkód by nie narobił. :evil: Ale pretensji mieś nie mogę, chciał zarobić na swoją michę :;230
Miskanty niestety zaczeły mi już rosnąć, w starych źdzbłach były już nowe listki. Po ścięciu nowe wyrosną z wystrzępionymi końcami. Co roku obiecuję sobie, że zetnę je pod koniec lutego. I jak zwykle zaskakuje mnie wiosna...
Awatar użytkownika
kozino
1000p
1000p
Posty: 1283
Od: 9 sty 2011, o 22:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Moje bagno :)

Post »

ellap75 pisze:Szronem malowane

Obrazek
Jaki cudny cukiereczek, piękna taka zaszroniona :D
Pozdrawiam, Emka
Ogród
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Moje bagno :)

Post »

Niestety Elu, jak się coś sypie to po całości, tak jak u mnie ostatnio ;:161
Ja swoje miskanty dopiero w ubiegłym tygodniu po zimie ciachnęłam
Awatar użytkownika
joannakr0508
500p
500p
Posty: 784
Od: 8 kwie 2011, o 10:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje bagno :)

Post »

Witaj Elu siedziałam i obejrzałam cały ogród od początku tak mi się podoba trawy dają tyle uroku że sama zacznę je sobie kupować .Jestem tylko ciekawa jak u Ciebie trawa pampasowa bo u mnie chyba nie przetrwała zimy niestety :wit
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy. :)
Joanna http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=53393" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ellap75
200p
200p
Posty: 232
Od: 5 lip 2010, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje bagno :)

Post »

Moja wygląda na żywą. Stoi w garażu, podlewana okazjonalnie. Ma zielone liście z suchymi końcami, wygląda całkiem dobrze. Mam nadzieję że zrobi się cieplej, bo ma za ciemno. W garażu jest też oleander, zaczyna własnie wegetację. Rośliny już wiedza że jest wiosna, pogoda nie :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”