Echinopsis i kolczaki - chmara3

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Chmaro, dziękuję za bardzo przydatne informcje, postaram się jak nawięcej z tego wcielić w życie. Co do tej obniżonej temperatury mam tylko problem gdyż mieszkam w bloku i nie mam niestety strychu, a i moi znajomi takiego nie posiadają żeby im oddać na przechowanie :cry:. z komórką też niewesoło, mam małego pecha bo moja komórka przylega do węzła cieplnego także jest przy niej zimą ciepło, ale mam nadzieję, że coś do zimy uda mi się wykombinować z tym miejscem. Jestem dobrej myśli, może w przyszłym roku będę już mogła się pochwalić chociaz jednym pączkiem :D. A jak się nie uda wtedy zajrzę do ciebie co by oczy nacieszyć :D
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
Baryczka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3109
Od: 8 wrz 2008, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Post »

Bibi56 a masz balkon? Czytałam gdzieś, że echino można zostawić na balkonie. Ktoś zimował je w ten sposób, że wyjmował z doniczki, owijał bodajże gazetą i układał w kartonie i hop na balkon. Ważne tylko, by kaktusy nie zamokły. Poczytaj na forum, bo wydaje mi się, że gdzieś tutaj spotkałam się z takim sposobem.
Echinopsisy są wytrzymałe na mrozy, podobno przeżyją temp. do -20 st.C Mój minioną zimę calutką spędził na zewnątrz, zupełnie przez przypadek nie został zabrany do domu, wskutek tego zmienił kolor na fioletowy, a dziś czekam na jego kwiaty (ma kilka ładnych pąków).
* Moje miejsca na forum *
Pozdrawiam! Kamila
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Chmaro, tak, mam balkon. O zimowaniu na balkonie powiem szczerze nie słyszałam, ale wezmę to na pewno pod uwagę, tak jak mówisz poczytam jeszcze na ten temat żeby się bardziej dokształcić i niezaszkodzić roślinkom. Wiem, że z nich niezłe mutanty :D, ale lepiej nie ryzykować, bo każdą stratę roślinki ciężko znoszę.
Właśnie dziś zauważyłam u jednego z moich nowych nabytków (zakupiłam kilka miesiąc temu w Obi :evil: ), że chyba cierpi biedaczek na zgniliznę korzeniową :( Powiedziałam sobie nigdy więcej zakupów w Obi! Taki problem mam tylko z kwiatami tam zakupionymi :evil:, już jednego wcześniej musiałam niestety pożegnać, teraz przyjdzie mi się rozstać z drugim :cry:
Pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
bibi56
500p
500p
Posty: 589
Od: 27 cze 2009, o 12:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

;:182 Kurcze przepraszam, ale jestem dzisiaj zakręcona! Chciałam odpisać na post Baryczki, a omyłkowo wysłałam do ciebie Chmaro. Mam nadzieję, że mi wybaczysz. Tak to jest jak człowiek jest jeszcze zielony i to jego pierwsze podrygi na forum ;:79 [/b]
Awatar użytkownika
Taccanivea
1000p
1000p
Posty: 1786
Od: 24 cze 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Post »

Wspaniałe kaktusy!!!! Jak pięknie kwitną!!! Moje nie kwitną w ogóle, nie wiem czemu... :? aż mi smutno :(
Pozdrawiam, Maryla
Pracuję nad kolekcją hoi, ficusów, storczyków i syngonium:)
Spis treści
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3085
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Post »

Zauważyłam u mojego echinopsisa otwór przy samym podłożu.
W środku widać białe robaczki. Dodam, że kaktus ma około 15 lat i jest sporej wielkości.
Co z nim zrobić, czy da się go uratować?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Witam
Magdo nigdy nie miałam takich robaczków w echinopsisach i szczerze powiem,że nie wiem co z nim zrobić bo jeśli to jest efekt przelania (a tak przypuszczam)to najlepiej nie podlewać i przesuszyć go ale czy to pomoże? bo niewiadomo czy on nie zaczął podgniwać?? Hm ale może wypowie się jakis ekspert w tej sprawie, zobaczymy :)
życzę powodzenia i pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
blabla
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7369
Od: 6 sie 2007, o 06:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post »

Roślinka na pewno ma za mało światła, bo odrosty ewidentnie się wyciągają. Szrama może być albo niegroźna albo może oznaczać gnicie. Jednak skłaniałbym się do tej pierwszej wersji, bo ogólnie roślinka nie wygląda, by miała problem z korzeniami.
Pozdrowienia, Tomek
Mój wątek
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

No i odezwał się nasz fachowiec Dzięki Tomku :)
Taccanivea Dzięki, a apropos Twoich kaktusów to z tego co piszesz w swoim wątku, że dopiero w tym roku pobrały sie do życia po przeprowadzce to może pozwól się im zaklimatyzować a na zimę wyślij je na zimowisko :) to myslę, że w nastepnym roku na pewno pięknie odpłacą się kwiatami :)
Pozdrawiam

P.S. Moja Rebutia M. zrobiła sobie małą przerwę i dalej kwitnie niesamowita jest.
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3085
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Post »

zadam jeszcze pytanie-co powodje ze echinopsis kwitł mi zaledwie raz na 15 lat .dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Magdo podstawa to odpowiednie zimowanie, zobacz sobie bo na pewno wczesniej pisałam jak ja zimuje moje kaktusy odkąd odpowiednio są zimowane to kwitną mi co roku :) Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
Radek:)
200p
200p
Posty: 269
Od: 14 sie 2009, o 18:40
Lokalizacja: Sochaczew

Post »

Znalazłem ten temat i postanowiłem pokazać swojego kwitnącgo kaktusa z początku lipca. Zakwitł mi już 2 raz w tym roku. Wystawiłem go na dwór w celu zrobienia mu kilku fotek i ku mojemu zdziwnieniu i radości, zaraz zleciało się do niego sporo bzygów prążkowanych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Adrenalina
50p
50p
Posty: 66
Od: 28 sty 2009, o 01:29
Lokalizacja: Wielkopolska

Post »

Cudne zdjęcia! :shock:
Prawdziwa uczta dla oczu! :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”