Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Awatar użytkownika
deszczowka79
200p
200p
Posty: 239
Od: 14 lis 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dortmund

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

hej
ja czesto mam plesc na ziemi ,podobno to od wody.Na razie taka plesn jest na Gwiezdzie Betlejemskiej.nie wiem jak tego sie pozbyc :evil:
Zapraszam na pogaduchy
Storczykowe parapety u Jolanty
Malgorzata
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 19 lis 2011, o 16:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

Tfu...no jasne, że o Cymbidium mi chodziło :P Cypripedium w kwiaciarni dzisiaj widziałam i siedzi mi w głowie ciągle :roll:
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

Małgosiu wcale się nie dziwię, że siedzi ci w głowie. Jak sobie zobaczyłam w googl ejak wygląda to też takie zapragnęłam :)

deszczowka ktoś już mi podsunął nazwę środka na pleśń. Jak tylko ją odnajdę, w którym to w wątku było, to ci podeślę.

Dodane:

O już mam: Jedni stosują biosept, gdy pleśń wylazi, a inni zachwalają previcur, który jest podobno skutecznijeszy niż topsin, który chyba też może być. Ja idę dziś na poszukiwania previcura. Trzeba też przesadzić roślinę i wypłukać korzenie, ale u mnie to nie podziałało, bo znów wyłazi. Może za mało przepłukałam? ;:24
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

anetulka pisze:Co do temperatury wody o ostatnio wyczytałam w necie, że ta odstana woda jest o kilka stopni chłodniejsza od otoczenia. U mnie w mieszkaniu jest podobna temperatura co u ciebie, podlewam odstaną wodą i moim storczykom to pasuje. U mnie bardzo długo żaden nie chciał puścić pęd, zauważyłam, że zaczęły wszystkie naraz się budzić wtedy gdy w dzień były włączone grzejniki, a na noc wyłączałam, czyli była różnica temperatur między dniem, a nocą ok. 5 stopni. A później wyczytałam, że między innymi dzięki temu mogą zakwitną. Gdybym to wcześniej widziałam...
A u mnie wiecznie ciepło, niektóre storczyki na trochę odstawiam w okresie przekwitnięcia w chłodniejsze i ciemniejsze miejsce, a moja mama nie robi nic i też pięknie kwitną. Tak jak wcześniej pisałam one nie znoszą zimnej wody, ale taka odstana w domowym zaciszu na pewno pomoże. Trzymam kciuki :wink:

Aaaa i ja swoim wkładam paluszki nawozowe do orchideii
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

Lulka czyli już nie dodajesz nawozu przy podlewaniu?
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

To zależy, jak nie mam pałeczek, to podlewam, ale bardzo rzadko wodą z nawozem, a jak pałka wetknięta, to nie
Lidka lmw
1000p
1000p
Posty: 3431
Od: 23 sie 2011, o 13:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

Widzę że masz cymbidium . Powiedz czy też ma kwiatki jakby woskowane ? Bo moje takie ma i tak myślę czy wszystkie takie są ?
Pozdrawiam Lidka Mój mały zielony raj część 1 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=47114" onclick="window.open(this.href);return false;
część 2 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=48489" onclick="window.open(this.href);return false;
część 3 http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=49364" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

hmm... aktualnie nie mam kwitków bo już opadły, ale z tego co pamiętam, wszystkie jakie do tej pory widziałam miąły takie 'twarde' błyszczące kwiaty (nie takie zamszowe jak falki). Na moim to tak średnio było widać czy on jest woskowany, więc chyba ci nie odpowiem :(
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

Muszę zostawić ślad,ze byłam i czytałam o Twoich rozterkach z cymbidium.
Moze spróbuj przesuszyć podłoże z pleśnią?Może to nadmierna wilgotność jest przyczyną jej powstawania?Oprysk previcurem jak najbardziej wskazany.
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

deszczowka79 pisze:hej
ja czesto mam plesc na ziemi ,podobno to od wody.Na razie taka plesn jest na Gwiezdzie Betlejemskiej.nie wiem jak tego sie pozbyc :evil:
Ja nigdy pleśni nie miałam, ale wydaje mi się, że przed przesadzeniem powinno się najpierw w jakiś sposób odkazić/odpleśnić specjalnym środkiem, a potem dopiero w nową ziemię
Awatar użytkownika
vito157
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 676
Od: 26 sie 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: cork
Kontakt:

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

lulka pisze:wydaje mi się, że przed przesadzeniem powinno się najpierw w jakiś sposób odkazić/odpleśnić specjalnym środkiem, a potem dopiero w nową ziemię
Równie dobrze można wrzucić na 2-3 minuty do mikrofalówki. Nic nie ma prawa przeżyć.
Awatar użytkownika
Zuza_i_Tygrysek
200p
200p
Posty: 325
Od: 21 paź 2011, o 09:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

vito na twoje porady zawsze można liczyć. Dzięki ;:180 Mam tylko jeden problem - nie mam mikrofalówki. Czy może być piekarnik? :;230

Grażyno miło cię widzieć u mnie. Ja u ciebie też ostatnio buszowałam w poszukiwaniu wiedzy o cymbidium (i nie tylko)

Lulka to ja odkażę i przed i po :) Byłam już w osiedlowej kwiaciarni, ale nie mieli nic :( muszę się wybrać gdzieś dalej. Był za to piękny storczyk.... :tan
Pozdrawiam Edyta :)
Zapraszam do obejrzenia mojej storczykowej kolekcji
Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty :)
Awatar użytkownika
lulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5107
Od: 31 mar 2011, o 12:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie/w-wa płd

Re: Storczykowe szaleństwo w wydaniu Edyty ;)

Post »

Edytko jak to w kwiaciarniach, ostatnio nawet kwiatka ciężko zakupić :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”