Czereśnia - jaka odmiana?

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klakier7
200p
200p
Posty: 347
Od: 21 cze 2014, o 19:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Udzieliłem Ci odpowiedzi w innym temacie co to za odmiana, ale spróbuj rozpoznać sama, tu masz pomocny link: https://posadi-sad.jimdo.com/ . Na stronie znajdują się opisy pomologiczne różnych gatunków i ich odmian. Zdarzają się co prawda przekłamania w opisie dotyczące wagi owocu czereśni, ale w większości odmian zachodnich - pomału uczą się od naszych szkółkarzy, którym to - owoce czereśni przyrastają po dwa gramy rocznie. Myślę, że opisy te pomogą wielu podjąć decyzję co do kupna danej odmiany, jak również zweryfikować tożsamość już posiadanej. Proponuję przetłumaczyć te opisy i pobrać sobie w pdf.

Pozdrawiam klakier.
Kicia00
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 14 kwie 2017, o 17:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Chodziło mi o to czy ktos realnie ma odmiane ukraińską i czy moze cos powiedziec na jej temat. A taz sie zastanawiałam nad Tamarą jednak jej owocowanie jest pozniejsze niz tej o którą pytałam ale Dzięki za odpowiedz ;:333 ;:170
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Czy szczepil ktoś czereśnie na podkładkach Antypka Popiel? Czy wszystkie odmiany będąc rosły ok? Mam ogromne ilości ten podkładki i zastanawiam się czy nie założyć sadu czereśniowego. Podobno najlepsza podkładka do wiśni i chyba czereśni również
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Szczepiłem(okulizowałem ) czereśnie na antypce(nie jestem pewien czy to był "popiel" obecnie mają dwa lata rosną bardzo kompaktowe dużo słabiej niż na Colcie udało mi się nawet kupić Riwan-a na właśnie Popielu .Ze zgodnością nic nie podpowiem bo sam nie wiem dokładnie jakie odmiany okulizowałem , myślę że nie jest źle bo zaszczepiłem sobie na antypce czereśnie Alkawo (to taka wyselekcjonowana czereśnia ptasia ) i rośnie dobrze .
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Popiel ponoć nie ma problemów ze zgodnością. Mam jedną wiśnie na Piast i po 4ech czy 5 latach ma ok 2 m. Nie wiem czy to dużo czy mało po takim czasie.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

A Burlat? Wstawka z Northstar, Colt, coś jeszcze z czym nie chce współgrać?
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

KamilK02 , nie wiem nie testowałem ale na Sadowniczym portalu sprzedażowym (nie reklamuje ;:185 ) jest Burlat na colcie .
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

To po co takie połączę robią :? W takim razie muszę po krzakach chodzić szukając czereśni ptasiej, która słabo rośnie i rozmnożyć ją wegetatywnie :twisted:
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Nie wiem po co te kombinacje. Lex poleca z tego co pamiętam Popiela i z informacji jakie można znaleźć wynika że jest on najbardziej zgodny z większością odmian. Poza tym jest to podkładkach karłowa, bardziej niż Piast.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2074
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Mam ponad 20 letnią Buttnera czerwona - szczepiona na antypce, drzewo ma około 3,5 metra, świetna podkładka.
Awatar użytkownika
NOWY 83
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1220
Od: 11 lis 2014, o 20:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj.-pom.

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Ja przyniosłem od kogoś x lat temu wisienkę z odrostu korzeniowego niestety sarny ją okorowały wypuściła kilka młodych pędów z kikuta pomyślałem , takie młode pędy w sam raz do okulizacji . Zaokulizowałem kilka różnych odmian czereśni po mniej więcej 7 latach ma ok. 2 metry wysokości i jej korona jest szeroka bardzo intensywnie związuje pąki kwiatowe po mimo bardzo dużej ilości owoców nie drobnieją , przyrosty jednoroczne 15 cm.próbowałem ukorzenić przez odkłady ale nie udało mi się . W tym roku po raz pierwszy będzie kwitła podkładka i okaże się co to za wiśnia chociaż tak mniej więcej . :wink:
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Czy to normalne że zrazy czereśni trzymane w garażu blaszanym na dworze gdzie nocą jest blisko zera a za dnia ok 5 st zaczynają robić się zielone? Czy nadają się do szczepień?
Awatar użytkownika
Pizza
500p
500p
Posty: 740
Od: 28 mar 2018, o 11:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Czereśnia - jaka odmiana?

Post »

Chcę wziąć czereśnię Bladoróżową. Mam działkę na ROD, więc jakieś czereśnie w pobliżu na pewno są. Czy ona potrzebuje jakiegoś specjalnego zapylacza czy wystarczy jej, żeby była z grubsza "jakakolwiek"? Myślałam o Burlat jako o ewentualnej drugiej czereśni (koniecznie chcę wczesną). :) Czy one się "dogadają" z zapylaniem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”