Ściółkowanie rabat

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
ODPOWIEDZ
nimmid
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 11 maja 2008, o 21:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żywiec

Ściółkowanie rabat

Post »

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum to witam wszystkich!

Co można zastosować zamiast kory wokół iglaków, aby zapobiec wyrastaniu tam traw? Mam posadzonych około 60 iglaków (na razie), solidne obsypanie ich korą jest dla mnie sporym wydatkiem :). Czytałem że można obsypywać trocinami, jednak jak dla mnie jest to niezbyt estetyczne rozwiązanie (a także jak sądzę krótkotrwałe). Macie jakieś propozycje?
Szymon007
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 7
Od: 6 maja 2008, o 12:14

Post »

ja kładę od 3 lat pod iglaki ściętą trawę według mnie dobrze się "sprawuje" :P

Poprawiłem polskie znaki. Xipe :!:
djalbert
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 25 sie 2007, o 13:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Szczerze powiem kora to najgorszy pomysł jaki może być. Pod kora rodzą się wszelkiego rodzaju robale drzewolubne i grzyby. Najlepszym pomysłem wg mnie to żwir, albo kamienie. Dobry duży żwir naprawdę ładnie się prezentuje. Albo agrotkanina (czarna). i wtedy możesz posypac tam co ci się żywnie podoba
Raku
100p
100p
Posty: 148
Od: 18 kwie 2008, o 14:50
Lokalizacja: Mysłowice

Post »

Inne rośliny, takie, które "przyduszą" chwasty.
Kora - rzeczywiście wydatek, zwłaszcza dla tak dużej ilości krzewów.
Nie można powiedzieć, iż kora ma same minusy. Imho ma naturalny, "leśny" wygląd, utrzymuje wilgoć, co dla niektórych gleb i roślin może mieć duże znaczenie, częściowo tłumi rozwój chwastów, można ją rozgarnąć dla nawiezienia krzaków. Minusy - nie jest wieczna, czasami rzeczywiście może zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia i utrzymania choroby grzybowej, cena.

Agrowłóknina - cholernie odradzam! Szpetny wygląd, brak możliwości wzruszenia i nawiezienia ziemi wokół rośliny. Miałem i wypieprzyłem.

Osobiście dałbym jakieś małe krzewinki, byliny, rośliny dywanowe ewentualnie pnącza okrywowe. Jeste tego sporo, wszystko zależy jakie są warunki, jaki masz charakter ogrodu i co Ci się podoba.

Pozdr.
Awatar użytkownika
giza
1000p
1000p
Posty: 1718
Od: 1 paź 2007, o 00:40
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Djalbert kora na pewno nie jest najgorszym pomysłem.
Oczywiście o gustach sie nie dyskutuje, ale ze strony estetycznej i nie tylko, żwir jest bardziej chybionym pomysłem. Widziałeś w naturalnym środowisku iglaki rosnące w żwirze? Ja jakoś nie kojarzę.
Podobnie jak Raku obsadziłabym płożącymi roślinkami, chyba że własnie charakter ogrodu, bedący odzwierciedleniem upodobań jego właściciela, pozwala na wesołą twórczość to wtedy można sięgnąc po żwir / a może lepiej ewentualnie piasek?/
Pozdrawiam, giza vel Gabryśka:)

Rewolta – 05.2007r. C.d. 2009
Awatar użytkownika
Dratina
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 28 maja 2008, o 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post »

Słyszałam że stosuje się też łupiny orzechów ale nie wiem skąd to wziąć i ile kosztuje... Mogło by wyglądać dosyć ładnie.
Awatar użytkownika
janina1949
50p
50p
Posty: 82
Od: 30 kwie 2008, o 19:19
Lokalizacja: Jarocin

Post »

Też mam na działce rózne rośjiny iglaste i rododendony, są to dosyć duże rabaty.Aby nie miec problemu z chwastami przykryłam wszystko czarną włókniną i na to rozsypałam szyszki naprawdę ładnie to wygląda lepiej jak kora.Pozdrawiam Janina :lol:
Witam wszystkich miłośników działek i ogrodów
Saraaa

Post »

Również zdecydowałabym się na jakieś płożące roślinki czy rozchodniki. Ze swojego doświadczenia stanowczo odradzam żwir, gdyż bardzo szybko przerasta przez niego trawa (przynajmniej u mnie). Ale wszystko zależy od ciebie i twojego gustu :D
Awatar użytkownika
x_m-k
100p
100p
Posty: 150
Od: 15 mar 2007, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Brak znaku ć

Post »

Witaj Saraaa.
W podpisie masz info o problemie z wpisywaniem znaku ć.
Najprawdopodobniej jest to związane z oprogramowaniem do karty graficznej firmy ATI.

Sprawdź to może.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

U mnie pod iglakami, tujami i innymi cudami :wink: mam rozsypaną w większości korę bezpośrednio na ziemię, a tam gdzie rabatki mają charakter bardziej reprezentacyjny, to tak jak Janina, mam szyszki sosnowe i też bezpośrednio na ziemię :D Za zbieranie szyszek z lasu pogonił mnie leśniczy :oops: dodam jeszcze, że szyszki w porównaniu z korą są bez porównania jeżeli chodzi o czas ich rozkładu 8)
Awatar użytkownika
Sekwoja
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 21
Od: 3 cze 2008, o 10:10
Lokalizacja: Kraków

Post »

U mnie też jest kora - wymieszana z suchymi liśćmi i szyszkami - wygląda estetycznie i naturalnie. Skoszona trawa jest ok, ale nie zbyt grubą warstwą (zwłaszcza gdy jest świeża) bo wówczas gnije.
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

U mnie miałem kłopot z chwastami pomiędzy młodym żywopłotem z iglaków a siatką
kosiarką nie mogłem wjechać, od dwóch lat kładę tam liście z orzecha.
Tuje ładnie rosnę a chwasty zniknęły.

Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
kocurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 822
Od: 10 kwie 2008, o 11:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: z kątowni

Post »

Liście świeże, ścięte, czy jesienią takie pozbierane spod drzewa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”