Kwarantanna po oprysku,szkodliwość

Stosowanie pestycydów, herbicydów, chemicznych i naturalnych środków ochrony roślin.
Awatar użytkownika
WojtekB
50p
50p
Posty: 97
Od: 1 kwie 2010, o 21:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pomorze Płd.
Kontakt:

Re: Doradźcie nawozy

Post »

Kryniu pisze:A jakie nawozy stosować pod winogrona, i jak często je stosować
Pod winorośl, a także pod krzewy agrestu, porzeczek i malin zaleca się stosować nawozy, w których składzie znajduje się dużo potasu. Najbardziej niekorzystny jest nadmiar azotu (przede wszystkim osłabia rośliny, które stają się podatniejsze na czynniki chorobotwórcze). Na tym forum już pisano (do) kiedy można zasilać winorośle - temat: Winogrono winorośl - nawożenie. Przeważnie nawóz mineralny podajemy wiosną (po odkryciu) oraz przed kwitnieniem.

Warty uwadze jest też siarczan potasu, który stosowany jest do nawożenia warzyw i drzewka owocowe, a także roślin jagodowych i ozdobnych (ze względu na niską zawartość chlorków zalecany pod wszystkie rośliny wrażliwe na chlor).
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1005
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Doradźcie nawozy

Post »

WojtekB pisze:Jakaś sprzeczność się pojawiła: od kiedy wrzosy i iglaki są niekwasolubnymi roślinami. Z szkoły i teraz z praktycznej wiedzy wiem, że wrzosy lubią wybitnie (silnie) kwaśną glebe i uboższą w składniki pokarmowe...
Roztargnienie, oczywiście masz racje, nie wiem co ja za bzdury popisałem ;:14
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Witam, dostałam od kolegi takie oto nazwozy jednak nie wiem jak je stosować? Jakie dawki, kiedy, przed sadzeniem roślin czy może w okresie ich wegetacji? Na jakie gleby, jakie mają działanie, pod jakie rośliny? Bardzo proszę o pomoc. Załączam zdjęcia z ich składem chemicznym :D

Pozdrawiam Mariola

Obrazek Obrazek Obrazek
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Gogle Twoim przyjacielem... wystarczy wklepać...
http://www.salmag.pl/nawozy/salmag.php
Awatar użytkownika
Mariolka
200p
200p
Posty: 312
Od: 7 sie 2007, o 17:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

tylko ze tam są inne nawozy a nie o takim składzie może jednak ktoś pomoże :D
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3566
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Tam są te same nawozy... o tym samym składzie.
No chyba że ja mam inny komputer :wink:
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

O ile dobrze widzę to każdy ma w swym składzie magnez,to tak ogólnie , gdy zastosujesz np. fosmag, bo roślina potrzebuje przy starcie fosfor, to może być już dosyć magnezu i należałoby jeszcze zastosować inny nawóz bez magnezu. Także należałoby zwrócić uwagę, aby nie przedawkować, maksymalnie jednorazowo 5 dkg na 1m2 , chyba że dolomit lub kreda do 0,5 kg na 1m2 w zależności od zawartości w glebie.
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Witam.Mam okazję dostać dolomit prosto z kopalni spod granicy Czech .Chcę prosić o radę:ile powinnam rozsypać na metr2 pod jarzynki,gleba jest ciężka gliniasta.Jesienią rozsypałam trochę azofoski.Czy oprócz tego dolomitu muszę dodać jeszcze jakiś nawóz? myślałam o oborniku świńskim.Słyszałam,że taki dolomit kupowany w sklepie jest przerobiony inny,czy to prawda?Proszę o odpowiedź
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Dolomitu można dać do 0,5 kg na 1 m2, więcej już nie zaleca się,gdy chce się jeszcze dać obornik , to najlepiej najpierw dać obornik i zmieszać z ziemią , a potem na wierzch posypać dolomit ,on przy pierwszym podlaniu zmiesza się z glebą.
ewa1966
100p
100p
Posty: 108
Od: 26 sty 2009, o 13:56

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

A jeśli tylko chciałabym dać sam dolomit to też 0,5 kg na 1 m2?,czy to wystarczy ,żeby glinka coś z siebie dała roślinkom?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Dolomit dostarcza do gleby magnez i wapno ,inne składniki trzeba podać w innej formie np. obornik. Także gdy dajemy wapno nawet w postaci dolomitu to podnosimy pH gleby . Zbyt wysokie pH też jest nie wskazane , bo może być utrudnione pobieranie innych składników jak Fe, P .
Awatar użytkownika
KasiaPuk
200p
200p
Posty: 446
Od: 17 sty 2011, o 21:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Planet Thanet ;)

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Witajcie, kupiłam nawóz organiczny w postaci granulowanych kości, rybnych odpadów i krwi zwierzęcej, ale się zastanawiam czy może zakwaszać ziemię, ma ktoś szerszą wiedzę na temat takich produktów?
Horse riding - an art of keeping a horse between you and the ground.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5103
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: NAWOZY tylko jak je stosować?

Post »

Mączka kostna zawiera bardziej wapno i fosfor ,to raczej będzie oddziaływać zasadowo ,powinno być dobrze .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pestycydy, herbicydy, nawozy, OPRYSKI, środki pro-ekologiczne”