Moja zielona ścianka

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Post »

ja swojego kciuka też dołączam :D a nawet dwa :D
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post »

Dołączam mój kciuk ! :wink:
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Musi sie udać. :lol:
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Witaj Januszu wśród zielono zakręconych, tzn. w naszym gronie roślinkowych maniaków :) Pokazałeś naprawdę coś wspaniałego :) Pozdrawiam
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Dziękuję za wszystkie ciepłe słowa i Wasze paluszki... Na razie nic nie piszę bo nie chcę zapeszyć. Jestem trochę zajęty pracą (tak sobie dorabiam... m.in. na tą działeczkę) ale się poprawię i będę po kolei odwiedzał Wasze stronki.
Z zielonych informacji też na razie nic nowego - wszystko rośnie i ma się dobrze, 2 ananasy rozdane, 3 jeszcze się "korzeni" a już są następne zamówienia. Zostanę chyba "producentem" ananasów.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
dorcia
1000p
1000p
Posty: 1039
Od: 19 lut 2008, o 19:20
Lokalizacja: Podlaskie

Post »

Janusz , piękne Twoje roślinki, a najbardziej urzekły mnie bonsai. Mąż mojej koleżanki z pracy też je hoduje i formuje (najstarsze drzewko jest w wieku jego córki - 26 lat). A tak w ogóle jesteś młodym emerytem (czyżby nauczyciel?). Wyspecjalizowałeś się w ananasach, a nie tak dawno spotykaliśmy się w wątku ananasowym, dzieląc się spostrzeżeniami. :lol:
Awatar użytkownika
orange30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1935
Od: 27 paź 2007, o 22:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zabrze

Post »

Janusz to pewnie emeryt górniczy, bo mieszka w Żorach. Jeśli to prawda to tym bardziej wielkie ukłony w jego stronę i podziw w związku z zainteresowaniem roślinkami. Pozdrowionka :)
"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówki do życia" - Halina
Mój spis wątków
Moje robótki
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Januszu cieszę się, że tu trafiłam.

To, że masz piękne roślinki to wiesz i nie trzeba Ci pisać.
Mnie jednak urzekły drzewka bonsai i nie mogłam o tym nie napisać!

Piszesz, że zacząłęś się "bawić" w latach 90.. wtedy przecież nie było internetu! Więc skąd wiedza? Intuicyjnie? Czy miałeś jakieś książki?


Cudne drzewka. Jestem pełna podziwu.
Jak będziesz miał więcej czasu, to wpadaj tu i opowiadaj o swoich roślinkach :)
z uśmiechami Iza
u liski
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Jeszcze raz Izo dziękuję Ci za pomoc. Swojej stronki dawno nie odwiedzałem, bo nowości doniczkowych brak (chociaż wszystko rośnie dobrze) a także tej działki dalej nie mam - obiecana w przyszłym roku - ale tak już jest 2 lata.
Bonsai zainteresowałem się już w latach 70-tych - była wtedy moda na wszystko co japońskie: judo, karate, samuraje, kendo także ogrody i bonsai (moim marzeniem jest pojechać do Japonii).
Oczywiście książek żadnych nie było, jedynie co jakiś czas artykuły w czasopismach. Początkowe próby tak prowadzenia drzew i krzewów były oczywiście nieudane. Dzisiaj jest inaczej i ta sztuka się u nas bardzo fajnie rozwija. I oczywiście nie każdy może być Matejką, da Vinci czy Picasso.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
AlfaXIII
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1814
Od: 5 cze 2006, o 12:31
Lokalizacja: Kraków

Post »

Pięęęęękne :D

Witaj Janusz :) Zaglądnęłam wiedziona ciekawością co też u kogo rośnie i zachwyciłam się Twoimi bonsai. Pokaż więcej zdjęć. Proszę ! :)
Od niedawna też dojżałam do bonsai. Powolutku coś zaczynam tworzyć i mam nadzieję, że starczy mi cierpliwości. Czytam o nich od ok. 15 lat ale pierwsze próby skończyły się tragicznie dla świerków więc się zniechęciłam. Teraz jest więcej literatury to ponownie wzięłam się za ciachanie ;) Czas pokaże co mi z tego wyjdzie.
Może kiedyś poproszę Cię o pomoc :lol:

Pozdrawiam serdecznie
Marta

Ps. Trzymam kciuki za działeczkę.
Jeśli zablokowało się - pchaj na siłę. Jeśli się rozleci, to znaczy, że i tak wymagało wymiany.
moje zielone cz.1 i moje zielone cz.2
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Może będzie nowe drzewko z tego jałowca ? Tak wyglądał: Obrazek odrutowałem go i jest taki: Obrazek
Tegoroczne siewki delonki (płomień Afryki) i jakarandy: Obrazek Z prawej strony w doniczce do bonsai wykiełkowały akacje srebrzyste. Jest prawie identyczna jak mimoza (też tegoroczne siewki): Obrazek Obrazek Różnica jest tylko taka, że mimoza "zamyka" liście (więdnie) przy dotknięciu a akacja nie: Obrazek
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
karpek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1631
Od: 16 lut 2008, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Żory /Górny Śląsk/

Post »

Witaj Alfo - prawie pisałem swój post i tak wyszło. Z tych delonek i jakarand też planuję zrobić w przyszłości małe krzaczki. Jeszcze tegoroczne siewki glicyni (wisterii) - w szkółce za podobnej wielkości chcieli 15 zł, ja jednak uparłem się, że musi być z nasionka...: Obrazek Także będą przycinane na krzaczki. Tyle że wszystko to najszybciej w przyszłym roku, siewki muszą mieć pieńki grubości przynajmniej ołówka. Gdybyś miała pytania pisz - ja idę odwiedzić Twoją stronkę.
"Wesoła myśl jest niczym wiosna. Otwiera pąki natury ludzkiej" - Jean-Paul Sartre
Pozdrawiam - Janusz K.
Moja zielona ścianka, Storczykowe początki karpka,
Awatar użytkownika
liska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10568
Od: 24 mar 2008, o 20:07
Lokalizacja: podkarpacie

Post »

Januszu Twoje bonsai są przecudne.

Wpadaj czasem do swojego wątku i opowiadaj o roślinkach, bo wiedzę masz ogromną!!!
A ja obiecuję być pilną uczennicą :) Myślę, jestem pewna, że takich uczennic będziesz miał sporo...

Marzy mi się bonsai zrobione przeze mnie... ale nie potrafię:) Dlatego będę się zachwycać Twoimi roślinkami.
z uśmiechami Iza
u liski
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”