Moje cudeńka - miaaa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Jasne Michałku , podaj tylko adres na pw :D

Beciu dziękuję za miłe słowa :P Postaram się wrzucać na bieżąco jakieś focie :P
Awatar użytkownika
renata75
1000p
1000p
Posty: 1604
Od: 5 kwie 2008, o 16:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gliwice

Post »

Dorotko ,jakiś czas mnie u Ciebie nie było, a Tobie tyle nowości przybyło i do tego śliczna kiciunia, dobre masz serducho.

Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Śliczne kalanchoe, inne nabytki też urocze. Kaktusy po takim zimowisku pewnie pięknie zakwitną. Wesołych Świąt :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

Dorotko, wróciłam do Twoich pierwszych zdjęć i fotek siewek, powiem Ci szczerze, że może kiedyś spróbuję coś sama wysiać, zapytam Cię wtedy o wskazówki. pozdrawiam
Awatar użytkownika
kasicqa
200p
200p
Posty: 290
Od: 1 gru 2008, o 17:35
Lokalizacja: białostockie

Post »

ojojoj! właśnie takie pomarańczowe kalanchoe mi się marzy ;-D normalnie szaleje za nim :D chyba rzadko spotykane :D jak porozdaje na wiosnę sadzonki różowego to zrobi mi się na nie miejsce. jak pieknie kwitną u Ciebie kaktusy. to właśnie dlatego się nimi kiedyś zafascynowałam. ja uwielbiam wszystko co kwitnie. ale z kaktusami u mnie źle się skończyło. a teraz szaleję za storczykami. ojjj dłuuuugo przeglądałam twój wątek. falki też masz piękne. ile Ty masz miejsca, że mieścisz tyle roślinek?!
a odnośnie przędziorek. ja we wtorek kupiłam nowe kalanchoe i też CHYBA je mają. nie jestem pewna. to one robią pajęczyny? ja widziałam często kwiaty np storczyki całe tymi pajęczynami oblepione ale gdy brałam kalanchoe nia zauważyłam. dopierow domu w białej kilka takich ledwo widocznych kłębuszków na ziemi zobaczyłam. i jeden maleńki robaczek szybko przebiegł po doniczce. ono było przelane więc pomomo tego że kupiłam od razu talstar (nie wiem czy skuteczny) to sie wstrzymuje z użyciem chemii. obserwowałam kwiatka nic sie nie działo nic nie biegało aż wczoraj na jednym z liści zobaczyłam maleńką pajęczynkę. znaczy że coś jest ale jeszcze tego jest niewiele. tak myśleże jak przesusze kalanchoe to może znikną? podobno czasem pomaga jeśli robactwo pojawiło sie z powodu przelania. czytałam też że na jakieś robaczki czosnek pomaga ale nie wiem czy na to?! nie za bardzo chce tej chemii używać ale wiem że trzeba się tych towarzyszy pozbyć.
Awatar użytkownika
Agii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 978
Od: 2 lip 2008, o 20:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Białegostoku woj.podlaskie

Post »

Witaj :D Ufff już piszę. Przybierałam się do twojego wątku już kilka razy,ciągle wiatr w oczy jak nie dzieci ,to mój M. Zaczynałam podziwianie, czytanie i nigdy nie doszłam do końca. :oops: Aż mi wstyd, że dopiero dzisiaj piszę. :oops: Jestem pod wielkim wrażeniem Twoich kolczatków. Wszystkie cudne bez wyjątku. :D Na pierwszej stronie już oniemiałam na widok Hobbita. Miodzio :D A im dalej tym było ze mną gorzej, te wszystkie kwitnące... rozmarzyłam się :D Ślicznotki :D
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Dorotko na początku masz zidentyfikowaną Mammillaria backebergiana, chyba to nie jest do końca backebergiana, tylko Mammillaria backebergiana ssp ernestii.

Pozdróweczki dla Koleżaneczki :)

Przez takie K
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
Becia
1000p
1000p
Posty: 1789
Od: 9 lip 2007, o 16:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sląsk

Post »

;:168 za piękne kłujące ;:106
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Reniu Kitka słodka jest, ale tylko jak jest śpiąca albo w trakcie snu ;:112 tak to łobuz jak się nie patrzy :P

Ilonko mam cichą nadzieję, że zakwitną :D to moje pierwsze "zimowanie" :P

Michałku dziękuję za życzenia i nawzajem ;:196

Kasiu miło mi Cię powitać w moim wątku :D zaglądaj tu kiedy tylko zechcesz :D Co do miejsca to upycham gdzie mogę >>> w miarę możliwości oczywiście :wink: Kaktusy trzymam na parapecie południowo-zachodniego okna ( obecnie w piwniczce), storczyki na ławie w pobliżu tego okna. Kilka storczyków mam też na południowo-wschodnim parapecie i część w mieszkanku studenckim :wink: poza tym jak nie mam już kompletnie miejsca to "pożyczam" parapety od babci, która mieszka na dole :lol:
Co do przędziorków to nie pomogę, bo nie miałam z nimi nigdy do czynienia :wink:
Tu możesz znaleźć troszkę informacji na ich temat:

http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... %EAdziorki

http://www.multiflora.pl/przedziorek.html

Aga cieszę się, że mnie odwiedziłaś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: dziękuję za miłe słowa :mrgreen: Gdybyś chciała zaszczepkę Hobbita to chętnie się podzielę :D

Dareczku dziękuję za pomoc w identyfikacji ;:196

Beciu - nie ma za co :D polecam się na następny raz :D A co do siewek to naprawdę nic trudnego :wink:

Kochani zakwitł mi ponownie grudniczek biały - ten który po zakupie zrzucił paki - tylko albo mam przywidzenia albo on zróżowiał
;:112

Tak wyglądał przy pierwszym kwitnieniu...
Obrazek

...a tak wygląda obecnie...
Obrazek Obrazek Obrazek

Mam jeszcze troszkę nowości od Michałka- Bebeszka , ale muszę fotek najpierw porobić :)
Awatar użytkownika
anoli
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7840
Od: 3 lis 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Bajeczny jest, i zmienił się nie do poznania :shock: :D
Wątki Zapraszam serdecznie Ilona
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Ilonko ja też byłam zaskoczona ( chociaż pozytywnie) tą zmianą :lol:
Awatar użytkownika
darekcn4
500p
500p
Posty: 783
Od: 19 wrz 2008, o 22:23
Lokalizacja: Kraśnik

Post »

Nie ma sprawy :). Urwiesz mi kawałek tej kwitnacej sliczności? :)
kaktusy kaktusy kaktusy i jeszcze raz kaktusy :)
Awatar użytkownika
miaaa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1498
Od: 12 lut 2008, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Rozumiem, że o grudniczka Ci chodzi tak ??? jeśli tak ton nie ma sprawy - jak tylko przekwitnie chetnie się podzielę :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje kaktusy i inne sukulenty !”